Štikútka u novorodenca. Čo na to pomáha?

nikollette
4. mar 2009

Ba yco pomaha ked vase babo štikuta.. moje štikuta niekde aj 10min v kuse 😒

kvetinqa
3. jan 2011

moj maly tiez stikuta dost casto a jedine, co mu zabera je par kvapiek citronu do ustociek. Ano, citrus je alergen ale akonahle dieta nijak nezareaguje(vyrazky), tak to mozno pouzivat dalej. Mne pediatricka povedala, ze stikutka sa vyskytne ak je dietatu zima alebo ak sa preje a tym padom mu to jedlo tlacina branicu.

hilaris
3. jan 2011

novorodenci aj uz trosku vacsie miminka stikutaju velmi casto a nemusia mat ani tlak na branicu ani zima in nemusi byt.. tie moje stikutali kolkokrat 2 hodiny po papkani ked uz boli hladne. Staci sa trosku "zle" nadychnut a stikutka je v plnom prude. Co nam vzdy stopercentne zabralo je prilozenie prsnika aby dietatko zacalo pit a teda aj pravidelne dychat. Ale tiez som to robila len vtedy ak boli nespokojne.. ked si s usmevom stikutali, nechala som ich tak.

@kvetinqa never vsetkemu co ti povie lekar.. kazdy ti povie nieco ine 🙂 a kolkokrat su to riadne blbosti...

kvetinqa
3. jan 2011

@hilaris mne je v podstate jedno preco stikutka vznika. naucili sme sa ju zvladnut a to je pre mna dolezite. ale viem, ze moj maly stikuta ked mu je zima.

hilaris
3. jan 2011

@kvetinqa to je super lebo aspon vies kedy ho mas viac obliect 🙂

kvetinqa
3. jan 2011

@hilaris u mna je skor problem, ze ho obliekam asi az prilis 🙂

juliana23
26. máj 2013

Ahojte mi mame tiez problem zo stikutkou. Malinka mi vrackala prudom a zistili jej Reflux. Malinka sem tam odgrgne dost nahlas a inokedy vobec. Nemyslim ze ta stikutka suvisi s odgrgnutim. Mne zvacsa stikuta ked pahltne papa. Este kojime. Mne na stikutku poradili dat malej este trosku mliecka a nedavat ju do postielky a ked tak tak lahnut na bok.

eliskazm
2. sep 2014

Aby prešla štikútka, treba podráždiť nervus vagus v oblasti solaru. To sa dá urobiť tým, že sa bábätko napije, zadržať dych u bábätka vám nebudem radiť, ale ja ešte používam jednu metódu: po kojení si vyberáme ušnou paličkou šušníky, a to malého väčšinou tak pošteklí, že musí kýchnuť 🙂 Tiež sa pritom dráždi ten nerv. Mám to zo školy 🙂 Mali sme perfektného učiteľa 🙂 Niečo ako Dr. House 🙂
A skúste mi niekto vysvetliť ako súvisí štikútanie s tým, že je bábätku zima?!?!?!?!!? Veď baby aj trošku rozmýšlajte.... Tento štýl, že jedna babka povedala....... ach jaj.

chikitka
2. sep 2014

u nas bola stikutka vzdy signalom, ze je pocikana plienka, alebo mu je zima...

alicka850
30. sep 2014

Pomaha nosiť, nosiť nosiť... Nam to prešlo len tak. Postupne z toho vyrastla.

lauricka
27. nov 2014

a v bruchu este, ked stikuta, co byva dost casto, tak tiez nic nerobite, nie? je to normalne. U mojich deti napit sa nikdy nepomohlo. A hned, ako stikutali, mi kazdy len daj mu napit, daj mu napit. No nech mi nehovoria, ze to u ostatnych tak zazracne funguje, ked u nas nie...

dadka_bb
29. mar 2015

presne ako tu pisal niekto hore. dam odgrgnut tak stikutka 🙂 a ked kaslem na to , napriklad v noci tak nestikutka

katy2
20. aug 2015

@petusaaa
@mamutka je to stara diskusia, ale uz mam 2 deti a za tym citronom si stojim 😉 reagujem na vase komentare z prvej strany tejto diskusie 🙂

mamutka
20. aug 2015

@katy2 gratulujem k detvakom, ale neviem si predstavit, ze by som babatku kvapkala citron do pusy. Nejak moc nestikutal ked bol maly, neviem ako by musel stikutkou trpiet, aby som mu robila taketo prieky. Stikutal este v bruchu a to teda bola parada. Po narodeni zmenil repertoar 🙂

brumka
20. aug 2015

daj mu predneho mliecka

tomasko27
20. aug 2015

@katy2 Ahoj s tym citronom to skusim.Syn ma 8r ale on ked stikutat tak aj pol dna.alebo ho zacne vecer a celu noc ho stikuta aj pocas spanku,len potom mu to uz moc vadi lebo ho boli brucho stoho.