Streptokok v nose u dieťaťa. Prešli ste tým?

lenocka23
4. dec 2007

Ahojte maminy, mate niektore skusenosti so streptokokom v nosteku vasho dietatka...? Co vlastne dieta vtedy moze a co nie...?? Nam lekarka odporucila ostat az do sviatkov doma aby sa preliecil lokalnymi antibiotikami do nosa (Pamicon) a potom ockovanie... presli ste tym niektora..? je to ockovanie nejak horsie znasane..? Ked sme si konecne od septembra zvykli na skolku tak zas toto prerusenie...
Dakujem za kazdu radu...

magg
5. dec 2007

my sme to mali hned ked sa mala narodil, vraj sme si to doniesli z porodnice, vtedy nam na to dala pamycon a nejako to neriesila, potom sme sli na kontrolne vytery a vraj to bolo lepsie, ale nadchu mala s mensimi prestavkami cely rok

tutifruti
5. dec 2007

My sme mali streptokoka v nose už v pôrodnici /ja som ho mala v plodovej vode/, mala som ho aj v mlieku... Museli sme obe brať antibiotiká... Doteraz /malá má 3 roky/, keď sme chorí, tak malá má brutálne sople...

sara2
5. dec 2007

Keby som mala ja opisovať naše "peripetie" so streptokokom tak to bude tak na dve strany. 😀 .Naša dcérka mala prvykrát pozitívny výter ako dvojmesačná a potom to šlo reťazovou reakciou ako lavína.Čo výter,to streptokok alebo stafilokok.Aj teraz je opať chorá.A tiež mala pred troma týždňami pozitívny výter.A ako píše tutifruti tak aj naša Sárinka keď je chorá tak má brutálne sople.Pred týždňom bola zaočkovaná látkou Prevenar,proti streptokokom.Uvidíme či to pomôže.Ale u nás to stále začína zahlienením a nemôže dýchať,soplíky stekajú do priedušiek a aj do pľuc.Dvakrát už mala zápal pľuc a raz silný zápal priedušiek.Sme sledovaní aj u pľucnej lekárky.Revízny lekár nám schválil inhalátor.A tak ho máme doma.Pretože inhalácie je jediné čo zaberá na soplíky a silné hlieny.Keď vidím na malej že začína sopliť hneď vyťahujem inhalátor a trošku to ochorenie zbrzdí a soplíky hneď zriednu a vytekajú von.A tak môže maličká lepšie dýchať a v noci spinkať.

maca793
8. dec 2007

my mávame streptokoka pravidelne každý mesiac a liečime to antibiotikami. aj teraz máme nádchu po 2,5 týždni a verím tomu, že tam budeme mať bycila. teraz doktorka robí malej výtery zakaždým, keď tam prídeme čo i len šo škrabancom na ruke.

suki
8. dec 2007

A jak jste na to holky přišly, že mají vaše děti streptokoka? Je u toho i teplota?

maca793
8. dec 2007

na to príde doktorka po odobratí výterov z nosa alebo z hrdla. teplota pri tom je, lebo sa to môže vyskytnúť pri chrípke, nachladnutí, angíne. už pri miernom nachladnutí máme náznak streptokoka. aj sme proti nemu očkovaní, ale nejak to nepomáha.

suki
8. dec 2007

Aha, ale ty výtěry se nedělají automaticky, ne? To musí být asi teplota a další přiznaky aby doktor udělal ten výtěr že?

maca793
8. dec 2007

o tom rozhoduje doktor. ak sa mu niečo nezdá, tak to robí automaticky a hneď sa to posiela do laboratoria. u nás, keďže mávame každý 3 týždeň soplíky a nádchy, tak to už doktorka robí hneď. a väčšinou sa to potvrdí.
malá máva tiež aj pneumokoka.

emalea
8. dec 2007

suki, my streptokoka nemame, len hemofyla 😉 Prvykrat boli velmi chore...horucky, sople, hlieny a hlavne kasel a naozaj bolave hrdlo, jedna mala aj zapal stredneho ucha... To dostali antibiotika, ale odvtedy ideme k doktorke, len ked sa tie hlieny naozaj velmi zhorsia, robi vytery, furt je tam, ale ked nie su horucky, ani to neriesi, len kvapkami na predpis. Nie som v tom sice skusena, len co pocuvam v okoli, kto raz chytil streptokoka, hemofyla a podobnu haved, v podstate sa toho uz nezbavil, takze neviem...ma to niekto odborne prestudovane, ako to vlastne je? 😕

suki
8. dec 2007

no ty streptokoky jsou pěkný svinstvo, to máme všichni, ale iú někoho se to projeví a u někoho ne. Já jen chtěla vědě, kvůli tomu, že má malá trošku rýmu a zdá se mi malinko zahleněná, ale teplotu nemá, tak nevim.

