• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Stále je chorá, odkedy nastúpila so škôlky

22. októbra 2016 
@rakywanda Presne aj moja malá sa veľmi potí a hlavne keď spinká, a tak aj v zime dáváme pyžamko s krátkym rukávom. Ale pani učiteľke sa to nepáčilo, lebo všetky ostatné deti majú dlhé rukávy. No aj tak som jej dlhé nedala... jednoducho ju poznám aká býva spotená.
8. apr o 11:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@stella33 áno, verím, že je viac maminiek, ktoré sú tak nejako citlivé na svoje deti až moc. Ale to je podľa mňa aj tým, že sú čoraz staršie mamičky a majú tak jedno dieta. Lebo sama vidím, že při druhom a to si neviem predstaviť ako by to bolo pri tretiom, beriem všetko viac s ľahkosťou..."veď to nič nie je".
Ale je to podľa mňa aj tým vekom, lebo aj moja mama už sama priznáva, že niekedy nevie už ani odhadnúť ako má deti obliecť (keď ich varuje). My keď prídeme, tak ich hneď vyzliekame a jej sa zdá, že im musí byť zima... ale na nás, keď sme boli deti taká nebola.
Chcem tým povedať, že vekom je človek taký opatrnejší.
Je to zložité... každý da vyhovára na dobu a ja vždy oponujem, že to nie je doba, ale ľudia... no niekedy ani sama neviem či je to tak alebo tak.
8. apr o 11:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@matasin tak to áno, veľa chorých detičiek chodí do školky. Ale toto je téma na dlho, lebo niekedy sa ľahko súdi, ale ťažšie sa vidí to, či ten rodič má kam dať dieta a ako to má v práci... a tak. Veď asi viete o čom hovorím.
Ale áno, súhlasím, že choré dieta nemá byť v školke, no zase niekedy je ťažko povedať čo je choroba a čo nie.
Napr.náš malý má alergiu - podľa všetkého senná nádcha, ale alergológovi nemožeme ešte ísť, až keď prejde toto alergické obdobie, no malý je vyhádzaný na lokťoch a tiež má hlieny. Pani učitelky s tým majú problém, no ja ho nemožem tri mesiace držať doma...
No samozrejme, tiež keď vidím viditeľne choré dieta v školke, tak nechápem, pretože rodič ubližuje svojmu dieťatku a nie len ostatným deťom.
8. apr o 11:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dia6 Aj my sa poti me Od 1roku Teraz mame5 v noci cela hlavicka mokra..zacali sme chodit do skoly zijeme v uk Tu sa ide skor a ucitelky zhrozene preco Ma stale mokru hlavu ked hra futbal..a uplne suhlasim s tym vo Si napisala Mam Len 1dieta a prehnane Ho sledujem...
8. apr o 11:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@staninka30 Presne, celá mokrá hlavička ráno a malá má potom také blonďavé kučery po celej hlave, tak sa ráno vždy smejeme, ale nie je to sranda, lebo v noci zle spáva keď je teplejšie.

V UK sa už v 5 rokoch ide do školy? Sranda, a tu sa rieši či dať do školy čerstvo 6 ročné dieta, alebo ešte počkať. :wink:

