Používame cookies. Viac informácií tu. OK
kucikuc
27. okt 2019

@evuska1518 podľa mňa sú to štipance my keď sme mali doma blchu nikoho nepokusala iba mňa

evuska1518
autor
27. okt 2019

@kucikuc myslíte že to je od blchy?????!!!! Dúfam že nieeeee 😭

jankapepe
27. okt 2019

@evuska1518 Máte domáce zvieratko? Ono blchy zvyknú stipat takto doradu...

evuska1518
autor
27. okt 2019

@jankapepe nie žiadne, už som všetko prehľadala celú posteľ, ale žiadne známky po blche alebo plostciach.

katie253
27. okt 2019

@evuska1518 ja som bola takto doštípaná asi pred mesiacom. Manžel vôbec. Myslím si že to bola nejaká muška. Nič iné sme nenašli. Aj posteľ sme prezliekli A nepomohlo. Pomohlo len to, že som vystriekala izbu biolitom. Pol dňa som mala zatvorenú izbu A pol dňa som vetrala. Zvieratko doma nemáme.

evuska1518
autor
27. okt 2019

@katie253 ďakujem za radu skúsim všetko

katie253
27. okt 2019

@evuska1518 ja som dokonca vytrepala aj matrac A nepomohlO. Keď som na zadnom stehne nemala na 15cm asi 30 štípancov, tak ani jeden A tiež na ramene som mala. Veľmi to svrbelo.
Pomôže aj keď mu to potrieš liehom, napríklad alpou. Schladí sa to A prestane svrbieť. Mne pomohlo veľmi.

monikatopolcany
27. okt 2019

@evuska1518 my sme vyhádzaní vsetci. Dr povedala, že je to taká chrípka. Príznaky rovnaké - bolesť hlavy, horúčka a pupaky. Švagor sa dokonca zľakol či nemá kiahne tak šiel na pohotovosť. Poslali ho domov, že si má dať Paralen a čaj. Doniesla to moja neter, vraj infekt.. pupaky natierať alpou.. jaj a bolesť hrdla. Sestra a brat brali antibiotiká, ja nič lebo kojím a nevedela som čo môžem.. cca 2-3 dni a prejde to akurát ešte pupaky máme

evuska1518
autor
28. okt 2019

@katie253
@monikatopolcany len on nemá žiadne iné príznaky, iba tie "stipance". A môže byť že by blcha stúpala aj cez deň keď spi a pod oblečením. Už som zúfalá teraz sa zobudil a zase na nozicke stipance, vkuse sa mi na to zobudí.

jankazsa
28. okt 2019

@evuska1518 ahoj, ak je to blcha,treba sa pozrieť pod synov matrac, plachtu, vankúš...nemajú radi svetlo,preto cez deň idu do tmy. Zober prázdny zavaraninovy pohár a zasvieť silným svetlom pod matrac, aby si ju videla, musíš byť rýchla. Blcha skáče, nelozi,je veľmi malinká,preto je ťažké ju nájsť. Držím palce,aby to bola len blcha, lebo dôkladným upratovaním sa jej dá gbavit.,len ju treba nájsť.

kucikuc
28. okt 2019

@evuska1518 keď to je pod oblečením môžu to byť aj tie male mušky oni vedia pekne dokusať🤨😣

monikatopolcany
28. okt 2019

@evuska1518 tak Alpu netreba povedala dnes dr. A vraj ani nemusia byť všetky príznaky.. švagor je len vyhádzaný, švagrinú len hrdlo bolí..máme chorobu č 6 😟, neter doniesla zo školy. Vraj stačí kýchnutie

evuska1518
autor
28. okt 2019

@monikatopolcany ďakujem za info, najlepšie bude asi zájsť k Dr nech sa mi k tomu vyjadrí, čo to vlastne je

monikatopolcany
28. okt 2019

@evuska1518 aj ja si myslím. Istota je istota.. držím palce nech nemáte tú našu 😉

evuska1518
autor
28. okt 2019

@monikatopolcany radšej tu chorobu ako blchy 😁

katrin21
29. okt 2019

podla mna komar... detska krv mu viac chuti

Tu začni písať odpoveď...

Odošli