Štikútka bábätka. Nestresuje ho to?

mywiel
11. máj 2008

Vie mi niekto poradit, moje babo mava v poslednom case viackrat za den aj v noci stikutku, nestresuje ho to? Nie je to sposobene tym ze vdychne vacsie mnozstvo plodovej vody, ked si uz teraz trenuje plucka? Da sa tomu nejako zabranit, lebo ani mne to nie je velmi prijemne co uz ono chudatko, casto to zacne aj v noci ked zmenim polohu a otacam sa. 😒

moni1412
11. máj 2008

mywiel nas maly maval v brusku tiez velmi casto stikutku. Bolo mi to tiez neprijemne, ale aj dr. mi povedal ze sa s tym neda nic robit, babätku to nevadi. Teraz nam stikuta po kazdom jedle a je to este horsie ked ho vidim a nemozeme mu pomoct. Ale vraj to tiez nevadi.... Asi mas v brusku pahltnicka 😉 (pahltnicku)

montinka
11. máj 2008

hm mywiel aj moj drobec v poslednom case casto stikuta ale u mna to je skoro vzdy vtedy ked sa najem. neviem preco. ale vzdy si dam pohar vody a po chvilke je tisko. len neviem ci mu to pomohla ta voda alebo uz skoncilo samo od seba

graziela
11. máj 2008

Ahojte, aj nas drobcek mava stikutku aj parkrat do dna a ked to nanho pride, trva to niekedy aj par minut 😖 Asi to ma po mne, lebo ja moc casto nestikutam, ale ked uz, tak poriadne nahlas a niekedy aj pol hodiny...a nepomaha nic take ako voda, zadrzanie dychu a pod., musi to samo odzniet. Hoci je to akokolvek neprijemne, babatku to zrejme asi tak nevadi a urcite mu to neskodi, ono si takto aspon trenuje svoje plucka 🙂

mirka8429
11. máj 2008

ahojte môj maly tiez mal v brusku stikutku a teraz sa mu stikuta po kazdom jedle..ale bud ho necham tak..a ked zacne plakat tak mu prestane...a niekedy ked uz dlho sa mi zda tak mu dam trochu mliecka..

mywiel
autor
11. máj 2008

Dakujem tak uz som kludnejsia, lebo v noci ked sa prevratim z jedneho boku na druhy tak to zacne a dost silno tak neviem ci sa mi v bruchu prelieva voda z jednej str. na druhu... 😀

gabika24
11. máj 2008

ahojte.
aj naša malá mávala často štikútku už v brušku, keď sa narodila a štikútala, dala som jej trošku napiť a štikútka prešla.
aj teraz ju občas máva (ale keď štikúta, tak štikúta celý deň - samozrejme nie vkuse - štikúta, dáme jej napiť, o 2 hod. znova a pod...) doktor vravel, že bábätkám v brušku to nevadí... 🙂

jahodka11
12. máj 2008

mywiel, aj mne danielko v brusku stikutal, ale nevadilo mi to, bolo mi to smiesne....a tiez to bolo dost casto 🙂 teraz stikuta len sem tam....ale nemyslim, ze by to babatko v brusku nejako stresovalo, neboj 🙂

waitinka7
30. jún 2008

Aj mojmu malemu sa v brusku casto stikutka...aj viackrat za den...je to podla mna uplne normalne.

sirinka
30. jún 2008

mywiel aj moja stikutala a dost casto a mne to bolo dost neprijemne priznam sa, ale dr. povedal, ze je to uuuplne prirodzene...a vdychnut plodovu vodu sa v podstate neda, lebo plucka v brusku este neobsahuju vzduch, az pri porode s prvym nadychom sa roztvoria...takze ziadne starosti a ked bude stikutat, len ho pohladkaj cez brusko 🙂

junovka
30. jún 2008

ku koncu tehu je to normalne 😉

majada
30. jún 2008

aj môjmu malému sa stále čkalo... 🙂

mywiel
autor
30. jún 2008

No doki si z toho velku hlavu nerobi, ale ked mi robili naposledy monitoring tak sa babu zas stikutkalo asi 15min. a vtedy som videla ze srdiecko nepravidelne bilo, pre mna to bola cela vacnost vidiet ze svieti na pristroji cervene svetielko a nie su tam par sekund dobre ozvy srdca ale ako vravim doki sa nad tym nepozastavoval, ale aj tak nie som v klude lebo ked mi tak trha bruchom uz viem, ze babu to robi akoby takykardiu takze si myslim, ze urcity stres to prenho asi je, ale asi to nie je vazne a aj tak s tym nemozu nic robit preto ten postoj doktorov k tomu... ☹ 😕

mimik9911
30. jún 2008

aj mojej malej sa dost casto stikutalo v brusku, je to normalne a babu to urcite neuskodi...a ked sa narodila, tiez casto stikutkala, skoro po kazdom papani, teraz uz pomenej....
mywiel, nic si z toho nerob, babo to tak nevnima a neskodi mu to....moja Adelka stikutala ku koncu tehu viackrat za den a je zdrava 😉

blovitc120
30. jún 2008

Baby a ako viete, že čo je štikútka? Je to také rytmické trasenie bruška? Lebo to mám aj ja, len som nevedela, že to je štikútka

mywiel
autor
30. jún 2008

blovitc presne pravidelne mykanie bruska... 😉 u mna sa to neda zamenit s inymi pohybmi, lebo to trva v pravidelnom intervala aj 15 min.

