Stále zapálené hrdlo. Čo mu pomôže?

denisocka
20. jan 2009

aky sirup,kvapky...pre ročneho syna,má už 2 mesiace zapalene hrdlo,vybrali sme už 3.ATB od decembra,výtery su negatívne, ale hrdlo stale zapalene . Raz viac ,raz menej,hnisava angína to nie je.Už som zufala.

maly si tam večne dava palce,asi ho to šteklí,alebo svrbí,potom ho naťahuje na zvracanie- a stále dookola.

prosim pordte,čo pre takeho krpca kupiť , vdaka

bibula
20. jan 2009

aspon vidis ake boli atb zbytocne 😉

martina46
20. jan 2009

Deni, ale keď máte problém s tou imunitou, tak to bude treba asi riešiť ☹ keď mu na to nezabrali ani 3 antibiotika...

aponchie
20. jan 2009

1)alergologie zjistit protilatky alergeny atd
2)ORL komplexni vysetreni

aponchie
20. jan 2009

plus biochemicky screening komplet pro zacatek

denisocka
autor
20. jan 2009

Bibula,tak porad moja! Apo-mame uz nejaku vysledky,orl-je oka,len tonsilopharynx,imunita nizka,vyter predosly oka,dalsi este neni vysledok

vikinka27
20. jan 2009

deni, na zvysenie imunity som pocula o dr. nona
http://www.mrtvemoredrnona.sk/
nevie, na co vsetko, ale kamaratka si chvalila, synovi presli pravidelne zapaly usi...

titkovamiriam
20. jan 2009

deni citam tvoje problemi a pri tom hrdle ma napadlo ci ste ako rodicia boli na stery ci z vas niekto bacilonosic,kamoska to mala tiez tak ze malemu vybrali mandle a stale niaky priblem a zistilo sa ze babka s ktorou ziju je bacilonosic,tym ze maly ma slabsiu imunitu vzdy nakazila len jeho. ☹

livi
20. jan 2009

môže to byť napr. nejaký stafylokok alebo streptokok. tam sa tie problémy vždy vracajú

aponchie
20. jan 2009

na staf nebo strep.by dosli z krevnich testu

denisocka
autor
20. jan 2009

baby,manžel dnes dostal antibiotika,ma hnisavu anginu,a vytery nám brali minuly týždnen,čakame vysledky,ale asi pošem aj babku na vyter 😠 ta mala anginu pred mesiacom

a dakkujem babam aj za rady cez IP

katrin21
20. jan 2009

denisocka: skus aj cibulovy sirup... tym nic nepokazis...
rozkrajaj vycsiu cibulu a zasyp ju cukrom, alebo medom.. nechaj odstat... pusti stavu a davaj ju lyzickou. Je to sladke, deti to miluju a pomaha to. Ja inak babskym receptom neverim,ale tento funguje.. davaj viackrát denne 🙂) a kazdy den si to zarabaj...

denisocka
autor
20. jan 2009

karin,to som davala,ale potom aj tak dostal horučky, včera som to urobila manželovy ale on je horši jak male decko-podla neho to nepomohlo,tak vyfasoval ATB

katrin21
20. jan 2009

no sak za jeden den ani pan Boh zazraky nerobi.... treba to viac dni... a caj len vlazny... to mne vzdy hovori lekarka... ani horuci, ani studeny...a ovocne stavy

jarka007
20. jan 2009

Kedze vam ATB nepomohli, asi boli naozaj ako bibula pise zbytocne. Vtedy ak sa predpisu zbytocne zabijaju bohuzial aj "dobre bakterie" a ako prve idu t lymfocyty, zabezpecujuce imunitu, ak sa este dobre pamatam 🙂
V tom pripade by som to riesila napr. PROSYMBIOFLOR resp. nejakym probiotikom. A skontrolovat clenov rodiny. Ak sa aj necitia zle, mozu byt stale nosicmi .

sisiska
5. aug 2014

mamicky, ako dlho moze trvat horucka pri zapale hrdla - kolko dni zvykne? a ako dlho trva, kym zacnu ucinkovat antibiotika?

sisiska
5. aug 2014

@sisiska myslim u deti...a este prosim vas, pri akej teplote dat malej lieky od teploty? zda sa mi, ze mudr. kazal pri 38,5, ale mne sa to zda uz celkom dost, nemam dat skor?

sisiska
5. aug 2014

mamicky, ako dlho moze trvat horucka u deti pri zapale hrdla - kolko dni zvykne? a ako dlho trva, kym zacnu ucinkovat antibiotika?