maca793
8. dec 2007

ani ja sa do toho nevyznám, ale máme to od toho času, čo sme dostali zápal stredného ucha so soplékov a ťahá sa to už rok. dúfam,že malá z toho vyrastie a bude konečne naporiadku zdravá.

suki
8. dec 2007

maca793 budu držet palečky ať už máte klid. 😉

maca793
8. dec 2007

dík a dúfam.

sara2
9. dec 2007

Ahojte babenky.
suki,naša dcérka má streptokoka tiež pravidelne.A nemáva teploty.Teploty zatiaľ mala vo svojom živote len dvakrát.Ale je vždy pravidelne zahlienená.
maca793 mám pocit akoby si pisala o našej malej.Tiež takmer so železnou pravidelnosťou každe 3 týždne sa to zopakuje.A teraz aj s kašľom.Ale už štvrtý mesiac to skušame bez antibiotík.Doktorka takto rozhodla.Vraj nemá teploty ani iné sprievodné znaky choroby iba tie sople a hlieny tak jej nenasadzuje.A prejde jej to samo zhruba tak po dvoch tyždňoch.Dovtedy brala pravidelne ant.a mala kvôli tomu aj zniženu imunitu a nemohli sme ju zaočkovať.Teraz je to lepšie.
V lete sa chystáme k moru,vraj to trošku pomôže.

maca793
9. dec 2007

ja si k moru nemôžem dovoliť, nemám na to. teraz sme znova chorí, takže zajtra ideme ku doktorke. možno s toho vyrastie, dúfam. badám na nej, že si pchá prsty do úst a strašne si ich žuje. idú jej asi posledné stoličky.

vanduska
9. dec 2007

Ahojte
my sa momentalne tiez liecime. Maly mal z jedneho dna na druhy strasne vela soplikov, teploty nemal, tak sme len odsavali. Neskor uz zacal aj kaslat a zdalo sa mu, ze mu mierne opuchli ocka. Vtedy som isla ku lekarke. Urobila mu vyter z nosteka, no a bol pozitivny na nejakeho streptokoka pneumo.... Nasadila nam antibiotika (Amoksiklav). Teraz to berieme, este do dnes vecera. Uvidime, ci sme sa ho zbavili, ked pojdeme na kontrolne vytery. Maly vsak teploty nemal

junovka
9. dec 2007

toto vsetko co tu zienky citam, tak tym vsetkym sme presli my s Timeikou az nakoniec sme po 3 rokoch dosli k tomu, ze to vsetko bolo alergic.povodu.Vybrali nam nos.mandlu a odvtedy mame pokoj.

jabl
26. máj 2009

tak aj mojej 2 ročnej dcérke zistila lekárka náhodným výterom z nošteka streptokoka. Povedala mi, aby som sa nestresovala, že streptokok môže byť na sliznici, pokiaľ nerobí problémy. Našej malej nerobil žiadny problém, vôbec nesoplila, ale aj tak jej nasadila UNIFLOX to sú kvapky do uška a očí, ale ja som jej ich mala kvapkať 3x denne po 2 kvapky do nošteka.A predstavte si, že kontrolný výter bol negatívny. 🙂 Ale ešte musím podotknúť, že na to neprišla naša detská lekárka, ale iná detská lekárka, ku ktorej sme išli s úplne iným problémom. Naša detskárka je na také veci úplne slabá, ťažko jej rozpoznať aj obyčajný zápal priedušiek 🙂 a výtery nerobila môjmu staršiemu synovi za 8 rokov ani raz.

helenkasabinka
26. máj 2009

moja mala v januari zasa mala streptokoka v hrdielku.....strasne mi kaslala a soplila a aj necisto dychala,tak jej doktorka urocila vyter z hrdielka a vysledky potvrdili streptokoka.....brala na to antibiotika podla citlivosti na streptokoka-a chvalabohu zabrali antibiotika a po ich dobrati jej urobili zasa vyter na pritomnost treptokoka a uz ho nemala vobec.A samozrejme ani kasel a sopliky nemala viac

marcca
8. jan 2010

ahojte, neviete či pri streptokoku v nose je vždy potrebná liečba antibiotikami?

