Stále je chorá, odkedy nastúpila so škôlky

verca22
8. nov 2006

Ahojte mamicky,tak ako väcsina vasich deti,aj moja dcerka nastupila od septembra do skolky..Prvy mesiac sa pekne "drzala" co sa tyka chorob a potom to zacalo. Okolo 10. oktobra zacala teplotovat,k tomu sa pridali bolest usi, dostala ATB,ktore mi vyvracala(bol to piatok) tak sme utekali na pohotovost,na kramare a ATB nedostala,zevraj ich nepotrebuje..Hmm,na to jej zacalo z uska vytekat hnis,skjoncili sme zo zapalom stredneho ucha,v pondelok dostala konecne ATB, ktore zabrali,2 tyzdne som si ju nechala doma a potom isla na tyzden do skolky a sme doma s anginou..Zase ATB,ten isty kolotoc..Podotykam,predtym bolo mala minimalne chora,skoro vobec..
Vsetko sa to zmenilo nastupom do skolky..Ja som s tym pocitala ze ked bude v skolke,budu choroby ale taketo??
Pytam sa vas,co mam robit? Co ju mam odhlasit zo skolky? Mam byt s nou doma?
Hrozim sa toho,ze teraz sa zase vylieci,bude tyzden v skolke a zase skoncime doma s chorobou a antibiotikami?
Privitam kazdy nazor a vasu skusenost..Dakujem

vavka33
8. mar 2007

skus jej zohnat vironal,je to uzasna vec,su to male kvapky,my sme ich kupovali u detskej lekarky,tusim su homeopaticke,lebo su bylinkove.my sme ich brali dva roky a dcera nebola vobec chora.

matar
8. mar 2007

ahoj verca, som ďalšia, ktorá má podobný problém ako ty. moja malá nebývala skoro vôbec chorá- dokedy nezačala chodiť do škôlky- nasledovali ATB, druhé, tretie... dávala som jej každo ráno aktimel, ovocie jesť musela každý deň a aj tak sme stále marodi. potom mi lekárka poradila Nutrolin-B a zabralo to. Nemáme hosíce ešte dlho, ale zatiaľ musím zakopať. držím palec 🙂

margaretka5
12. mar 2007

Poznám to prešla som tým...aj keď som bola zásadne proti antibiotikám, moje deti keď ochoreli dávala som im svedomito. Ako matka som sa strašne bála nepodať , veď pani doktorka je predsa múdrejšia. Potom som skúšala homeopatiká a nakoniec prírodné antibiotiká ako je cesnak a iné . A ostupne sme predlžovali intervaly medzi chorobami. Buďte trpezlivé, dieťa keď sa dostane do kolektívu stretáva sa s cudzími bacilmi. A postupne získava odolnosť. Je to prirodzené , že ochorie.... Zlo nastáva vtedy, keď sa bezhlavo začnú podávať antibiotiká, ktoré oslabujú imunitu. Začne sa začarovaný kruh. Preto je dobré siahať po jemnejších prírodných preparátoch, verte oplatí sa. 🙂

renca3
13. mar 2007

Kedze sme mali zlu skusenost s ATB, ked mal 1,5 roka, aj ked doktorka navrhne, ja ATB odmietam. To by musel mat fakt velky problem a dlhodobe horucky, aby som na ne pristupila. Teda 1,5 roka ich nemal, ale niekedy sa im asi neda vyhnut. 😒

slavomira
21. mar 2007

Mne tiež odporučila dr to očkovanie proti pneumokokom. Ale hovorila iba o jednorázovom očkovaní. Stojí to 3 tis. A vraj si to mamičky nevedia vynachváliť. Trochu sa toho bojím neviete náhodou na akej je to báze nie sú to vlastne tiež ATB. Tiež som už uvažovala o oscilo - tých homeopatikách môžu sa podávať aj ako prevencia. ale ako často a koľko pre dvojročné bábo.