S tým prehnaným sledovaním to vidím aj u mňa v okolí, a aj moja sesternica má takto chlapčeka a teda tá to preháňa až tak, že ho vodí stále k lekárovi, že jemu niečo je... aj keď je zdravý. A to robí už od bábatka.
Tiež si prizná, že to preháňa, ale nevie si pomocť. :unamused: :slight_smile:
8. apr o 11:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dia6 tak to teda neviem :slight_smile: ja mam totiz 40 ale mam druhe dieta po 14 tich rokoch a teda beriem to tak, ako ked som mala 26. Individualne. Na dietati je vidiet, ako mu je pohodlnejsie, treba brat do uvahy jeho temperament, pohyblivost.... Ak mam byt konkretna, vela mamiciek, babiek, chytia rucky dietata a tie su samozrejme studene a sup s nim do teplejsieho :slight_smile: U deti je ale termoregulacia a distribucia tepla uplne ina ako u dospelych. Studene ruky, su len studene ruky. Staci vlozit ruku na chrbatik, trup, zadnu cast krku. Ak je ten teply, je dieta v pohode. Zima sa prejavi aj na tvaricke (licka zacnu z cervenej farby skor blednut, dieta sa spomali, vyzera jednoducho ze mu je zima :slight_smile: pery su skor tmavsie... V zasade plati, ze malym detom staci jedna vrstva oblecenia navyse ako starsim detom a dospelym. Spotene dieta v napriklad takomto prechodnom obdobi je nebezpecnejsi stav, ako menej oblecene.
Nespomenula som este teplotu v domacnosti (bohuzial, v skolke sa tomu neda zabranit :confounded: stare budovy su casto prekurovane az strach). Mat doma tak teplo, ze v zime tam vsetci behame v tielkach, trickach, je cele zle. Na sliznice je to hotova pohroma a vysusena prehriata sliznica je raj pre bakterie a virusy :unamused:
9. apr o 15:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dia6 inac, taa tvoja sesternica nech tu svoju uzkost riesi. Ono to vyzera milo, ze je starostliva, ale moze u maleho postupne "vypestovat" uzkostne sebapozorovanie (a z toho peknu hypochondriu, alebo obsedantno-kompulzivnu poruchu, alebo nedajboze paranoidnu psychozu) a to sa potom velmi tazko zije :unamused:
9. apr o 15:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@stella33 no to sa teda tazko zije prave to prezivam
9. apr o 17:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@verca22 marťankovia nepomahaju vôbec aj my mame take skusenosti dokonca som odpozorovala u oboch deti že ked som začala davať marťankov ta ochoreli :cry: a ja mam rovnaky problem s mojim synom minuly rok začal chodiť do škôlky stravili sme na ušnom s antibiotikami cely rok 3 dni v škôlke a mesiac doma a všetko čo doniesol domou sme chytili s nim vratane toho menšieho ten sa pri nom zviezol tiez ja som tiez rozmyšlala o odhlaseni ale on strašne chce chodiť do škôlky tak neviem teraz v septembri ho idem skusiť dať znovu ale napadlo ma že mu skusim dať vlastne riady na jedenie aspon kym sa to nejako neustali mne to v praci tiež pomohlo kedze som učitelka a mala som s tym rovnaky problem
30. aug o 08:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nam pomahaju vyrobky od forever ...uz voobec neuzivaju moje deticky ziadne antibiotika a aj od alergologicky sme vyradili lieciky som ma spokojna
31. aug o 16:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bweissova prosim ta ako sa volaju tie probiotika pre zdrave usi? Kde ich kupujes ? Dakujem
17. okt o 13:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@verca22 ja používam prírodný produkt, 98% vyčisteného betaglukanu, od apríla ako ho užívajú moje 2 slečny mali minulý týždeň soplík len asi 3 dni.
Betaglukan sa získava z podhubia Hlivy ustricovej, makrofágy v tele pôsobia ako upratovacia čata, požierajú baktérie, vírusy, rozkladajú odumreté bunky a vyživujú zdravé bunky.
http://www.smile.ramissio.com/ramissio-immunity-d282/
viac info u mna
17. okt o 14:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
D vitamin, probiotika, zinok a selen, napr. Arko Defensis
mnoho studii....najma v zime vsak D vitamin, vsetci ho mame velmi malo
17. okt o 14:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja používam niečo z Finclubu, niečo z Justu a držíme sa pol roka.... Nedám na tieto veci dopustiť...
22. okt o 23:38  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Určite odporúčam Colostrum. Bližšie info o ňom aj tu https://www.youtube.com/watch?v=TpijcK-ZntQ Ak by si mala záujem, napíš. Nám super práve pomohlo. Deti začali sopliť, nasadili sme a do 1 dňa boli zdravé. Neverila som sama.
22. okt o 23:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok