Spotené studené nožičky. Čo by jej pomohlo?

u2jana
23. feb 2009

ahojte
nasa 5mes. dcerka mava casto spotene a studene nozicky... casto jej musim menim ponozky, lebo ich ma vlhke.. neviete, co by jej pomohlo?

annag
23. feb 2009

je jej horúco, treba ju menej obliekať, studeným potom si ochladzuje prehriate telo

zuza.m
23. feb 2009

moj maly mava studene ručičky tak že ho tak lepšie obliekam .ale všimla som si že ked je viac obelčeny a niečo prave robi(pasie koničky prevaluje alebo sa snaži plazit kde sa namaha) tak ruky ma aj tak studene,telo a hlavku spotenu,to iste aj s nožičkami,spotene a studene.tak že ked niečo robi tak ho mam menej oblečeneho a ked spinka tak ho zababušim.

eki
23. feb 2009

ahojte, nášmu Šimonkovi sa teraz začali potiť nožičky, ako sme mu začali dávať topánočky. Predtým v pohode sa mu asi vetrali, a teraz pri prebalovaní mu väčšinou vymením aj punčošky.

hankky
23. feb 2009

Ahojte, ja viem tak ze babatka maju "stale" studene nozicky a rucicky, ze su na to nachylne. Preto sa ani nema zistovat podla ruk ci mu je zima. Ze sa to ma zistovat podla zatylku 😉

bubinko83
6. mar 2010

baby čo obuvate detičkam doma?Papučky alebo sandalky? Lebo naš maly ma furt strašne spotene nohy a ma strašne tie chodidla take dopraskane ked mu to vyschne.Aj mu to na noc natieram ,ale zas ked ma cez den tie nožky spotene tak sa nam to moc nehoji.Ma tam take jak pluzgieriky. Nevime čo mu mam na to dat a doktorke nechcem ist,lebo som rada že maly je zdravy a nechcem aby tam v čakarni nachytal ešte 100 inych chorob.Chapete Viete mi poradit?

bubinko83
6. mar 2010

ešte chcem dodat on tie nožičky nema studene!Len som využila temu nech nevytvaram novu.

strapco13
6. mar 2010

bubinko..k lekarke by si stym mala ist..a asi na kozne--taketo potiaze moze robit staphylokok alebo streptokok
dohodni sa s doki, nech ti da len vymenny listok na kozne a ku koznej sa objednaj..alebo podla jej systemu.

bubinko83
7. mar 2010

strapco to fakt??? ☹

melpomene
7. mar 2010

ja maleho nechavam naboso...ma puncosky a na to mu dam ponozky a hotovo...male deti by mali byt naboso aby sa im vytvarovala klenba a nemali ploche nohy...ale bubinko s tym by si mala ist k doktorke...neboj sa cakarni 😉

strapco13
7. mar 2010

bubinko..mozu to robit bacily..ale moze to byt nieco ine..treba to ukazat koznej..ona presne povie

bubinko83
7. mar 2010

a može byt maly len pančuchach? Lebo niekde som čitala že je to nezdrave ked je dieta na boso bez žiadnej opory? 😒

hanka274
8. mar 2010

to je tak...ale nepatri to sem do temy...kazdy ortoped povie inak, ano, ortoped...jeden povie nech sa im klenba tvaruje, tak ako nahle zacne SAMO chodit tak topanocky, resp. papucky...tie prve, na chodenie, teda s uzavretou patou, pevne okolo kotnicka a s klenbou...
druhy ortoped povie ze najprirodzenejsie je na boso...

hm, tak si vyberme...podla mna sem-tam obut, a inac na boso...neviem, asi ta zlata stredna cesta... 😵 😵

bubinko83
9. mar 2010

kupila som balneum hermal a včera sme sa prvy krat v tom okupali takže zlešenie ešte nenastalo až tak.Ale maleho to vobec nesvrbi tie nožky,on ani nevie že tam ma taku suchu kožičku.Už to nema ani červene.Nemate niekto skusenosti stym balneum hermal???

strapco13
9. mar 2010

bubinko...ja som to pouzivala dakedy ked som mavala exemy..je to dobre na suchu kozu...ale nastastie som z exemov vyrastla...super, ze ti takto zasbral, teda malemu..tak ho pouzivaj

lenkadenisa
14. jan 2015

Haló, dala by sa obnoviť táto téma? Malá má skoro 3 mesiace a máva spotené, ale studené nôžky. Čo s tým?