Spomalený rast u detí alebo zastavenie rastu

petrahy
8. jan 2009

Ahojte mám takú otázku je tu niekto kto má dieta so spomaleným rastom a chodí s tým na vysetrenie na Endokrinologiu? Nas momentalne posielaju na genetiku a neviem co to obnasa, nema niekto skusenosti? prosím poradte kazda rada dobrá.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abika26
20. júl 2015

@majamat mne to cele pride take neiste ani vysetreniami sa nic nevyvrati ani nepotvrdi...my sme boli na endo minuly tyzden namerali jej tam 98,5 cm a 14,5 kg na 4 roky a 1 mesiac je to v grafe na 10 perc. Doktorka bola znacne neprijemna dokopy mi nic nepovedala mala som dojem ze ju obtazujem.dala jej urobit nejake zakladne odbery vysledky maju byt o par dni.oo a este mi povedala ze kedze sa narodila mala 3150g a 48 cm tak bude asi nizka co som takuto suvislost poculas 1x. Ja som vysoka a stihla zjem aj vola a nepriberam zatial ( nemam nic so stitnou zlazou) a ta koza mi povedala ze to ze sa narodila drobna( co podla mna vobec nebola je dosledkom diet v tehotenstve 🙂) som myslela ze jej jednu fuknem.dufam ze mala bude ok a uz tam nebudem musiet nikdy ist.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajsina
24. júl 2015

Ahojte aj ja sa pripajam do diskusie,nasa dcerka ma 5 a pol roka a meria 99cm.Momentalne cakame na schvalenie liecby rastovym hormonom z poistovne.Chcem sa vas opytat ako dlho trva asi poistovni kym schvali liecbu.Dakujem

abika26
25. júl 2015

@majamat myslim ze prave s tebou som sa o tom predcasom bavila a posielala si mi nejaky program....ja mam len konto na rastieme sk a tak nahadzujem udaje ked mi pride pripomienka.volala som po vysledky a sestricka len stroho odpovedala ze vsetko ma v poriadku ale co jej vlastne a ci vlastne jej robili okrem krvnrho obrazu netusim.dr samozrejme na dovolenke.povedala ze kontrola o 6 m.ale ked vobec pojdeme tak urcite ku inej.a tvoja mala ma teraz aku vysku?

abika26
25. júl 2015

@majamat inak vyzeras ze si do toho expert 🙂 mas len 1 dieta?

84matulik
25. júl 2015

Fiha, čítam to tu ale je toho vela.....My máme dvojičky, ktoré sa však narodili predčasne 31+2 tt s váhou 1300 a 1500....sú veľmi drobní na svoj vek, všetci aj pediatricka že super....podľa mňa nie, veľmi málo bohužiaľ jedia. Vážia 14 kg malá a malý 13.... Do konca občas im váha klesne, nie a nie vzrásť....ani pribrat....mávame lepšie dní- týždne, kedy pekne jedia a priberu 0,5 kg cca a automaticky prestanú a trošku nárastu ....ale žiaden "prevrat"....je to ok? Zbytočne stresujem? Ozaj a v apríli sme mali 3 roky.....

abika26
25. júl 2015

@84matulik co to znamena ze mali?kolko meraju?vahovo moja mala mala v juni 4 roky a ma 14,5kg ale vzhladom na vysku vyzera akurat 😉

1ivanka1
25. júl 2015

@84matulik hmm tak moja dcerka je narodena v termine (47cm a 3100g) a v juni mala 3 roky..vaha je max 13kg ak nie menej, pretoze od narodenia je nejedak,a co to jej nanutime vybeha....vy na predcasniatka mate fajn vahu....vysku maju aku?

mata128
25. júl 2015

@84matulik nas ani nie je predcasniatko,hoci je zasa kardiak,tiez mal v aprili 3roky....ma 15,5kg a 104cm

siska53
25. júl 2015

@1ivanka1 a ved to je normalna vaha,nie? Moja ma cca 12,5kg a mala 3r. Na konci marca... Ma asi 93cm,mozno aj o cm viac,ale ked sme boli na 3r.prehladke,dr.nic nevravela,ved je tak akurat.
Narodena je normalne nacas 48cm,3090g. Jedine potom slabsie priberala a to jej ostalo,ale ja som vedela,ze ona nebude taky jedlik,este ked bola v brusku,lebo som aj menej pri nej pribrala a nebehala tolko do kuchyne jest.

1ivanka1
25. júl 2015

@siska53 aj moja ma taku vysku....v skolke je medzi rovesnikmi najmensia a najchudsia 🙂 vy mate podobne miery ako nasa a vyzera ze aj rovnako rastu a priberaju 🙂 vy rodicia mate aku vysku?

liebling98
25. júl 2015

@1ivanka1 môj 3-rocny syn má 90cm a 12kg, 6-rocny syn je extrémista, má 105 cm a 16kg. Takže buď skutočne kľudná.

1ivanka1
25. júl 2015

@liebling98 toho starsieho aj nejako riesite?tak zatial sme v grafe,ale tento rok veelmi malo narastla,no uvidimeco bude dalej..

siska53
25. júl 2015

@1ivanka1 ja som krpata-155cm a muz ma 180cm,mala bude po mne len dufam,ze vyssia aspon o 5cm,idealne o 10cm..

1ivanka1
25. júl 2015

@siska53 ja mam 161, tiez dufam,ze mala bude mat aspon tuto vysku

liebling98
25. júl 2015

@1ivanka1 Áno, je sledovaný na endokrinologii v BA. Nezistili mu poruchu rastového hormónu, len ho sledujú, či za rok narastie koľko má. Pomaličky sa približuje k spodným čiaram grafu.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liebling98
25. júl 2015

@majamat najstarší sa narodil presne na termín, ale bol menší 48cm a 2,6kg. On je po mne, ja som ako dieťa vždy bola najmenšia, tiež sledovaná na endokrinologii. Mne zistili mladší kostný vek ako bol môj biologický. V puberte som to potom dobehla.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
25. júl 2015

môj syn bude mať v novembri 4 roky, má 95 cm, mudr to zatiaľ nerieši, aj keď je maličký, tak neviem

liebling98
25. júl 2015

@majamat nie, nebol SGA, tam bol iný dôvod, prečo sa narodil taký maličký. Prestarnutá placenta kvôli početným mikrotrombom, zrejme z nedostatočne kompenzovaného trombofilneho stavu.
Ja mám 165cm, manžel 175cm. Basketbalisti z nás nebudú.
RTG zápästných kostičiek mu ešte nerobili, chcem oň požiadať pri najbližšej eendo-kontrole.

1ivanka1
25. júl 2015

@majamat len nejake 3cm...☹ malo veru...

jeennyv
25. júl 2015

Ja mam 157 cm, sesterka dokonca menej, v rodine z otcovej strany su taki nizsi, rodicia maju 170 a 165 cm...treba zohladnit aj gentiku ci uz vasu alebo blizsej rodiny....

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1ivanka1
26. júl 2015

@majamat no zatial velmi neklesala,isla pomalicky,len tento rok ledva ledva 93cm,no snad podrastie do decembra este 3 cm..ona bude asi geneticky mala, moja mamka aj sestry su o chlp mensie odo mna,aj starka bola mala...

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz