Stále je chorá, odkedy nastúpila so škôlky

verca22
8. nov 2006

Ahojte mamicky,tak ako väcsina vasich deti,aj moja dcerka nastupila od septembra do skolky..Prvy mesiac sa pekne "drzala" co sa tyka chorob a potom to zacalo. Okolo 10. oktobra zacala teplotovat,k tomu sa pridali bolest usi, dostala ATB,ktore mi vyvracala(bol to piatok) tak sme utekali na pohotovost,na kramare a ATB nedostala,zevraj ich nepotrebuje..Hmm,na to jej zacalo z uska vytekat hnis,skjoncili sme zo zapalom stredneho ucha,v pondelok dostala konecne ATB, ktore zabrali,2 tyzdne som si ju nechala doma a potom isla na tyzden do skolky a sme doma s anginou..Zase ATB,ten isty kolotoc..Podotykam,predtym bolo mala minimalne chora,skoro vobec..
Vsetko sa to zmenilo nastupom do skolky..Ja som s tym pocitala ze ked bude v skolke,budu choroby ale taketo??
Pytam sa vas,co mam robit? Co ju mam odhlasit zo skolky? Mam byt s nou doma?
Hrozim sa toho,ze teraz sa zase vylieci,bude tyzden v skolke a zase skoncime doma s chorobou a antibiotikami?
Privitam kazdy nazor a vasu skusenost..Dakujem

audinka100
31. mar 2008

TAK MOJ MALY MA PREDASTMU--TO JE MOJ ZJEDNODUSENY NAZOV CHOROBY.ZISTILA SOM,ZE NA TIETO STAVY:KASEL,SOPEL... ZABERA NAPAROVANIE :ZOBER 3 SKAREDE STARE V SUPKE ZEMIAKY ,VLOZ DO VODY/VELA VODY/ LYZICU SOLI. V KUCHYNI VSETKO POZATVARAJ A AKO NAHLE SA VYTVORI DOBRA PARA, VOJST TAM S DIETATOM A BYT TAM POL HODINY.HRAT SA,ROZPRAVAT,KRICAT-VSETKO DOVOLENE.
JE TO LEPSIE AKO OD DOKTORA IMUNOLOGA-ALERGOLOGA.I KED MALEMU AJ TIE LIEKY PREVENTIVNE PODAVAM.A OD AUGUSTA MINULEHO ROKU SOM ZACALA MALEMU-MA 5 A POL ROKA-PODAVAT DENNE 10MILITROV ALOE VERA....KUPUJEM HO OD JEDNEJ PANI KTORA PREDAVA ORIFLAME.VYDRZI NAM JEDNA FLASKA CCA NA 2A POL MESIACA,ZALEZI KOLKO MALEMU DAM.STAVA SA ,ZE CITIM NA JEHO HLASE ZHORSENIE STAVU,TAK MU ALOE DAM AJ NA VECER.JE O VELA ZDRAVSI!!NAOZAJ TO FUNGUJE!
SNAZIM SA NASETRIT VZDY NA VIAC FLIAS,LEBO VTEDY DOSTANEM ZLAVU.
SAMOZREJME AJ MORE ROBI VELMI DOBRE.
NO A NA ZAPAL USI TERAZ VEDCI ZISTILI ,ZE POMAHA MORSKA SOL!NIELEN NA NOSOHLATAN!A AK JE DIETA DOSTATOCNE VELKE TREBA MU VSUNUT DO USKA CESNAK.VELKOSTNE ABY V UCHU BOL,ALE PRITOM ABY SA DAL AJ VYBRAT.PO NIEKOLKYCH DNOCH-CO SME CESNAK VYMIENALI ZA NOVY.A USKO I OKOLIE UCHA PRESTANE BOLIET ,VNUTRAJSOCH USKA TROSKOU NIVEI,ALEBO INDULONY POTRIEME,ABY SME VYTVORILI ZNOVU PRIRODZENE PROSTREDIE.LEBO CESNAK HO TROSKU VYSUSIL...

annaola
31. mar 2008

ahojte, moj maly chodi iba par mesiacov do skolky, ale odvtedy ma neustale sopliky a kasel. nastastie teploty nie, tak mu davam sirup od kasla a kazdy den probioticke jogurtove napoje. a snazim sa mu aspon raz denne dat zjest chlebik s cesnakovou natierkou.(ako som sa docitala, cesnak je prirodne antibiotikum). a zaberal na kasel aj cibulovy sirup-nakrajat nadrobno cibulua zasypat cukrom alebo zaliat medom. cibula pusti stavu a kedze je sladucky, vobec ho neodmieta. samozrejme aj vitaminove kvapky papame popritom.
kedze tu v irsku nie je zvykom nechat doma pri kasli a sopliku,, vsetky dati v skolke kaslu, tak mam pocit ze je uplne zbytocne ho vtedy izolovat, vratil by sa do rovnako infekcneho prostredia.a takto, pomaly ziska aj imunitu na tie bacily, ktore prekona.

felixa
1. apr 2008

Pri zapale usi radim opatrnost, vzdy by mal dieta pri bolesti usi pozriet lekar ORL. Dieta by malo byt dosledne liecene, inak hrozia v dospelosti problemy s usami. Mam skusenost u pribuznych v rodine.

debra
1. apr 2008

no tak dnes sme opat boli pri dokt,malá ma zase zápal priedušiek,a idm jej dávať atb ☹ ,xúdiatko malé,stále xorá,ja už sa z toho zbláznim,alami-som sa dnes pýtala dokt,a ide ju zadarmo zaočkovať proti pneumok,bo má oslabenú imunitu,no ale ešte mi to musí potvrdiť aj alergologička...vravela mi o týx vakcínax,že sú 2 druhy,jedna za 3000Sk a druhá za 400Sk,ale pravdepodobne nebudeme nič platiť

sakura77
1. apr 2008

aj my ideme dat pichnut tuto vakcinu malemu,ale bohuzial cvakame cele,ale radsej,aby sme predisli tymto chorobam.

alami
1. apr 2008

debra - teraz pozerám, že ti má 3 roky. Nechodí to práve prvý rok do škôlky? Ak ána, tak to je pre to tak chorá a budúci rok to bude určite lepšie!!!

debra
2. apr 2008

alami-ani nevieš ako si ma potešila a povzbudila,ale vážne...ja už fakt som nešťastná z jej xorôb... ☹ lebo je to určite len tou oslabenou imunitou,keďže výsledky krvi aj testy na alergo dopadli dobre,inak teraz bere ATB a dnes sa sťažovala na bolesť hlávky ráno,aj bolesť bruška a napínalo ju na vracanie...môže to byť z tých liekov/volajú sa Klacid/Brala ix aj v decembri a dobre jej zabrali...môže byť,že teraz jej nezaberajú?Skúšala aj dokt volať,ale tá mi to už nedvíhala,že či jej mám dávať aj nadalej tie ATB...a ja aká rada bola,že asi malá nebude tak často bývať xorkavá,keďže som ju dlho kojila,no smola.Ani robotu nemôžem si hľadať,lebo by nemal kto s ňou byť,keby náhodou oxorela..a nevieš kde sa tá vakcína proti pneumok pixá?

ukana
2. apr 2008

debra, klaxid su jedny z najsilnejsich antibiotik, skus jej spolu s ATB davat aj sirup NUTROLIN, je to probiotikum, aby sa jej obnovila mikroflora v crevach 😉 .

debra
2. apr 2008

no tieto isté brala aj v decembri a znášala ix dobre,ale terz som si spomenula,že som im spolu s ním dávala biopron,tiež probiotikum,tak asi preto jej dobre zaberali,bohužial momentálne nemám ix doma,a do mesta môžem ísť až zaj,keďže bývame na dedine,jaaaj...ale už je jej našťastie lepšie,keď sa aj vyspala cez obed...ukana-a to som si myslela,že tie klacid sú "dobré"ATB

pezincanka
2. apr 2008

ukana, debra, Klacid nikdy Kaji nesposobil hnacku. Na rozdiel od Unasynu Zinnatu je k crevam fakt jemnejsi. Ale probiotika nie su na skodu.

ukana
3. apr 2008

debra, vsetky ATB maju aj vedlajsie ucinky, na nieco su "dobre", ale v niecom inom zasa organizmus naburaju. Preto tie probiotika zmiernuju vedlajsie ucinky ATB.
Pezincanka, kazde dieta inak reaguje na zlozky ATB. Klacid ani nam nesposobil hnacku..... 😒

debra
3. apr 2008

včera večer som jej prvýkrát dala spolu s atb aj biopron a takisto aj dnes ráno....a malej nie je zle 🙂 ukana-áno,tie probiotiká zmierňujú tie vedľajšie účinky atb,ja som ix malej dávala aj na tvrdú stolicu a pomohlo jej to...

ukana
3. apr 2008

😉

mokuska
13. jún 2008

mile zienky,skuste sa opytat lekara aby detom urobili test na imunitu,moj maly bol stale chory a lekari mu nakoniec po vsetkych vysetreniach zistili znizenie imunitneho systemu,vacsim detom sa moze davat Bronchovaxon alelen po porade s lekarom,inak deti rastu s chorobami,treba to len vydrzat.

