• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Streptokok v nose u dieťaťa. Prešli ste tým?

22. februára 2017 
Ahojte maminy,vidim ze tema streptokok nieje len moja ale asi kazdej maminy. Moj Filipko ma tiez streptokoka a hemofila. Prvy krat ho mal ked mal 3mesiace a odvtedy to s nami ide. Stale mu tieto prisery driemu v nosteku a pri oslabeni imunity sa uz aj cinia. Sopliky vsetkych farieb na ktore nezabera ani Pamycon tak to istia vzdy len antibiotika.
23. jún 2014 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, nasa bola vo februari chora, mala anginu s podozrenim na sarlach (nevyhadzala sa), brala antibiotika. po kontrolnom vytere po chorobe jej zistili strepotokoka, tak dostala dalsie ATB na preliecenie. teraz mi ochorela zase, bolelo ju par dni hrdlo,ani teplotu nemala, tak som myslela ze do tyzdna je fit. ale pri vyteroch sa zistil znova ten nestastny streptokok. tak bud ho ma stale v sebe, alebo ho dostala znova v skolke. zase berie ATB aj ked jej uz nic dokopy nie je. za mesiac ideme na vytery a ASLO, ak sa dovtedy bacil nezlikviduje, tak mame ist na ORL a vraj bude brat dlhodobo ATB a mame zvazit vybratie nosnej mandle (aj ked nie je zvacsena) moze (ale aj nemusi?) tam byt lozisko. sa bojim ze ked pojde mandla von, aj tak nemusi byt zdrava a lozisko bakterie moze byt inde. neviem si predstavit brat tak dlho ATB, ved jej to zlikviduje imunitu. mate s tym niekto skusenosti?
19. apr 2015 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes mi dr.povedala, že syn má premnožene streptokoky z vyteru a nepredpisala nám nič.Máme čakať ako sa to vyvinie.Myslela som ,že na treba antibiotiká.Už 2 týždne sa s nami ťahajú sople, boli aj zelené, už je to oveľa lepšie ale stále nie je 100% zdravý.Myslíte, že tie streptokoky zmiznú samé? Ja si myslím, že nie.Ďakujem za rady (:
28. máj 2015 o 13:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee ahoj môžem sa spýtať ako ste dopadli?brali ste dlhodobo tie ATB..mam akurat rovnaky problem,maly ma aj po ATB stale streptokoka a ja by som už nehccela zase brat tie lieky..momentalne mu ani nič nieje.len že bacil tam je stale..ďakujem za odpoveď
23. júl 2015 o 11:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenny316 nie nastastie sme dlhodobo atb nemuseli brat,posledne vytery boli uz ok
23. júl 2015 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj nasa mala brala ATB na streptokoka v nose, aj po dobrati ATB mala stale vyter pozitivny, potom sme skusili Sterimar s medou a zase nam robila vyter a uz bol negativny...po nejakom case zase druha dcera mala hemofila, dohodli sme sa s doktorkou, ze skusim sterimar s medou, ak nepomoze, da ATB a kontrolny vyter mala negativny...takze nam pomohol uz viac krat....vyskusajte
https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/sterimar-cu-nosny-sprej-50ml/
@jenny316
@betka226
23. júl 2015 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gabikkas ďakujem,vyskušám :slight_smile:
27. júl 2015 o 08:04  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sara2 prosim vas reagujem na vasu odpoved.Chcem sa opytat.Vam zaockovali dieta aj ked malo pozit .streptokoka? Maly ma 5mes a kvoli tomuto este nebol.polaslieva,v nose sucho
22. feb o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok