Štikútka u novorodenca. Čo na to pomáha?

nikollette
4. mar 2009

Ba yco pomaha ked vase babo štikuta.. moje štikuta niekde aj 10min v kuse 😒

anickaajanko
4. mar 2009

na lyzicku trosku dojceneckej vodicky alebo cajiku
my to mame este stale
ze je to ked sa dobre napapka

evkacka
4. mar 2009

Ahoj Nikolette, my máme rovnaký problem už takmer ž týždňov .) štikútame niekedy aj 15 min a vždy vždy po papaní a niekedy aj mimo neho, niekde som čítala že takto štikútajú detičky čo negrgaju, čo je aj náš prípad alebo ked je mimíškom zima, zatial sme to vždy nechali preštikútať, nedávam jej ani čajík ked plne kojíme. Myslím že to nie je nič vážne, nemusíš sa báť, ja som sa na to doki pýtala a povedala že je to normal.Hádam to raz prejde 🙂

andrea142
4. mar 2009

ja jej dávam čajík a keď nechce tak ju nechám plakať a prejde ju to 🙂

bzucinka2
4. mar 2009

u nas tiez nic nezaberalo, tak som maleho nechala stikutkat a casom mu to preslo a stikuta uz len malokedy 🙂

katy2
4. mar 2009

par kvapiek citronu na jazycek.... zarucene pomoze 😉

crysmile
4. mar 2009

my sme mali stikutku a nam zistili reflux, takze by som to rozhodne povedala doktorke..

alon111
4. mar 2009

moja mala stikutku z toho ked som ju nechavala odgrgnut tak som s tym prestala a uz sa jej stikuta len sem tam 😉

l3nka
4. mar 2009

a ako zistila lekárka, že ide o refllux? na aké vyšetrenia vás poslala? a zmenila iba mliečko na AR?

dendika
4. mar 2009

ahojte maminky, štikutku dobre pozname aj my, my mame tiež problem s odgrgavanim a veľký, tiež som si myslela že náš malinky preto štikuta, no niekedy ked sa nam aj zazrakom podari odgrgnut aj tak príde štikutka, možno je to preto že ju po kojeni skoro položím na chrbátik

fifinna
4. mar 2009

mne sestricka poradila pri stikutke dat malemu potiahnut z prsnika, ale ani si nespominam, ci to momohlo

junovka
4. mar 2009

vraj, je to normalne.Ako samo pride, tak aj odijde 😉

slavkadd
4. mar 2009

ja som sa na to pýtala ešte v pôrodnici novorodeneckých sestier a povedali mi, že pokiaľ je bábatko pri štikútke inak kľudné, tak to treba nechať samo prejsť a ak je nepokojné, tak mu treba dať trošku zapiť mliečka. Náš malý má 5 týždňov a tiež sa mu furt štikútka - viackrát denne a tiež dlhšie - ale v pohode sa pri tom aj usmieva alebo zaspí. Ale tiež je pravda, to s tým refluxom, môže to byť jeden z príznakov...

martao
4. mar 2009

ŠTIKÚTANI Eje jedným z prejavov refluxu. Je totiž aj skrytý - dieta nevracia, len má bolesti ako pri žáhe. my sme dávali NUTRITON, pred kojením, pridáva sa aj do UM.

pookie
4. mar 2009

Ja dam vascsinou malej este trochu mliecka ked sa jej zacne stikutat, kojim ju takze si ju este na par min. prilozim na prsnik a prejde jej to. Citala som ze stikutanie je prejavom aj toho ze sa este vyvijaju nejake svaly v suvislosti s dychanim takze stikutka je uplne v pohode. Tiez mi obcas zacne stikutat po kojeni ale ako som hovorila, zvykne ju to prejst ak si este trosku potiahne 🙂