malý má soplíky asi 5 dní,najprv len voda, neskôr už poriadne husté a do toho začala dosť kašlať...včera sme boli u dr. zobrala výter a kázala zatiaľ dávať nasivin a mucosolvan (príp. sinupret)...dnes sa z výsledkov zistilo, že má streptokoka, ale nakoľko sa malému dosť polepšilo, takmer už nekašle, teplotu nemal vôbec, len tých hlienov je ešte požehnane 😝 , dr. povedala, že máme pokračovať v doterajšej liečbe, t.z. bez nasadenia antibiotík 😕 😕 ...je vôbec možno vyliečiť tohto bacila bez atb?? 😅

doseti
8. jan 2010

myslím,že bez atb to nepôjde 😒
niekedy ani nezaberú na prvý raz
ja mám s deťmi tiež takéto problémy aj dnes som bola na krčnom a vyfasovali Sumamed 😒

martina236
8. jan 2010

dcerka mala tiez v nosteku streptokoka 😒 . raz s vedlajsimi prejavmi, kasel, teploty, farebne sople, inokedy zase bez, ako tesne pred Vianocami. chodi do skolky, takze sa na nu lepi kde co. cize mi lekarka dala na sviatky recept bez datumu, keby ze sa nam pohorsi aby sme mali atb. ale zatial klop, klop v pohode- bez teplot, v podstate nic, len sem tam pocujem ze ma plny nostek, nastriekam quix, vyfuka, bezfarebne a tak. dr vravela ze deti kt su ockovane prevenarom si s tym vedia poradit aj bez atb. trochu sa obavam nastupu do skolky, bud tyzden, lebo v kolektive sa nam to zvykne zvrhnut. a mimochodom, tiez nam odporucaju vybrat nosnu mandlu. zatial to odkladam. mame na plane ist k moru, hadam sa nam polepsi.

marcca
8. jan 2010

martina, to si ma celkom potešila, očkovaní prevenarom sme, tak uvidíme...a ten quix to je čo? 😕 😕
a čím ste teda liečili ak nie atb??

snilko7
8. jan 2010

my sme mali tiež streptokoka v nošteku, zistili ho malej ked pred dvoma mesiacmi mala nádchu...kým však prišli výsledky že je to streptokok nádcha prešla, tak nám nepredpísala žiadne lieky na preliečenie, urobila najprv opakované stery a streptokok bol už fuč aj bez antibiotik...tak sa mi hneď uľavilo 😉

marcca
8. jan 2010

snilko, super 🙂 ...dúfam, že aj u nás to bude mať podobný priebeh 😉

martina236
8. jan 2010

quixx, ako vsetky ostatne spreje na baze morskej soli, nahodne som v lekarni zobrala ako novinku asi 2 mesiace dozadu a teda sadol jej perfektne.

martina236
8. jan 2010

ono zvykne aj pamycon zabrat. myslim ze mensie zlo ako peroralne atb 😉

martina236
8. jan 2010

u nas by asi ta mandla dost urobila, keby sme ju von dali 😒 . neviem, nejako sa toho obavam, moc to rozoberam, ci pod lokalkou, teda nejakym oblbovakom alebo narkozou celkovou. uz som toho dost prestudovala, ale som jelen, lebo kazdy inak. jedni si to chvalia, druhe zatracuju a naopak...

luni195
20. dec 2010

ahojte dcérka keď bola malá (ešte keď nemala 3 roky )bývala chorá pravidelne každý mesiac a to tak že sme užívali mesačne aj dvojo trojo antibiotík+lieky s alerga.Po dovŕšení tretieho roka nás odporučili ísť na krčné a tam nám povedali nosná mandla musí okamžite von.Vraj je už šedo čiernej farby a preto tie soplíky.Hneď ešte ten týždeň som sa objednala do Martina na operáciu.Robili nás v narkóze takže dcérka si ani nič nepamätá,ale veľmi nám to pomohlo.Teraz keď ochorie už to nie sú 41 teploty ako sme dovtedy mávali stále a už to nie je toľko antibiotík ako bolo kým bola mandla.Teraz má 1-2 antibiotík za rok a to už je riadny rozdiel. 🙂 Takže ak má niekto takýto problém nebojte sa určite to dieťaťu pomôže.

sandra01010
12. aug 2011

ahojte. chcem sa len opytat, ze ci je vhodne aby sa moja dvojrocna a dvojmesacna dcerka stretavala s detmi, ktore maju toho streptokoka. lebo mam kamaratku,ktora ma dvoch chlapcov a dnes jej doktorka povedala, ze obaja to maju v nosteku a su aj dost chory, ze stale soplia a tak. a ja mam teraz dilemu, ze ci chodievat s nimi von alebo radsej az ked sa uplne vyliecia. obavam sa velmi o tu nasu dvojmesacnu dcerku, lebo som citala, ze z toho moze byt aj zapal mozgovych blan. dakujem 🙂