Štikútka u novorodenca. Čo na to pomáha?

nikollette
4. mar 2009

Ba yco pomaha ked vase babo štikuta.. moje štikuta niekde aj 10min v kuse 😒

lusilia
10. sep 2009

Ahojte, urcite to nie je preto, ze negrgaju, moj maly si po kazde grgne a stikuta aj tak, aj ked uz nastastie nie tak intenzivne, ako ked mal asi 2-3 mesiace...

samayka
10. sep 2009

my štikútame pravidelne a máme tichý reflux. už nám ho aj potvrdili. niekedy štikúta tak, že jej až všetko vo vnútri žblnká. vtedy jej dám zopár ťahov cucnúť mliečka a je po štikajde... niekedy ale nechce cuckať, tak ju len zodvihnem na plece a ono sa to upokojí. rozhodne ale treba najprv ponúknuť prsko, aby sa dieťa moc netrápilo... a nech mi niekto nehovorí že to bábu nevadí, keď mu hádže pomaly celým telíčkom.

rimmel
10. sep 2009

ja by som nedavala ziadne cajiky ci ine...dieta okrem mat.mliecka nema pit nijake tekutiny ci nebodaj kvapky......

co by malo pomoct je nakojit 😉

rimmel
10. sep 2009

och pardon prave som si vsimla ze male je uz 6 mesacne! ..ma to tak zmiatlo ze novorodenec!! sak to je uz velky chlap! :D

uci
17. sep 2009

nasa mala stikuta od narodenia velmi casto ale pravidelne po kojeni odgrgne, takze s tym to nesuvisi, skor som si vsimla suvislot so zimou, mam pocit, ze stikute vtedy ked jej je zima (napr. teraz v lete skoro vobec nestikutala) a ako sa trochu schadilo hned to mame znova
no a napitie sa cohokolvek nefunguje, u nas zabera jedine to rozplakanie, kym bola mensia, tak sme ju supli na chvilu na brusko, co sa jej velmi nepacilo, rozplakala sa a behom par nadychov bolo po stikutke
teraz je to horsie lebo uz sa hybe a rozplakat ju je tymto sposobom prakticky nemozne 😀

evii
18. sep 2009

Nieco na tom odgrgnuti asi bude,moj maly,ked si zle odgrgne,tak hned dostane stikutku.Teda zle znamena,ze to tak trosku akoby vysplechlo,ale nevygrcne to.A nam na to nepomaha nic,len nechat plakat asi minutku a je po stikutke.

doublemamca
18. sep 2009

ahojte dievcata, chcela by som sa opytat...stikutali vase babatka aj v brusku? Cakam dvojcatka a obe stikutaju kazdy den aj 2-3x...len by som chcela vediet,ci je predpoklad,ze im to po narodeni zostane,teda ci budu "nachylnejsie" na stikutanie. Viete mi to niektora potvrdit alebo vyvratit?

jevel
18. sep 2009

doublemamca - to je normálne, že v brušku majú deti štikútku 😉

u nás pri štikútke zabralo, keď sa napila, alebo začala plakať, chvíľku som ju nechala a bolo po štikútke

nikollette
autor
18. sep 2009

NO nám tiež nezabralo nič, malý s toho nejak vyrástol, klop, klop 😉

sisulka7
18. sep 2009

nasa mala stikuta tiez pomerne casto a u nas to s odgrdnutim nesuvisi, lebo odgrgnut si vie pekne a hned ako si odgrgne tak sa jej spusti stikutka. U nas to uz povazujeme za znak toho, ze je spokojna, niekedy jej dam troska mlieka este a prejde to, ale tiez jej to vobec nevadi.

nikollette
autor
18. sep 2009

Môj tiež štíkutal aj v brušku 😅

uci
18. sep 2009

aj nasa cica stikutala dost casto aj v brusku a aj ja mavam velmi casto stikutku, zeby to bolo dedicne? 😕 a tiez ma este napadlo, ze mala ma kylu (tusim sa to tak vola, ked sa jej vyduva pupcek nie?) a este sa jej nezrastla, tak mozno to suvisi aj s tym, ze ma branicu v nejakej zlej polohe alebo nieco take ...