bzucinka
4. mar 2009

Je to prejav skryteho refluxu ak je to casto, dlho a nic nepomaha. Viem o tom svoje ... Ale volakedy stikutala ovela ovela viac ako teraz v piatich mesiacoch ... Nam nepomahalo nic,iba ... ked sa strasne rozplakala tak prestala stikutat 😎

alon111
4. mar 2009

niekedy sa hovori ze je mu zima ked stikuta 😉

kisska
4. mar 2009

Adam velmi stikutal este v brusku a zostalo mu to aj po narodeni. Casto pomohlo, ked si cucol mliecka (akurat som nemala srdce ho potom trhat z prsnika). Obcas pomoze, ked babo zdvihnes do vzduchu - trochu prudsie, aby zatajilo dych (ale nevystrasit ho)... ale casom ho to preslo...

gergi7
4. mar 2009

Ahojte, aj moja mala stikutala tiez v brusku. v nemocnici mi vela krat ani ozvy natocit nemohli 😉 , po narodeni stikutala pravidelne kazdy den. vraj to vznika pri podrazdeni branice. cajik mi odmietala. bola spokojna , tak som to nechala tak. tarz ma uz 5 mesicov a stikuta uz zriedka.

mamutka
4. mar 2009

kisska presne, moj stikuta este z brucha, som mala pocit ze tam mam budik 🙂 ale tvari sa spokojne, tak to hadam bude v pohode

petusaaa
4. mar 2009

katy2, to s tym citronom si nemyslela vazne, ze? 😲

mamutka
4. mar 2009

katy2 este len caka, dovtedy hadam pochopi 😒

dadex
5. mar 2009

Mne povedali, ze stikutka je casta u deti, co piju z flase. Kym stikutka tak menim polohy dietatka.

zitaje
5. mar 2009

Moja tiez casto stikutala, ale zjavne jej to vobec nevadilo. A ked nahodou predsa, rozplakala sa, a preslo to. 😉

matap
6. mar 2009

Ja dávam malému cucnúť ešte trošku mliečka a zatiaľ to pomáha...

matuskovamamina
1. júl 2009

tiez cikutame, takmer stale a je to z refluxu...bohuzial, neda sa to liecit, len vydrzat, alebo sa snazit dat cucnut z prsa alebo napit trocha prevarenej vody...ale niekedy aj to maly odmieta...
v porodnici nam radili aj to, ze mame babo rozplakat a ze to prejde...neskusali sme....

kasis
2. júl 2009

Obe nase deti stikutaju akoo dusu. Mato mal aj mierny reflux, sem tam grckal, mozno z toho. Pomohlo rozplakanie, ale take riadne. Janka nema reflux a ani plakat sa jej nechce, tak jej to zrejme nevadi. Citala som, ze stikutka moze byt aj z toho, ked je babo riadne napapane, preto sa mu cka hned po jedeni. Starsiemu to zostalo, ale len ked sa rozosmeje zacne ckat.

iinuska
2. júl 2009

Mne sestricky v nemocnici povedali, ze ked dieta stokuta, vobec to nevadi, skor to znervoznuje rodicov.Inak aj ja dam potiahnut mliecko, alebo necham a prejde sama.

lucicek1
3. júl 2009

Ahojte aj moja mala skoro po každom kojeni štikutka pýtala som sa na to doktorky a ta mi to vysvetlila tak, ze bábätka maju malicke bruská (žaludok)a ked sa vela napapaju tlaci im to na bránicu a preto štikutaju povedala mi ze je to ok ze len ju mam obrátit na bok že to prejde.

felixko
4. júl 2009

u nás nepomáhalo nič, skrátka prestala a časom z toho vyrástla. teraz si spomínam, že malá už asi od 7 mesiaca štikútala v brušku, aj 5 krát denne 😀

deborah1
10. sep 2009

Ahojte,neviete,je to pravda,že štikútajú bábatká,ktoré negrgajú? 😕 Náš malý má týždeň,štikúta aj každý deň,no odgrgol si snáď iba raz.