Stále si chytá ušká a hlavičku. Je to kvôly zúbkom?

veronica1
20. apr 2009

chcem sa spytat, ci ma niektora mamicku podobnu skusenost- moja 11mesacna dcerka si uz dlhsiu dobu chyta uska, sem tam si aj tak bucha po hlavicke ako keby ju boleli tie nestastne uska. Pred 3-4mesiacmi sme prekonali zapal stredneho ucha, no mne sa to stale nepaci. Uz sme boli odvtedy aj dva krat u usnej a povedala, ze je to v poriadku, ziadny zapal. Neviem ci to suvisi s prerezavanim zubkov-lebo az teraz nam idu a to 2naraz. Mam jej dat usne kvapky? Alebo trvat na lepsom vysetreni? prosim poradte, trapi ma to uz dlhsie... dakujem.

diddi
20. apr 2009

veronika,urcite trvaj na lepsom vysetreni...inej lekarke....skus,ci si necha chytit uska...podla mna to este nie je vpodiadku....skusila si usny sprej?

mami.sk
20. apr 2009

pravdepodobne to ma suvis s tymi zubkami ale ja by som trvala na vysetreni 😒 predsa len po tom zapale by som neriskovala ☹
skus jej pritlacit usko a ked zareaguje tak ju urcite boli 😒

veronica1
autor
20. apr 2009

my sme uz boli na 2vysetreniach-u usnej,naposledy pred 10dnami,no a vraj je vsetko v poriadku. Ked jej ale uska stlacim, tak nereaguje-ziadny plac, nic...
otazka - takze vase deti si uska nechytaju?

lenka386
21. apr 2009

Ahoj! Ja som si tiez vcera pri vecernom zaspavani vsimla, ze Matusko si hladkal a chytal usko, aj sa chytal za hlavicku. Ale ked som mu usko pozerala, stlacala, tak neplakal.. Tiez nam ide vela zubkov naraz, tak neviem, ci to ma nejaky suvis..
Ja si myslim, ze pokial pri tom malicka neplace, tak to bude iba zvyk..

bianca
21. apr 2009

hojte.Aj nasa si zacala casto chytat usi a skrabat sa v nich.Ked jej uska cistim tak vobec neplace.Je uplne kludna.Myslim ze keby ju boleli tak mame doma divadlo.Fakt to moze byt aj koli zubom?

katuskapd
21. apr 2009

ahojte Matusko si tiez chytal uska, ale neplakal, hlavne sa vo vnutri vzdy riadne doskriabal, lekar povedal ze vnutri ok. Neskor nas poslal na kozne kvoli inemu a zistili mu atop. ekzem. tak asi to mal suche a svrbelo ho to. Odvedy natieram s kremom aj vnutri a v pohode 😉

sipcek
21. apr 2009

ahoj,moja si tiez chyta uska,aj hlavicku si packa.niekedy sa v nich aj sprta ako keby ju svrbeli ale myslim,ze je to kvoli zubkom.ked jej stlacam okolo,vobec ju to neboli.neplace.

zuzujo
21. apr 2009

verus, premyslela jsem, ze napisu stejnou otazku 😉 😀 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😲 😔 😝 🙄
nas maly si take cast chyta ouska a prejizdi ruckama i po hlavicce, hlavne v dobe kojeni, ale ted uz to dela i behem dne, jako by se z toho staval zlozvyk. evidentne ho nic neboli a dela to spis jakoby ze zvedavosti z toho, ze tam neco ma, ale nevidi na to...a tak na to saha. Jinak si to nedovedu vysvetlit.

luciarisko
21. apr 2009

veronica 1. ahoj, prosim ta ako sa u vas prejavil ten zapal usiek?nam idu tiez 2 zubky a stale si chyta uska aj hlavu, odkedy mu idu zubky mi uhyba, ked mu chcem vycistit lave usko a vcera dokonca si ho ani nenechal vycistit, ked mu ho stlacim neplace, len uhyba, keby ma zapal tak by asi stale plakal ci nie?dakujem za radu

veronica1
autor
21. apr 2009

luciarisko - ked sme mali ten zapal stredneho ucha, v podstate sme nemali ziadne priznaky-ze by si chytala nejako extra uska, dokonca vtedy si ich tusim nechytala skoro vobec, akurat mala vysoke teploty.My sme boli vtedy v nemocnici-s laringitidou, tak nas pre istotu poslali aj na usne a tam nam to zistili.
ako vidim, mate s tym viacere skusenosti, asi si z toho nebudem robit nic(ked ju tie uska inak nebolia).

sisiska
17. nov 2010

aj nasa mala si stale chyta uska a hlavicku...hlavicku hlavne za uskami...robi to uz dlhsiu dobu...myslite, ze je to v poriadku? dakujem

renabr
3. dec 2010

posuniem tuto temu, aj moj malý si chytá uško a tak akoby za uškom hlavičku, tiež mu idu zubky, dosť vela naraz..tak neviem či to može byť z toho??? nič mu z nich netečie, ani neplače, len si chytá a niekedy aj tak akoby škriabe...

katherine27
4. dec 2010

Chytanie uška:
Problém so samotným uškom - navštíviť lekára
Idú zubky - veď koľko krát keď nás bolí zub, tak nás rozbolí 3klaný nerv, teda aj uško, rep. ho máme citlivejšie
Je aj príznakom únavy - ak idú ešte aj zubky,tak dieťatko je nervózne, menej spáva, alebo má horší spánok
Alebo si ho jednoducho chytá, u niekoho to videl, tak opakuje, za určitý čas si nájde niečo iné...