titkovamiriam
16. jún 2008

pridavam sa k mokuske 😀 ,ten imunolog je super pomoc,len tiez nesmie byt neskoro,pretoze kamaratkin 6r syn,bol vecne chory,stale bral lieky az sa dopracoval k astme.teraz je sice stabilizovany a chodi normalne do skoly no je stale na liekoch ☹

digysa
24. jún 2008

Tak koli tomuto som ja nechala pracu....maleho sme dali prec zo skolky, lebo bol stale chory. A nas a moju vtedy 6 tyzdnovu dceru samozrejme nakazil tiez. Ta sa az drhla s kaslom.
Zacalo to bezne s kaslom a soplikom a potom to preslo do zapalu pluc, do bronchytidy (neviem ako sa to spravne pise) a nakoniec som sa nastvala a dala ho prec zo skolky.
Od Aprila sme vsetci zdravi ale v septembri znova nastupuje do skoly. Zacala som mu davat multivitaminy, vitamin C s echinaceou (vraj podporuje imunitny system). Ci to ale pomoze, tak to neviem....
Mam z toho hrozu, ako zacne byt zase chory...

lenka78
2. júl 2008

Ahojte,my sme mali tiez problem s tym,ze moj syn je casto chory.V auguste nastupuje do skolky,tak som zvedava.Zistili mu zvacsenu nosnu mandlu,tak mu ju vyoperovali.Potom mu zistili reflux,z toho potom byva vraj aj zapal pluc.Ked bol babatko,tak nikdy nemal problem s vrackanim mliecka.Len ked bol vacsi,tak niekedy vracal tak z nicoho nic ani nie ihned po jedle a hlavne ked som mu zazipsovala vetrovku,tak vtedy.Velakrat mal strach,ze bude vracat,tak nechcel papat.Dnes viem preco a preco nechcel jest vela potravin.Teraz drzi tvrdu dietu,polohovane spanie a berie liek.Reflux mu zistili rentgenom.Boli sme aj na imunoalergologii a tam mu vysli zle vysledky.Ak pojde do kolektivu,tak musi uzivat lieky.Ak by bol doma,tak je zdravy bez liekov.On stale zacinal nadchou,hustym hlienom a vyvrcholilo to kaslom.Teplotu nikdy nemal.Uzival aj imunoglukan,no asi by ho to velmi neochranilo.Takze som zvedava co bude.Zatial tolko my.

digysa
2. júl 2008

lenka78 : vidim, ze sme na tom rovnako. On rad chodi medzi deti, ale vzdy je chory.

Minule mal stale teploty a bol unaveny....isla som s nim k lekarke, ze co sa deje a
ona mi hovori, ze: "Ako je to mozne, ze sa vam nestazuje na bolest?"
A ja jej vravim: " Na aku bolest sa ma stazovat?".
A ona: "Vas syn ma infekciu a zapal oboch usi. Hned mu musime nasadit antibiotika".

A toto som mala stale pocas skolskeho roka...mojho syna nic neboli, nic mu neprekaza....keby nebol cely horuci, ani neviem, ze je chory. 😕

lenka78
5. júl 2008

digysa,no vidis,aj moj nikdy nelezi ,ked je chory.Neskutocne.Aj my sme potom mali problem s uskami,tiahlo sa to mesiac,boli sme doma,nikam sme nechodili a nakoniec mu az prepichovali v usku lozisko.Vraj to velmi boli.Raz mi povedal,ze ho boli usko,ked rano vstal,no potom bolo vsetko ok.Podla mna take male deti nemozu vediet,ze to co citia tak nema byt.Preto nechapem lekarku,ze povedala toto.Teraz je sranda ako objavuje nove chute a je zvedavy na jedla,ktore mi nikdy nechcel ani ochutnat.Dnes zacal rozdelovat na kysle a nekysle.Tak si viem predstavit ako mu to vsetko chutilo a teraz uz nepocituje taku kyslost ako volakedy.
Len neviem,ci ho mam dat na tie lieky z alergologie.Ci mu davat chemiu alebo ma ostat doma.Len potom neviem ako by to bolo pri nastupe do skoly.Ono sa mi to zatial tak javi,ze tie lieky ho budu iba udrziavat v odolnosti,no nebuduje to imunitu.Jednoducho bez liekov do kolektivu nesmie. ☹

slzicenka
17. nov 2008

na zvysenie imunity existuje kopec pripravkov dostupných v lekarni,DOPHILUS CHILDREN,Imunoglukan sirup,Betaglukan sirup,Martankovia,Echinackovia,Echinaceový sirup a podobne...Pokial je dieta castejsie chore,dobre by bolo podavat s antibiotikami aj nejake probiotika,na upravu a zregenerovanie crevnej mikroflory...Navstivit lekara imunologa a ten popripade predpise i nejake lieky na podporu imunity,kedze väcsina je z nich viazana na lekarsky predpis a tie ktoré som vymenovala su skor ako doplnky...Dufam,ze som nejak pomohla...Pekný vecer vsetkym

nico2004
8. feb 2009

caute baby....vidim ze vacsina deti ma podobne problemy ako moj Nicolas..ma styri roky a ako sme nastupili do skolky neustale zdravotne problemy...ma to hacik-nechce jest ovocie ani zeleninu...tak mu chybaju vitaminy neviete mi poradit,nieco aby nejako zjedol to ovocie....vopred dakujem...

