Stále je chorá, odkedy nastúpila so škôlky

verca22
8. nov 2006

Ahojte mamicky,tak ako väcsina vasich deti,aj moja dcerka nastupila od septembra do skolky..Prvy mesiac sa pekne "drzala" co sa tyka chorob a potom to zacalo. Okolo 10. oktobra zacala teplotovat,k tomu sa pridali bolest usi, dostala ATB,ktore mi vyvracala(bol to piatok) tak sme utekali na pohotovost,na kramare a ATB nedostala,zevraj ich nepotrebuje..Hmm,na to jej zacalo z uska vytekat hnis,skjoncili sme zo zapalom stredneho ucha,v pondelok dostala konecne ATB, ktore zabrali,2 tyzdne som si ju nechala doma a potom isla na tyzden do skolky a sme doma s anginou..Zase ATB,ten isty kolotoc..Podotykam,predtym bolo mala minimalne chora,skoro vobec..
Vsetko sa to zmenilo nastupom do skolky..Ja som s tym pocitala ze ked bude v skolke,budu choroby ale taketo??
Pytam sa vas,co mam robit? Co ju mam odhlasit zo skolky? Mam byt s nou doma?
Hrozim sa toho,ze teraz sa zase vylieci,bude tyzden v skolke a zase skoncime doma s chorobou a antibiotikami?
Privitam kazdy nazor a vasu skusenost..Dakujem

meluela
18. jan 2017

@katka708 zmenit lekarku. moj ma poruchu imunity, bava casto chory a napriek tomu bral atb len raz v zivote (ma 6r)

vista1979
2. jún 2018

..

mischell0110
2. jún 2018

Moja mala tak isto.Od septembra nastupila a po 2t uz bola doma na AT.do januara ti neklamem sme boli tyzden v skolke a tyzden doma,niekedy aj dlhsie a takto to islo dookola.DR.stale AT,tak som uz kolkokrat ani nesla k nej,nasadila som jej doma sirupy,zabaly atd.lebo z tych AT mi len pistala,ze ju boli brucho,a ani sa necudujem.Boli sme aj na imunologii,kde mi povedali, povysledkoch krvi,ze imunitu nema nejak oslabenu,mam jej ale predsa davat Imunoglukan.davala som jej to 2,5mes.a vysledok-ziadna zmena.K DR.som s nou isla fakt len ked uz som videla,ze kasle a boli ju hrdlo,alebo mala neutichajuce horucky,pokial mala sople a len sem tam kasel a den dva teplotu som ani nesla,lebo zas by mala len AT.Ked som sa DR.pytala,ci je to normalne a davat jej stale AT povedala,ze co ine jej pmoze,ked mala nar.zapal hrdla,alebo hnis.anginu alebo bacila v nose.No zial v skolke to funguje tak-aspon v nasej,ze ja si dieta liecim doma pomaly 2t a ide fit do skolky,a niektore mamy,tam daju deti so soplame,alebo "miernym " kaslom,alebo chore dieta sak len na doobedie,lebo si musia nieco vybavit,a potom moja vsetko nachyta a zas kolotoc odznova.februar mi bola v skolke 4dni dokopy.islo mi to tiez na nervy a nevedela som ,co s tym.vraj len pockat,ze dieta si tak musi zvyknut a vybudovat imunitu a prejde to.teraz,ked nieje zima,je to lepsie,klop klop na celo,ale tiez niekedy ma sopel,alebo akoby zachripnuta a netusim z coho,zmrzku ani nic studene nepije,tak netusim z coho,kedze alergiu jej nepotvrdila DR.ani znizenu imunitu.