Štátnice. Ako prebiehajú?

bevab
27. máj 2011

Ahojte, na buduci tyzden mam bakalarske statnice z politologie. Chcem pekne poprosit ak mi viete poradit ako presne prebiehaju, na co si dat pozor, comu sa vyvarovat... Beriem vsetky rady. Mooooc dakujem 🙂

sisaha
27. máj 2011

@bevab 🙂 v prvom rade, treba nechat stres za dverami. Prist oblecena pekne, nie vyzyvavo, usmievat sa, pozerat sa do oci kazdemu z komisie. Pred sebou mozes mat na obhajobe v bodoch napisane o co je tvoja bakalarska praca. Hovor strucne, vystizne. na zaciatku sa predstav, povedz o com je praca, co si skumala, k comu si prisla, aky je zaver. na konci obhajoby sa podakuj skolitelovi a oponentovi za to, ze ti venovali svoj cas. Co sa tyka samotnych statnic, vytiahnes si otazky, mas nejaky cas na pripravu a potom hovoris k tomu co si si vytiahla. Drzim palce.

bevab
autor
28. máj 2011

Ahoj Sisaha, dakujem za podporu. Ja som bohuzial velka tremistka a tak neviem ako to prezijem. Tak rada by som to spravila, ale neverim si ...

sisaha
28. máj 2011

@bevab ja som tiez tremistka a bolo to na mne vidiet. Ale kedze mam uz 2 statnic za sebou (aj Bc, aj Mgr) tak viem, co maju skusajuci radi a co nie. Prave preto, ze mozes mat pred sebou papier, kde budes mat v bodoch napisane o com bola tvoja praca, bude ta to drzat, aby si neodbocila od temy. Nacvic si obhajobu pred zrkadlom a potom pred niekym z rodinnych prislusnikov. neboj zvladnes to 🙂

liz_lemon
28. máj 2011

otazka bola ohladom statnic, nie ako prebieha obhajoba, nie kazda skola to ma v ten isty den

sisaha
28. máj 2011

@liz_lemon v konecnom dosledku je to jedno nie? obhajoba je sucastou statnic. to,ze je to v iny den nemeni nic na veci ako to prebieha,hm? 😉

ikke
29. máj 2011

@bevab napis, na ktorej skole; ono sa to lisi a to nielen medzi skolami, ale aj medzi katedrami 😉 u nas (nie politologia) napr. ziadne vopred urcene otazky ani tahanie nebolo... 😒

sisaha
29. máj 2011

@ikke my sme tiez nemali urcene otazky, ale okruhy na co sa ma clovek zamerat. Konkretne otazky sme zistili az priamo na mieste. ja som studovala na UK

ikke
29. máj 2011

@sisaha my sme otazky "zistili" az ked nam boli polozene 😝 😀 FiFUk 😉

sisaha
29. máj 2011

@ikke tak ano, vytiahnes si otazku a mozu prist este dalsie necakane a doplnujuce 🙂. Ale je pravda, na kazdej fakulte to moze byt inak. Ale v samotnej podstate je to tak ako som pisala na zaciatku..

bevab
autor
29. máj 2011

Ja som na UKF v Nitre a budeme mat vsetko spolu t.j. obhajobu aj otazky 😒

ywushqa
29. máj 2011

@bevab ahojky, ty si na politologii na UKF?

bevab
autor
30. máj 2011

Ano preco ?

bevab
autor
21. máj 2013

Ahojte. Obnovujem diskusiu. Je tu niekto kto isiel statnicovat posledny ? To realne prebiehalo ? Ked nevedel zacat hned ho zrusili na zaciatku ci ? Ja idem tento piatok a budem posledna ....bojim bojim nic neviem ...

bevab
autor
22. máj 2013

naozaj vobec nikto ?

liz_lemon
23. máj 2013

@bevab preco by mali niekoho zrusit? kazdy ma predsa sancu, a ked je trema, urcite sa mu budu snazit trochu pomoct
okrem toho, pred samotnou odpovedou mas este pripravu, takze potom uz len citas z papiera/pomahas si poznamkami

jazminn
24. máj 2013

@bevab aj ja som išla posledná, a 4xA... a mala som podobné cítenie a strašnú hystériu že nič neviem...ale akonáhle vytiahneš otázky všetko sa Ti v mysli znovu objaví...mňa rušilo to, čo ostatný hovorili...tak miatlo...
komisia navrhla, aby predposledná, ktorá zodpovedala zostala prítomná. Išlo to rýchlo, prípravu som mala na dvoch papieroch, ani mi to nedali celé prečítať...

ivetka_iv
27. nov 2015
Používateľ ivetka_iv je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivetka_iv.

Ako ste sa vy pripravovali na štátnice? Ja stále uvažujem nad tým, ako veľmi sa potrebujem učiť. Láka ma dať si napísať napríklad diplomovku sem http://www.vsprace.sk/diplomove-prace alebo sem http://www.diplomovky-bakalarky.eu/

Skúšali ste niečo podobné?