iinuska
19. sep 2009

aj nas maly maval casto stikutku, vsimla som si, ze ju dostal ked sa pokakal. Teraz ju uz tak casto nemava, minule ju dostal, ked sa vela smial 😀

lily1983
19. sep 2009

ahojte, nasa malinka mava stikutku často, hlavne ked sa rozjeduje, alebo velmi komunikuje a kričí..pomaha čaj, rychlo urobim, napije sa a hotovo 😀 v brusku mavala stikutku velmi casto, aj 5 krat za den.. 😅

katkaking
19. sep 2009

Zevraj babo stikuta vtedy, ked je prepapkane...alebo ked mu je zima, moja mala stikutala niekedy aj ked bola pocikana.

pajinka23
19. sep 2009

nas mali mal tiez casto cikutku ale nejako ho to casom preslo...teras ma ale tak len raz za dva tyzdne 😉 🙂 takze je to v poho 🙂 🙂

inneska
22. sep 2009

my štikútame tiež....ked začne ráno, tak štikúta celý deň, niekedy nešťukne ani raz 😀 a chytí nás to ked mu je zima a po odgrgnutí 🙂 a zaberá na to niekedy ked sa napije mliečka, prípadne ked trošku poplačká...vtedy sa zmení dýchania a štikutka prestane 🙂

linkinka
2. okt 2009

Ahojte, som v 8 mesiaci tehotenstva a kazdy den dostavam akoze kopanceky v pravidelnom 3 sekundovom rytme. Rada by som vedela, ci je toto stikutka, alebo ak nie, tak ako vlastne pocitujete stikutku drobceka este v brusku?

radka12
7. okt 2009

Ahojte. Moja malá mávala štikútku v brušku viackrát za deň. A teraz máva štikútku tiež často. Pravidelne, keď si odgrgne a keď jej je zima. Prejde jej to keď si trošku poplače alebo keď jej dám sosnúť mliečko 😝 .

dzio2
7. okt 2009

linkinka je to stikutka 🙂

dzio2
7. okt 2009

mozes mliecko alebo cajikna lyzicku

iinuska
7. okt 2009

Vraj detuskam stikutka vobec nevadi.Skor znervoznuje rodicov 🙂

bibi78
7. okt 2009

iinuska, mojho maleho tiez nerozculovala, ked este poriadne o sebe nevedel 😀 , ale teraz, ked uz ma 6 tyzdnov a je z neho chlap 😉 , tak sa zacina jedovat uz po par minutach a to ju mava aj 10-15 minut... ja niekedy dam mliecko z prska, lenze potom ho nemozem odtrhnut alebo je najedeny, tak si nevezme a tak vraj mam davat vodu na lyzicku. raz som skusila a dala kojenecku vodu a preslo to. ale vacsinou to neriesim, proste to odide same a ked sa uz naozaj maly rozculuje, tak sa s nim rozpravam a to ho zabavi a zabudne sa aj jedovat 😀

katka2808
7. okt 2009

ja to tiez neriesim, aj ked ho kolkokray lutujem... ale prejde to aj same...

andy_rs
7. okt 2009

ahojte aj ja som počula že pár kvapiek citronu na lyžičku :D

bibi78
7. okt 2009

citron? ved citrusy sa neodporucaju ani maminam, ktore koja a to ta potravina este prejde filtrom, kym sa dostane do mliecka... a priamo dat novorodencovi citrus - to mi teda pride riadny brutus... 😀

sorciera24
9. okt 2009

tak moj maly cka, ked je hladny 😀 a pomaha nam na to, ked ho dam pricucnut...ale to uz vyloga celu cicku 😝 alebo ked ho necham plakat xvilu....

lensam
12. júl 2010

@fifinna - mne zase detska lekarka odporučila nedávať piť, nekojiť, pretože by mu to mohlo zabehnúť a nechať ho v zvislej polohe. ale vacsinou to nezabera. skor zaberie to dojčenie a čo som si všimla, babatko nie je hlúpe a keď intenzívne štikúta, tak neťahá. jedna sestrička, že je to kvôli jeho nízkej pôrodnej váhe a kvôli tomu, že mu je zima.

lensam
12. júl 2010

a vôbec mi pri štikútke neplače, je pokojný

88miska22
3. dec 2010

moj maly chlapcek mal reflux a zistili sme to tak ze stale vracal ale nie normalne ale yba taz ako keby sa zneho mliecko vilialo a pretym sa muzacal triast zaludok davajte si pozor moze prestat dychat nam sa to stalo ale nastiaste sme zareagovali vcas treba sapitat na visetrenia pri podozreni nepodcenujte to nam robili visetrenie v presove na gastre pre deti