dadulienka2404
30. jún 2008

ahojte mywiel chcem sa spytat to fakt moze trvat aj 15min.moj maly zacne ckat vecer a ppotom nemozem zaspat vcera to trvalo dost dlho a som si nakoniec nebola ista ci to je ckanie tak som sa zlakla ze to trva dlho.

mywiel
autor
30. jún 2008

Doki mi vravel ze u babatiek to trva ovela dlhsie nez u dospelych... 😅 😕

avanka
30. jún 2008

Ahojte, aj moj malinky v brusku stikutal aj 3-4 krat denne, a ostalo mu to aj po narodeni, ked zacne, tak sa mu neda prestat, stikutka aj 5 minut v kuse

blovitc120
30. jún 2008

Mywiel ďakujem, tak to aj naša máva, hoci nie každý deň, ale tak 5x do týždňa isto 🙂. Ja som len nevedela pochopiť, čo sa tak myká a to ona štikútka 🙂. Aj som si myslela, len som si nebola istá. Našej to trvá tak 5 minút a potom sa prevalí do inej polohy a je dobre 😉.

darlinka
30. jún 2008

No ja som to tiez casto citila, take pravidelne pohyby alebo mykanie bruskom, ale teraz som to uz davnejsie necitila. Tiez mi bolo toho maleho luto, ale asi s tym nic neurobime... 😉 Hadam to uz nejako spolu vydrzime...

sirinka
30. jún 2008

mywiel myslim si, ze jej srdiecko bije dobre, to len prenos pri tom ckani je niekedy preruseny...preto na to doki nereagoval. aj keby si vtedy napla brucho alebo urobila nejaky pohyb, tak ten pristroj na to reaguje...

mywiel
autor
30. jún 2008

U nas je to pravidelne 3-4x denne... 😅

mywiel
autor
30. jún 2008

Sirinka velmi pekne ti dakujem ani nevies ako si ma ukludnilaaaaaa. 😀 😉

sirinka
30. jún 2008

mywiel... 😵 rado sa stalo, ja som tiez raz bola na monitore, ked sa malej ckalo, a mala som k tomu este aj poriadne kontrakcie...to boli vlny na grafe

matrinka
1. júl 2008

Baby a je to stikutanie take rychlejsie ako u dospelych, kazde cca 2 sekundy, moze to by ono?

vixi
1. júl 2008

matrinka, moze to byt ono, u mna je to niekedy dost nepravidelne, chvilku stikutka, chvilku nie a zas ano...tiez som mala obavy co tam tolko cka, asi ju niekto spomina, no som rada, ze sa to stava aj ostatnym 🙂

slavica2
21. júl 2008

baby, aj moje babo mava caste stikutky, aj 5x za den po 15 minut. mywiel, takze vtedy srdiecko nepravidelne bilo??

emjee
22. aug 2008

vichrica • Dnes o 16:44
Ahojte, chcela by som sa vás opýtať, ako rozpoznám, že sa môjmu bábätku čká? Som v 34. tt. a už mesiac cítim také pravidelne "kopanie". Trvá to 5 minúť a každú sekundu sa mi vpravo od pupka nadvyhuje bruško, až mi tak duní v bruchu. Môže sa tak bábätku čkať alebo to môže byť aj niečo iné?

vieruna • 1d, 32tt • Dnes o 16:51
Ckanie je ako take slabe velmi pravidelne kopanceky. Dlho som to nevedela identifikovat, az teraz, ked som bola v nemocnici, tak mi kvoli tomu sestricka nevedela spravit monitor. Hovorila, ze sa babetku stikuta 😀 Cize to co citis ty, moze byt kludne ono 😉

blovitc120 • 37tt • Dnes o 17:20
táto téma tu už je

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

vichrica • Dnes o 17:38
Ďakujem za info. Ja som si len nebola istá, či to vôbec je čkanie alebo by to mohlo byť aj niečo iné. Preto tie otázniky. Mne sa to totiž zdá príliš krátko - 1 sekunda - na čkanie a navyše je to na tom istom mieste. Hm, a možno je tak otočená, že tam má bruško. Snáď máte pravdu. Trošku ma totiž znepokojil jeden článok, ktorý som cítila. Mamička tam cítila nejaké zvláštne pohyby bábätka a po pôrode zistili, ze to boli kŕče bábätka, keď sa dusilo a odumierali mu mozgove bunky. Áno, ja viem, že nemám také veci čítať, ale či chcem, či nie, dostane sa to do podvedomia.

roasha • 1d • Dnes o 18:02
je to take zlatucke klopkanie na jednom mieste.

hanuky
9. sep 2008

Ahojte, ja mam 3 týzdnove mimi doma a denne ma aj 5x stikutku, zda sa mi ze ked si grcne a nepodari sa to dat von. Je to normalne??? tak casto?

pipka
10. sep 2008

hanuky, riesim obdobny problem... 🙄 a ked som sa na to pytala este v porodnici, tak mi povedali, ze stikutka je u babatiek uplne bezna a ako prisla, tak aj odide, ze sa s tym neda nic robit. Ja to riesim tak, ze jej dam po odgrgnuti vzdy este tak dva-tri krat cucnut a vacsinou to prejde. Nasa hanka stikuta tak 2x denne 😅 🙄