lauricita7
10. aug 2014

moja dcerka bola chora niekolko krat.. a niekolko roznych ATB mala.. mam pocit ze jej nezabrali ziadne z nich poriadne.. horucky mavala tak 3-4 dni..pri poslednych atb uz ked som sa priam hadala s lekarkou ze preboha musi nam nieco dat aj k tym atb a ze malu nebudem tym stale napchavat ked jej to neucinkuje.. nam odporucila nasadit aj probiotika actibax.. hlavne na upravu crevnej mikroflory a hlavne imunity.. odvtedy ako zazrakom (musim si zaklopat) ziadne zapaly.. horucky.. ziadne atb. dokonca aj prvy rok skolke zvladla bez jedinej choroby 🙂

mamazem
15. aug 2014

Na hrdlo je vynikajúci z prírodných liečiv Grepofit sprej - obsahuje extrakt z grepových jadierok, ktoré sa považujú za prírodné antibiotikum. Nájdete aj u nás na mamazem.

milkav03
28. aug 2014

no ja som na dcerke videla ukludnenie po ATB tak 2-3 dni.. a bolo lepsie.. niekedy menej. niekedy viac.. nie kazde ATB jej zabrali rovnako.. a to sme ich mali teda dost :( potom sme objavili probitioka Actibax.. tak som ich malej nasadila..po konzultacii s lekarkou.. na upravu crevnej mikroflory. po tolkych ATB. ana podporu imunity.. a od vtedy (musim si zaklopat) ziadna choroba.. ziadne ATB.. teraz na nich fungujeme cela rodina 🙂

jankazelka
26. aug 2015

@mamazem a mozem dat grepofit aj 9mesacnemu dietatku prosim?

ebi88
26. aug 2015

neviem ci to bude vhodne ore rocne babatko, mozno sa bude dat z toho nieco vybrat, mozno poradim aj starsim, ja to mam tiez s hrdlom vecny problem, mam 26, predpokladam ze to dotiahnem az k vyberu mandli, aj ked nechcem, no k veci, mne pomaha zazracne az by som povedala salviovy caj, na ten nedam dopustit, tem zvladol na com zlyhali najsilnejsie antibiotika, kloktat vyplachovat, dalej aj praslickovy je dobry na sliznice. neviem ci to mozu ale deti. vitamin B dalej tiez na zdrave sliznice, aj propolisom povytierat odporucam, hygiena ustna celkovo, potom jox, vitamin C. hovoria aj o koloindom striebre ze je dobre to som zatial neskusala. z liekov dobre robi tamtum verde . a naparovat , alebo teda vlhky vzduch aby bol, mne nasi davali ako malej mokry uterak nad postel, teraz s daju kupit zvlhcovace. ale odkedy beriem oravidelne cecko a sem tam becko tuto kuru liecebnu uz nemusim praktizovat tak casto. tiez pohyb a pobyt na cerstvom vzduchu na imunitu. pravda patricne oblecena pocasiu. odkedy cvicim a som aktivnejsia vonku tiez citim zlepsenie, to tiez skor rada starsim pravda.