mirhus
22. mar 2007

ahojte, mam dvoch synov, jeden chodi do sukromnej skolky ma 3,5 roka ( chodi tam uz rok ) a druhy ma jeden rok. Od zaciatku ako sme zacali davat starsieho syna do skolky bol neustale chory, brali sme ATB , cize nam to totalne naburalo imunitu. Poradila som sa s detskou doktorkou , poslala nas na imunologiu, zistili mu ze ma celorocnu alergiu na plesne a ma intoleranciu kravskeho mlieka. To znameza, ze aj obycajne sopliky ine deti prechodia a zvladnu a mojho syna to skoli na ATB. Nasadila mu Zodac, ktory berieme denne a dala ju liecbu ( uz sa nepamatam na tie lieky, ale brali sme ich denne 6 tyzdnov - dost to bolo narocne ). Od januara tohto roka je zdravy a sopliky zvladame , dokonca sme s manzelom mali v januari chripku a deti to ustali v pohode.
Obe deti su zaockovane proti pneumokokom.

Pekny den,

Mirka

maca793
1. jan 2008

ahojte je to normálne, aby mi malá po 2týždňoch od dobratia antibiotík znova ochorela? von s ňou chodím aspoň na pol hodinu denne, jeme strašne veľa vitamímov či už vo forme sirupov alebo prírodných. sme očkovaní aj proti chrípke, pneumokokom, proti všetkému, tak prečo? aj keď máme termín na imuno, tak vždy ochorie. som zúfala.

margaretka11
1. jan 2008

Maci, je to normálne. Po dobratí antibiotík je imunita ešte ďalšie 2 týždne oslabená. Takže stačí, aby sa Karolínka tesne potom dostala do kontaktu s nejakým bacilom a lieta v tom znova. Preto sú vlastne tie antibiotiká také zradné, aj keď niekedy sa im jednoducho nedá vyhnúť.

maca793
1. jan 2008

ale to nie je už normálne, aby znova brala antibiotiká. každé 3 týždne sople, kašeľ, našťastie horúčky nemávame.
už aby nás objednali na inumologiu na testy, je to v nemocnici nenormálne, objednávame sa od novembra, stále je vrajdoktorka chorá alebo neordinujú. zajtra idem mať volací deň. tak ahoj

janazuza
3. jan 2008

maca, naš malý bol tiež často chorý, až som ostala domas ním a pochodila po alergologii tak sa to upravilo. Teraz chodí na 4 hodiny do školky, ale musí brať sirup.Pýtaj sa na alergologiu, oni vedia urobiť vyšetrenie aj s kvi zisti čo a ako. Nášmu hned prišli na koren veci , ved to bolo nenormalne, každý mesiac antibiotiká ☹

digysa
7. jan 2008

maca793: musis si VYDEZINFIKOVAT cely dom/byt.....ten bacil mate doma... ☹

TO iste som mala ja so synom. Od augusta pravidelne kazde 3-tyzdne ochorel...az sa to na vianoce prevalilo na ZAPAL PLUC. Takze treba "sanitarne" vycistit vsetky hracky (kolko sa bude dat), poutierat miesta kde sa casto chyta, vymenit vsetko postelne pradlo, nastriekat byt antibakterialnym sprejom....atd....Skus to. Mne to poradila kamoska, detska sestra.

anaret
18. mar 2008

Ahojte! Ja by som chcela bližšiu info ohľadom očkovania - pneumokoky.Tiež mám chlapca, ktorý je viacej doma ako v škôlke. Neviem presne, na čo to očkovanie pôsobí. A aké s tým máte skúsenosti?

ukana
19. mar 2008

zabudla som napisat preco. Pretoze mi to trosku pride ako zastrasovanie a reklama farmaceutickych firiem, aby im sli vakciny na odbyt 😉
ale su tam aj pozitivne nazory, vela ludi si to chvali 🙂

sonoga
22. mar 2008

takze zastrasovanie, hmm? u nas v nemocnici zomrelo nedavno 3-rocne dievcatko na meningitidu. dievcatko bolo z dediny a nechodilo do skolky. bolo zdrave, antibiotika bralo mozno 2-krat v zivote. nenarodilo sa predcsne ani s nizkou porodnou hmotnostou. nemalo ziadne alergie. a zrazu jej vystupili teploty, a pritom to boli teploty do 39°C, v noci prisli na pohotovost a rano zomrelo. a tento pripad ma fakt tak zastrasil, ze som radsej dala svoje dieta zaockovat.

maca793
22. mar 2008

našťastie testy na alergologii sú v poriadku a ideme teraz vyberať nosnú mandľu takže vieme, v čom bol problém. v nosnej mandli.

