Stoporený penis u 2 ročného. Je to normálne?

quetka
30. jan 2009

ahojte baby,
Mam dvojrocneho chlapceka, ktoreho som od zaciatku januara zacala ucit bez plienok. Takmer po tyzdni sme prestali davat plienku na poobednajsi spanok a po tyzdni a pol uz aj v noci sme bez plienky. Plienku davam akurat ked ideme na dlhsi cas von, a to je nas problem. Jemu sa v tej plienke pipik postavi(stvrdne) a zacne si ho pritlacat o rozne miesta o stenu, alebo si lahne na brusko a panvu tlaci na podlahu, pripadne si ho chce chytit, a vravi pritom "kaka"(kaka u nas znamena, ze chce pisat alebo kakat) no ja viem, ze nechce na nocnik. Neviem ci ho boli, alebo svrbi, ale snad sa moj 2 rocny syn nevzrusuje? Ked sme prestali davat aj v noci plienku a rano ked lezi pri nas a pije mlieko tak sa mu tiez stopori a potom si ho ruckou stiska a tiez pritlaca. Manzel vravi, ze to stoporenie je to rano normalne u chlapov, bud im treba cikat alebo len tak sa postavi, lenze syn neni v puberte aby to bolo u neho normalne, nie ? A v poslednych dnoch som si vsimla, ze niekedy sa mu to stava aj pocas dna ked plienku nema. Vsetky tie stoporenia su na kratky okamih, ale aj tak sa mi to zda cudne.
Mam s tym ist k lekarovi, alebo stretrla sa z vas niektora s takymto problemom ?
diky

martina46
30. jan 2009

Quetka, mojej kamarátky syn- vtedy mal niečo cez rok- keď mu dala piť z prsníka, on len cucal, alebo lepšie povedané oblizoval bradavku a pri tom sa mu postavil pišulák, takže to nebude až taký zvláštny jav. Ale som zvedavá, čo na to iné maminy.

fifinna
30. jan 2009

guetka, je to normalne, ze take male deti masturbuju, nemusis ist k lekarovi. Pozri si temu masturbace u holcicek, je taka zalozena. ( Viem, ze mas chlapca.)

rose86
30. jan 2009

je to uplne normalne. aspon vies ze mu to funguje 😉 mojmu sa stavia tiez pomerne casto ale este ma plienky. no ked nema tak si ho natahuje 😀

luciauk
30. jan 2009

quetka, je to normálne. zväčša to deti robia až v škôlkárskom veku, ale niektoré aj skôr. vôbec ho nevoď k lekárovi, ani to s ním nerieš. skús len jeho myseľ upriamiť na niečo iné. jeho to prejde. teda nikdy nie úplne.... 😉

quetka
autor
30. jan 2009

neviem ci to je prave ta masturbacia, niekedy sa aj on pohra s pipkom, tak ze si ho natahuje a krici "pipina" rehli sa pri tom ako keby ho to steklilo, ale to vidim na nom ze to je take detske hranie a nie masturbacia, ale toto pri tom stoporeni je skor taky udiveny prejav ako keby sa mu daco nezdalo
najhorsie na tom je, ze by som sa s tym chcela poradit s mamou, mam este dvoch bratov, ale je trosku konzervativna a ked jej daco take spomeniem tak mam bude kropit svatenou vodou 😀 j/k

titkovamiriam
30. jan 2009

😀 😀 -som mama troch chalanov 😀 😀 ,takze sa neboj je to absolutne normalne u chlapcov

tanja61
30. jan 2009

je to uplne normalne,je jasne ze studuje svoje telo a nieco co odstava 😉 prisiel nato ze ked sa hra robi mu to dobre to je vsetko aj tak tomu este nerozumie tak neber to tragicky 😉

lienka79
30. jan 2009

kvetka..bud uplne v pohode,robi to milion dalsich deti na svete..Je to istych druh masturbacie,ale nie v pravom slova zmysle,ze sa ukaja,alebo ho to vzrusuje..to nioe...len pochoppil,ze ma pri tiom iste prijemne pocity,tak to robi.
Hlavne si to nevsimajte,nechajte to tak,netrestajte ho,nekarhajte za to..je to normalne a mohlo byt o narobit viac skody,ako uzitku.Je to normalne,zdrave dietatko 😉

kili
30. jan 2009

je to úúúúplne normálne 😉

ja mám teda problém, že keď ich dám na nočník, tak si ho chytajú, on sa postaví a potom sa skúste trafiť 😝 😀

briluxina
31. jan 2009

Chlapci to robia je to absolutne neskodne a robia to aj dievcata. 🙂

horalka82
31. jan 2009

mojmu synovi sa pipík postavil keď mal cca 3 mesiace. Boli sme vtedy hospitalizovaný, ležal rozbalený na prebaľovacom pulte a mala som mu zachytiť sterilný moč. Trvalo to stašne dlho a on pri tom zaspal a počas spánku sa mu niekoľkokrát postavil pipík. Vôbec som si z toho ale nerobila ťažkú hlavu, len som premýšľala, že čo sa mu asi môže snívať. Stáva sa mu to hocikedy (no nie tak často), aj kojení, alebo keď na mne leží pri zaspávaní. Myslím si, že je to absolutne neškodné a vôbec to neriešim.