adetka
19. feb 2009

napodobne... Mifrka nastupila v septembri do jasliciek... a v priebehu pol roka bola patkrat chora... a berie uz piate antibiotika (doktorka uz nevedela co predpisat)... zakazdym islo o opodstatnene: zapal uska, zapal usiek, priedusky, zapal hrdla, a teraz opat priedusky... na minimalne rok mame zakaz kolektivu (neda mi ani potvrdenie do skolky, chcela som ju dat v septembri)... a na jar pojdeme za imunologom (obidve 😅 )... vsetky volnepristupne sirupy na podporu imunity su pre deti az od troch rokov... podotykam, ze do 21 mesiacov bola chora iba raz... a to iba kasel a sopliky...

snad som jej mojim pristupom (nastupenim do prace a prihlasenim do jasli) nepokazila zdravie navzdy... velmi si to vytykam...

nikika33
20. feb 2009

ahojte ! ja by som vám chcela poradiť to, čo pomohlo mne a aj iným mamičkám a hlavne ich detičkám... a to pobyt pri mori.
ja mám syna, a od jeho 3 rokov chodievame každé leto k moru ... do Chorvátska ..
a nebol nikdy chorý, okrem 2 - 3 dní do roka, ale nikdy nemusel brať antibiotiká ..
teraz je prvák, a v prvom polroku mal vymeškaných len 8 hodín, čo je myslím si super ... tak ak vám to finančná situácia dovolí, viem to len odporúčať 🙂

tinka10
20. feb 2009

ahojte,mi tiež chodíme každý rok k moru a hory tiež nevynechame a myslím si že fakt to len prospieva 😉
adetka,ja malemu davam v prechodnom období imunoglukan sirup a tiež nema tri roky a doktorka nam to odobrila,ked som jej to spomínala,takže kludne možeš. 😉

betka1
10. mar 2009

myslite si, ze ked je dieta ako malicke castejsie chore, tak by to mohlo znamenat, ze si buduje imunitu o trosku skor a potom uz bude menej chore? Alebo je skor pravdepodobne, ze ma horsiu imunitu ako ostatne deti a bude sa to s nim tahat? Viem, ze obe moznosti su realne, ale ake mate skusenosti vy so svojimi detmi?

debra
27. máj 2009

ahojte...mala uz xodi druhy rok do skolky a hoci je to o nieco lepsie s tou xorobnostou...ale...ma zapal dutin uz sme boli 2x pri doktorke a ani atb jej nezabrali ani kvapky do nosa...stale ten zapal jej tam pretrvava...teraz zaciatk.juna mame ist opat na kontrolu na ORL a dokt povedala,ze ak jej tento trifed co jej dala nezaberie a kvapky uniflox,tak ze uz nevie...nemate niektora skusenosti so zapalom dutin?mali vase deticky nieco taketo?co sa robi,ked nezabera nic na zapal?stale ma len vodnaty sekret,hlieny sa jej nie a nie pustit... ☹

debra
27. máj 2009

betka1 to je individualne...napr.ja ked som bola mala som byvala velmi casto xora do 3rokov zivota,a potom nie az tak casto...v skolke som nebyvala takmer vobec xora a ani v skole,sem tam nejake prexladnutia,to je asi vsetko...ale do tyx 3 rokov som mavala same anginy,zapaly priedusiek,vysoke horucky...a potom to uz bolo lepsie...naopak moja mala do 3rokov bola zdrava ako rybicka a len co nastupila do skolky je stale xora,ja dufam,ze sa to nastupom do skoly tie xoroby vytratia 😒

katecameron
26. sep 2010

este je len september a moj 3rocny syn uz 2krat ma nadchu a to do skolky ani nechodi nemate niekto skusenosti s Wobenzymom?co sa imunity tyka?

filipal
26. sep 2010

@katecameron mojmu synovi pomahali homeopatika. potrebuje si posilnit imunitu.
inac nadchy a prechladnutia su v takom veku bezne aj 5-6 krat do roka....to je budovanie imunity. ale ked nechodi do skolky, kde sa nakazi?
wobenzym je dobry, ale skor na ine veci....

bubatinko
26. sep 2010

@adetka nie je pravda ze vsetky sirupy na imunitu su od troch rokov napr. Imunoglukan sirup je uz od jedneho roka takze kludne ho mozes davat