sonoga
23. mar 2008

no, vo vacsine pripadov sa to zmierni, ked sa odstrani nosna mnadla. su aj pripady ked sa stav zhorsi, ale pevnev erim, ze to nebude ten Vas pripad. ja tiez rozmyslam, ze dam synovi vybrat nosnu mandlu, lebo je casto chory. ale jemu pomohlo, ked som mu davala uzyvat tablety Wobenzym. fakt, ked som mu ich zacala davat, tak ked nastupil do skolky v septembri, tak chori bol az v decembri. a predtym to bolo tak,ze tyzden v skolke a dva tyzdne doma.

debra
25. mar 2008

ahojte baby,ja mám dcérku,od septembra som ju dala do škôlky a tiež často bývala xorá.. 😢 veľmi ma to trápilo,pretože pred tým nebývala takmer vôbec,alebo len veľmi málo...nemohla som si nájsť ani prácu,pretože som musela s ňou bývať často doma,všetci starí rodičia,totiž pracujú,tak nemal by kto s ňou byť.. ☹ krvné testy však mala v poriadku,takisto testy na alergologickoimunolog.amb.dopadli negat...tak už skutočne neviem,čo by jej mohlo pomôcť...sonoga tie lieky wobenzym sa dávajú každý deň?sú na lekarsky predpis?

alami
25. mar 2008

debra - poskúšaj rôzne prípravky na podporu imunity. užívajú sa denne. vždy keď užijete celé balenie vyskúšaj niečo iné - na trhu je toho dosť, uvidíš, čo zaberie najlepšie. Lepší účinok ako echinacea má betaglukán, nájdi niečo, čo ho obsahuje - napr myslím, že aj prípravok imunoglikán...poskúšaj, uvidíš

bejby29
25. mar 2008

Treba skusit GSE - Grapefruit seed extract - je to prirodne ATB na podporu imunity ale nenici aj "dobre bakterie" ako ATB.. Cisto prirodny produkt..
www.zdravie.sk

alami
26. mar 2008

debra a keď sa ti bude zdať, že jej niečo začína, daj rýchlo preventan acut - v lekárni kúpiš, choroba ustúpi, alebo by mala mať ľahší priebeh, nam to zaberá.

debra
26. mar 2008

alami dakujem krasne za radu,určite vyskúšam... 🙂 však aj teraz je xorá,ale xúdiatko,musím ju dať do škôlky...väčšinou ju trápi kašeľ,ja to vravím nočný kašeľ,pretože takmer len v noci ju drhne...a už som vyskúšala všelijaké sirupy...a neviem ani či už jej nejaký zaberá.... 😖

simula
26. mar 2008

Ahojte aj my mame podobne problemy, Petko chodi do skolky uz druhy rok .Minuly rok to bol vzdy kasel Tento rok som ho dala zaockovat proti chripke a je to horsie kazdy druhy tyzden ma vysoke teploty a anginu a ine ANT.

Krvne testy mal v poriadku este sa ideme objednat na alergologiu tak uvidime ☹ uz som rozmyslala aj o vybrati krcnych mandli.

Este musim dodat ,ze kazdy den mu davam aerius,multivitaminy a teraz asi dva tyzdne penclen a zje aj dost ovocia ☹

alami
26. mar 2008

debra - nám na neutíchajúci kašel veľmi dobre zabral sirup Sinecod - do vtedy som ho nepoznala, ale kašel ihneď utíšil. Vrele odporúčam.

simula - prečo dávaš aerius - ten je na alergiu.

debra
26. mar 2008

alami-áno ten poznám,Sinecod...máme ho aj teraz,ale mám kamarátku a tá robí v lekárni,a vraví,že Sinecod je fakt dobrý,ale je dobrý len ked má dieťa suxý a dráždivý kašel a potom treba dať nejaký iný,na podporu vykašliavania,tak už neviem...ale vyskúšam určite,ale ten preventan acut sa dáva pri začiatkoch nádchy,p.p.kašľa?ešte som sa s týmto nestretla...