other_side
31. jan 2009

moj sym ma tiez obcas pipika v "pozore" ale len si ho chyti ale nehra sa snim, aj ked by som bola radsej keby si ho obcas aj vsimol, lebo sa mu neda pretiahnut predkozka a mojho muza otec je chirurg a vravi ze do piatich rokov by bolo najlepsie aby si cikulku sam pretahoval, potom uz budeme musiet ist na operaciu ale to uz je v inej teme 😉 ale rozhodne by som ten problem neriesila, ako pisu baby je to normalne 🙂

mipako
31. jan 2009

u nas zase pri nocnom prebalovani, to je vzdy pipik v pozore a to sa potom zle dava plienka, no a ja sa divim ze sa potom precura 😉

dadka212
31. jan 2009

No tak môj malý sa hraje s pimpulákom úplne stále a hlavne keď pije čajík alebo mlieko a dosť často sa mu aj stoporí, je to vraj úplne normálne chlapec len objavuje svoju sexualitu 😉 a vďaka tomu si ho aj pekne preťahuje sám a ja ho nemusím týrať 🙂

bora8
11. feb 2009

kočky a čo u chlapca ktorý mal už 5 rokov? občas to robieva doma, ale nebolo to až také strašné, ale dnes mi hovorili v škôlke že to tam robí veľmi často a dlho.... som z toho zúfalá, nechcela som to nejako riešiť ale budem musieť...... doma som ho upozornila že sa to nepatrí alebo aby prestal.... ale čo s ním v škôlke,...

tonicka
11. feb 2009

bora, podla mna nie je spravny pristup ze sa to nepatri, podla mna je v poriadku ze to robia detičky, skor mu skus vysvetlit, ze je to intimna zalezitost, a ze je v poriadku ze to robi, ale iba doma v sukromi 😉 u vacsiny deti, kt. poznam to funguje, tak skus... ked bude vediet, ze nerobi nic zle tak ho to mozno prestane bavit, ale trvaj na tom ze je to len sukromna zalezitost 🙂

zuzkafuny
11. feb 2009

Quetka 😀 😀 😀
Môjmu stojí takmer stále 😀 😀 😀 a tiež pritláča a stláča a brnká po ňom...
no čo s ním... 😉 🙂 😀

bora8
12. feb 2009

tonička -ale on to robí aj dve hodiny v kuse... pokiaľ nezaspí...... ja som mu nič zakazovať nechcela ale zdá sa mi že už je to dlho.....

zuzkafuny
12. feb 2009

JA mu vyberiem rúčky a podám autíčko, alebo ho zahovorím knižkou... no nie vždy zaberá 😀

evaka
12. feb 2009

Kocky, budte rady, ze je to tak, viete ze su zdravi, vo veku 2 rokov je to uplne normalne, aspon tak nas ucili mudri ujovia na psychologii. Ja mam sice dievcatko a mame iny problem - chce cikat postojacky ako chlapci, takze pozna pipika aj gulky (ukazal jej kamarat v primeranom veku, nie ocko 😀 ), a stale sa chuda nevie zmierit s tym, ze toho pipika nema aj ona 😒 .

zuzkafuny
12. feb 2009

Evaka 😀 😀 😀

abetka
12. feb 2009

aj nas si pipika stale natahuje , hlavne ked je vo vani a na nocniku 🙂 . Zatial to neriesim, ale niekedy ma to hneva 😅

dadka212
13. feb 2009

Ja som teraz malého naučila už aj si ho umývať samého, nech si dá dolu špinku z neho a pekne si ho aj poumýva pretiahne kolko ide a dáva si dolu ten biely maz, ale pravdupovediac, tiež ma niekedy hnevá, že si ho stále chytá, ale nezakazujem mu to, len mu hovorím, že sa to robí, keď ho nikto nevidí 😀 ale zatial to nezaberá, hádam keď bude starší 🙂

Evaka 😀

tonicka
13. feb 2009

moja sestra to tiez robila pred spanim, (ona s lahla na brucho, i dala ruky na pišku a suchala sa ) aj niekolko hodin a aj cez den ked sa ukludnovala a trvalo to takmer dpo puberty 😅 ale nasi ju za to bili , ale nepomohlo to... 😔 ono to musi prejst same...teda podla mna. 😉
evaka, moja dcera videla pipika tatinkovi a najnovsie beha z velkym obuvakom medzi nohami a krici ze ma pipika 😀

dadka212
13. feb 2009

aj moja sesternica to tak robila, ale asi iba do 5 rokov...

a náš krpatý chce aj tatovi umývať pipuláka 😀 aj mne hladal, ale nič nenašiel tak ja ho nezaujímam, mňa umývať nechce 😀

kikaju
28. mar 2010

no tak ukaž pipika
😎

kikaju
28. mar 2010

a nie iba som srandovala
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nnell25
26. júl 2010

a je normalne ze sa s nim hra ked ma necelych 8 mesiacov?

lydia22
26. júl 2010

Ahojte tak nas tiez objavil pipika ale on si niekedy tak taha aj gulky a obcas mu ide aj krv lebo tak silno si zadrapne,pediatricka mu ho aj pretiahla ci tam nema infekciu a vsetko je o.k tak neviem preco si tak skube,ved to ho musi boliet,keby to robil jemne ale takto?

otulik
22. jún 2012

ahojte aj mojmu malemu sa postavi pipik casto a chiti si ho a povie bibi som nestatna lebo ako keby ho to bolelo ☹ mame este plienku