sisa_
26. aug 2015

@denisocka
V prvom rade by som chcela poradiť Tebe Deniska. Viem si predstaviť čím musíš prechádzať keď ani antibiotiká nezabrali a hrdielko je stále zapálené. Ja mojím deťom dávam a liečim na čokoľvek len čisto prírodnými antibiotikami, čím zároveň posilňujem imunitu detí, kvapky pri chorobách z prechladnutia a vysoký podiel vitamínu C -acerola.
Antibiotika znížili imunitu ako len mohli takže Tvoj malý môže byť teraz náchylnejší na choroby,
Pre detičky vhodné prírodné antibiotiká a zároveň na posilnenie imunity výborný olej zo žraločej pečene. Sú to tobolky v balení ich je 100 s obsahom spomínaného oleja - zdroj omega 3-nenásytených mastných kyselín DHA a EPA a ešte je obohatený o vitamíny A,D a E. Kombinácia týchto zložiek zlepšuje obranyschopnosť organizmnu, čím znižuje výskyt infekcií a pôsobí aj proti imunitnému zápalu.
Keďže ročné dieťatko nerozhryzne túto guličku, tiež sa to robí, že sa gulička prepichne špáratkom a obsah sa vytlačí na lyžičku a podá sa dieťaťu buď samotné, alebo s mliečkom.
Ďalej veľmi dobré sú aj echinacea kvapky pri prechladnutiach, bolestiach hrdla, na podporu vnútrobunečnej imunity, pomáhajú obličkám zbaviť sa škodlivých látok, čistí lymfu.
Acerola -vysoký obsah vitamínu C získaný z tropickej čerešne aceroly čiernych ríbezlí. Ochraňuje bunky pre oxidatívnym stresom, zvyšuje vstrebávanie železa. Je prospešný pre posilnenie organizmu.
Ďalšie veľmi silné prírodné antibiotikum oregánový olej - bud tekutý, alebo v kapsuliach. Vhodný pre deti od 3 rokov. Ničí plesne, vírusy a baktérie. Obsahuje veľmi hodnotný olej carvacrol a to až 80 %. Nie je ešte vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Nám zabral pri streptokokoch, stafylokokoch, chlamýdiach, bolesti hrdla, atď. V tekutej forme teda kvapkách je veľmi štipľavý, ale dospelý znesie. Deťom prípadne citlivým ľuďom na štipľavé odporúčam kapsule. Tie sa len prehltnú a zapijú vodou.
Probi8caps - obsahuje inulín a 8 druhov veľmi prospešných baktérií, ktoré obnovujú a zlepšujú rovnováhu črevnej mikroflóry a to (Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Enterococcus faecium, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium longum) . Odporúča sa v rámci starostlivosti o črevnú flóru, ktorá býva narušená napr. nevhodnou stravou, užívaním antibiotík, počas ciest do zahraničia.
Tieto výživové doplnky, ktoré som uviedla sú kvalitné čisto prírodné, podliehajú prísnej kontrole, rastliny z ktorých sa produkty vyrobia sú z ekologickej prírody, neobsahujú žiadnu chémiu, nezaťažujú organizmus.
Ak má niekto záujem pošlem info do správy.

denisocka
autor
26. aug 2015

@sisa_ ahoj,dakujem za info - to bolo pred 6. rokmi ... zistilo sa par mesiacov na to,že syn mal očkovaním zaktivovaný cytomegalovirus,z toho mal stale v hrdle petechie,horucky a kopec iných veci - skoncili sme s liekmi na zastavenie virusov, antibiotika teda boli velky omyl,ktory ale nik uz nevrati . Dalej som mu cez 2 roky davala minimálne 500mg C denne počas zdravia ,počas choroby som to samozrejme niekolkonasobne zvysila . dakujem za dlhu odpoved,snad pomoze niekomu

ebi88
26. aug 2015

@denisocka cecko vo vacsom mnizstve moze mat celkom opacne ucinky, rovnako pocas uz prepuknutej choroby sa neodporuca, odporucam si precitat o tom viac, cecko je vdacne, ale s ceckom tiez opatrne

denisocka
autor
26. aug 2015

Dakujem za dotaz,o cecku mam precitane dost.

ebi88
27. aug 2015

@denisocka snad sa mi len zda ten urazeny ton. chcela sommlen dobre , znama si bezhlavym uzivanim cecka poskodila

marina24
27. aug 2015

komplexné vyšetrenie orl,krv,výtery,stery,sonda,alergologia komplexna,imunologia,ale niekedy ani to nepomôže ,osobná skúsenosť,niekedy nepomôže nič,mne zabrala jediná vec- ribomunyl imunoterapeutikum,ale takému malemu decku,asi to nedajú,to sa cmula,čiže asi nič.ja som mala rpoblémy 4roky....takže viem,čo to je. a to som stará kofa

slaza
31. júl 2016

Uz som to pisala k inej teme, ale naozaj velmi nam pomohol Bactoral. Na zapaly hrdla, afty a aj zapaly usiek. Mame to odskusane u oboch dcer, ze do par dni je bolest/zapal/ prec. Uz sa to da kupit aj na Slovensku, doteraz sme to objednavali z Ciech.

7lenicka7
24. aug 2016

@slaza dnes som si bola kupiť ten Bactoral,lebo chlapci maju červene hrdla.....ten starši ma dosť červene a aj trochu ako biele fľaky a dala som mu pocmuľať tabletku.....a potom mam 18 mesačneho a tomu som trocha rozpustila v troške vody......vam pomohlo za aky čas? a davala ste to len ak bolelo hrdlo,alebo aj niekolko dni potom.....a davala ste tak,ako píšu,že najlepšie večer pred spankom? Ďakujem