simula-alami má pravdu,ten aeriius je viac menej na alergiu,mne ho doktorka tiež stále malej predpisovala,ale kedže mám tu spomínanú kamošku v lekárni,tá mi ho moc neodporúčala...skús ten sinecod alebo mucoplant je tiež dobrý alebo thymomel,mojej tento pomáha niekedy,je dobrý na vykašlievanie

simula
27. mar 2008

alami ,alergiu nema ,no este sme neboli na alergologii,ale dr nam ho stale predpisuje ,lebo byva casto chori 😠 ,ked som mu ho jednym casom nedavala tak ma zjazdila ,ze mu ho musim davat pravidelne ,aby mu zabral

debra
27. mar 2008

však veď tie doktorky....každá niečo iné povie...napr tá moja mi mohla poradiť pred nástupom do škôlky,aby som ju dala zaočkovať proti pneumokokom..hoci o tom som vedela,že sa proti tomu očkuje,ale mi to mohla navrhnúť,pripomenúť....a neviete,či môžem dať malú zaočkovať proti pneumok aj teraz,či sa to len pred nástupom do škôlky?

alami
27. mar 2008

debra- očkuje sa do 5 rokov, my sme už mali cez 5 rokov, keď som ho dala zaočkovať, dokonca, pre tieto väčšie deti je očkovacia látka lacnejšia, myslím okolo 400 a očkuje sa len raz a potom až o 10rokov sa preočkuje (alebo o 5 rokov, teda u nás by to bolo v 10tich rokoch? teraz neviem isto), a ak náhodou navštevujete alergo, alebo pri poruche imunity je očkovanie zdarma

debra - mám sestru doktorku a ona mi povedala, že aj keď vlhko kašle, tak cez deň mám dať na vykašliavanie a v noci na suchý kašel - teda na zastavenie kašla, aby mal v noci kľud. oni to tak vraj v nemocnici tak bežne dávajú. Som nevedela, že sa to tak môže, ale vraj v pohode 🙂

a ten preventan možno poznáš z reklami - "medvedia sila proti chrípke a prechladnutiu" 😉 a býva aj preventan acut(to sú menšie okrúhle tablety- v oranžovom balení), aj preventan(fialové tablety väčšie podlhovasté- v ružovom balení) - tak tie akut super zabrali, tie obyčajné ani tak nie.

debra
28. mar 2008

alami-ďakujem ti moc za poradenie...ten preventan acut určite vyskúšam, 😉 akurát na budúci týždeň mám ísť s malou na kontrolu na alergo,tak uvidime,čo nám povie.čiže je aj preventan acut aj obyčajný preventan?tak radšej mám ten v ružovm balení vyskúšať?alergologička jej dala bronxovaxom,ten užívala 3 mesiace,a to tak,že 10 dní užívala prások nalačno ráno a 20 dní pauza a takto isto až 3 mesiace,ale nemôžem povedať,že by jej toto posilnilo imunitu,práve naopak,bola xorá 3x...odvtedy a to tak ze takmer mesiac v kuse...a nevieš či proti pneumokokom sa očkuje aj teraz,či len na jeseň?

alami
28. mar 2008

lepší je oranžový - acut!
neviem, že by sa očkovalo len na jeseň a rozprávala som sa s dr. o očkovaní aj tento týždeň - že sú nejaké tlaky na poisťovne, aby očkovanie uhrádzali, tak že mám počkať zo 2 týždne ako sa to vyvinie - ale nespomínala, že by bolo treba až v jeseni očkovať. a staršieho som v zime očkovala

Môj Oliver má poruchu imunity - v 3 rokoch pri nástupe do škôlky sme to zistili. Na imunológii(alergo) mu dala najskôr také fľaštičky - neviem, ako sa to volalo, obsahovalo to biele krvinky z prasaťa - vraj sú blízke človeku - tým mu umelo dodala nejakú tú imunitu a potom sme prešli na podporu tej jeho vlastnej imunity užívaním ribomunilu - každé 4 prvé dni v mesiaci - 10 mes a dva mes pauza. Veľmi mu to pomohlo, nedá sa to ani porovnať!! Tie 2 mesiace, čo neužíval bol zase strašne chorý, KAŽDÝ týždeň teplota 38 - 39°C, tak uznala, že jemu ten ribomunil tak zaberá, že ho bude brať celoročne. Na rozdiel od minulost bez liekov, teraz takmer neviem, čo je u neho choroba. klop - klop