Stoporený penis u 2 ročného. Je to normálne?

quetka
30. jan 2009

ahojte baby,
Mam dvojrocneho chlapceka, ktoreho som od zaciatku januara zacala ucit bez plienok. Takmer po tyzdni sme prestali davat plienku na poobednajsi spanok a po tyzdni a pol uz aj v noci sme bez plienky. Plienku davam akurat ked ideme na dlhsi cas von, a to je nas problem. Jemu sa v tej plienke pipik postavi(stvrdne) a zacne si ho pritlacat o rozne miesta o stenu, alebo si lahne na brusko a panvu tlaci na podlahu, pripadne si ho chce chytit, a vravi pritom "kaka"(kaka u nas znamena, ze chce pisat alebo kakat) no ja viem, ze nechce na nocnik. Neviem ci ho boli, alebo svrbi, ale snad sa moj 2 rocny syn nevzrusuje? Ked sme prestali davat aj v noci plienku a rano ked lezi pri nas a pije mlieko tak sa mu tiez stopori a potom si ho ruckou stiska a tiez pritlaca. Manzel vravi, ze to stoporenie je to rano normalne u chlapov, bud im treba cikat alebo len tak sa postavi, lenze syn neni v puberte aby to bolo u neho normalne, nie ? A v poslednych dnoch som si vsimla, ze niekedy sa mu to stava aj pocas dna ked plienku nema. Vsetky tie stoporenia su na kratky okamih, ale aj tak sa mi to zda cudne.
Mam s tym ist k lekarovi, alebo stretrla sa z vas niektora s takymto problemom ?
diky

pink_lady
22. jún 2012

😕 tak nad tymto som sa este nepozastavila, moj ho ma furt hore a furt si ho natahuje... 😅 vraj sa na to nema nejako upozornovat, no vadi mi ked sa vsade pytaju ze ci nechce cikat...no nechce, jemu to len robi dobre 😝

magali
22. jún 2012

@lydia22 aj nas to robil ale som mu hovorila ze ho to bude boliet a prestal..

ja si myslim ze toto su normalne veci, proste deticky objavuju svoje telo, niektore skor a niektore neskor.. urcite nebudu cakat do puberty s tym.. synovec si od malicka natahuje pipika a teraz v 5 rokoch ho ma o moc vacsi ako jeho skoro 8 rocny brat.. takze ja by som asi aj kvoli tomuto skusila nejako upozornit dieta aby s tym prestalo alebo aspon obmedzilo.. aby sa ho dievcata potom nezlakli 😀

pralinka25
24. jún 2012

je to normalne netreba to riesit. nas sa s nim sice nehra nejako extra ani ho moc nezaujima ale stoji mu od narodenia 😀

mandragora22
24. jún 2012

@quetka su to stavy, ktore mozu-nemusia prist. moja znama to mala s dievcatkom. malo 3 roky, ked sa jej po bruchu suchalo po zemi. hore-dolu. no a ked ju pozorovala, normalne usudila, ze asi aj orgazmus dosiahla. jednoducho ona sa nejak s tou cikulkou tak pritlacila na tvrdu zem, ze ked sa po nej suchala, tak sa "urobila". kamaratka proste poznamenala, ze dievca sa jej suchalo hore-dole po zemi asi tak 2-3 minuty, udychcane na nepoznanie, spotene ako mys, a potom okamzite zaspala a spala asi polhodinku. takto ju parkrat pozorovala a stale to iste dokola... co bolo horsie, vraj jej to robila aj 3x denne!! takze normalne dostala strach, ze si na to tak zvykne, ze s tym nebude vediet skoncit. potom jej ktosi poradil, ze ked to robi, tak odviest jej pozornost, tak to skusila a u svojej dcery uspela. inak, ja som si minule vsimla u tej mojej (28 mesiacov), ze to robila vo vani, to suchanie sa po brusku, ale prisla len do stadia, ze si rychlo sadla a pytala sa cikat 😀 😀 😀 takze ja osobne zatial take skusenosti s dietatom nemam. no ale u chlapcov je bezne, ze si pipika skumaju, natahuju a tak, a je uplne normalne, ze mu stoji, to neznamena, ze chlapec-dieta je uchyl samozrejme, ale ten organ je akosi prisposobeny tomu, ze ked nan nieco tlaci (vo vasom pripade moze ist o plny mechur, o plienku, slipky, o matrac, ked lezi na brusku), proste ked na vtacika nieco tlaci, tak sa postavi. takze nestresuj, kym neonanuje, tak je vsetko OK 😀 😀 😀 😀 😀 😀

iivkaa1
8. nov 2012

ahojte maminy, moj maly ma tri roky a asi dva tyzdne robi to, ze sa zavesi na stol,a sucha nozkami o stenu stola...myslite,ze onanuje? a ako mam na to reagovat?mate podobnu skusenost?dakujem za rady...

anastasixy
29. máj 2013

ahojte, ja mám tiež chlapca, no už 6 ročného a v poslednej dobe ho bolí keď sa mu postaví, doteraz sme to nijako neriešili, ani som nevedela, že by sa mu bol staval asi tak 1,5roka. No to, že ho to bolí ma dosť desí, je to normálne?

terezka1947
29. máj 2013

fuu,baby ja som sa minule tiez az zlakla...maly poobede spinkal a zrazu vstal so strasnym placom...som ho nevedela utisit,tak reku,skusim plienocku vymenit...a tam prekvapko malicke-teda veeeelke malicke 😀 ...asi ho to bolelo...vymenila som pienocku..trochu ju dala volnejsie a pomaly sa upokojil...ale na to,ze ma iba 1,5 roka som sa teda vydesila 😉 booooze,co ma este caka do puberty 🙂

horana
29. máj 2013

normalne? a teda! aspon viete ze je zdravy 😀
ja som niekde citala clanok ze vela deti v skolke pod perinami onanuje, ze skusene ucitelky maju vsetky tu skusenost, a ze kym je to pod tou perinou treba nechat
aj doma, len vysvetlit ze s tym do sukromia
mali chlapci maju mnohi take mavaly ze to robia isty cas intenzivne, ale je to dolezite, prave tymito chytaniami sa uvolnuju hormony ktore pomozu dozrievaniu funkcii v tele
ked sa to potlaca u nich, moze to mat v dospelosti neblahe nasledky
skratka nevsimat si, brat to ako beznu vec, len upozornit - v pripade ze je to casto - ze toto patri nie pred ludi ale do sukromia

lucia90051
2. jún 2013

co robit ked krici, ze ho to boli a chyta nervy, ze mu stoji? skusam ho zabavit niecim inym, ńech pride na ine myslienky 🙂 upokojujem ho, ze to prejde a on stale place

velkacica
8. okt 2014

nech si ho pekne naťahuje, ako sa mu páči, aj tým prispeje k rastu a sile mužnosti 😉

elad7
28. feb 2015

Je to normalne len ho sleduj

elad7
28. feb 2015

Skus ho od toho odnaučiť

elad7
28. feb 2015

😉 😉 😉 😉

janosavolamja
26. apr 2019

Ja osobne som chalan..pamätám si keď som bol menší tak som sa tiež smial z toho že mi stojí..Penis je samostatný orgán..takže niekedy ani on nemôže zato že mu stojí 🙂