Streptokok v nose u dieťaťa. Prešli ste tým?

lenocka23
4. dec 2007

Ahojte maminy, mate niektore skusenosti so streptokokom v nosteku vasho dietatka...? Co vlastne dieta vtedy moze a co nie...?? Nam lekarka odporucila ostat az do sviatkov doma aby sa preliecil lokalnymi antibiotikami do nosa (Pamicon) a potom ockovanie... presli ste tym niektora..? je to ockovanie nejak horsie znasane..? Ked sme si konecne od septembra zvykli na skolku tak zas toto prerusenie...
Dakujem za kazdu radu...

shcmirka
2. okt 2012

ahojte baby, už fakt neviem kde sa mám obrátiť, po poslednom očkovaní Prevenarom mi malý začal v noci zle spávať,zapríčiňuje to upchatie nosa. Cez deň sople vôbec nemá ale ako náhle si ľahne, nos sa mu upchá ako keby bol napuchnutý alebo vysušený a malý dýcha len ústami a doslova chrápe. Absolvovali sme krčné vyš. kde mu vyšiel streptokok, no liečili sme ho len Pamiconom. Užíval Sinupret a Trifet no mám pocit že stav sa stále zhoršuje a dokonca aj cez denný spánok sa niekoľko krát zobudí na upchatie nosa. Podotýkam že 5x denne striekame vincentku teraz physiomer a zvlhčujem uterákom izbu v ktorej spí, poradťe mi.

evelin325
2. okt 2012

@shcmirka ahoj, ja mám veľmi dobrú skúsenosť s homeopatikami z Nemecka.Ja som s nimi vyriešila u synčeka už veľa zdravotných problémov, pretože nechcem do ňho pchať chémiu. Pred týždňom mal nádchu, dala som mu ich, na druhý deň už mal len trošku soplíkov a na tretí už vôbec, neviem si to vynachváliť. Myslím si, že by vám to mohlo pomôcť, ak chceš poradím, čo by vám konkrétne pomohlo na ten upchatý nos, mám s nimi už skúsenosti.

ludva
2. okt 2012

@shcmirka Myslím, že na streptocoka musíš nasadit ATB ať chceš nebo ne 😢 Zřejmě ho má v nosohltanu a bude ho trápit, dokud ho nepřeléčite ☹ Streptokok se musí přeléčit vžd, ikdyž je ve výtěrech jen ojediněle.....

evelin325
2. okt 2012

@shcmirka
@ludva pamicon sú antibiotické kvapky, záleží akého streptococa máte.

shcmirka
2. okt 2012

@evelin325 Krčná mi povedala že klasický alebo základný či aký,že ho netreba liečiť. A odporučila pri pretrvávajúcich problémoch alergo vyšetrenie.Uvažujem na tým, či mu ten upchatý nos nespôsobil sinupret. Nakoľko sme ho brali 3 týždne ako keby sa tá nádcha nešla rozbehnúť. Pripadá mi to tak že malý má nejaký ten stred nádchy čiže ani poriadne sople ani bez nich. Ešte chcem podotknúť že sinupret nám krčná predpísala spolu s Trifetom pri zápale stred. uška, nádchu nemal len ho bolelo uško ale dala nám aj toto a pri užívaní som pozorovala zhoršenie zdrav. stavu v nose. Pamicon užíval ten mesiac 2x a aj napriek tomu po výtere streptokok zostal. Niekedy si fakt pripadám ako hypochonder, uvažujem dokonca o vyšetrení v inom meste.

shcmirka
2. okt 2012

@evelin325 budem rada za každú radu, zhodou náhod môj otec pracuje v Nemecku tak môžeš poradiť

ludva
3. okt 2012

@shcmirka Streptokoka jsme měli doma nějkolikrát, takže zkušenosti veliké.... MUSÍ se vždy přeléčit ATB 😉
A co změnit ORL? Víš, ono mít streptokoka není taková legrace, moje dcera měla z něho opakované záněty dutin a je docela nebezpečný i na srdíčko. Takže bych ho v žádném případě nepodceňovala. Pamycon sice jsou atb do nosíka, ale každé ATB působí na jiné brebery a vím, že na Streptokoka nezabere, bohužel.... to je má zkušenost se 3 dětmi 😉

ludva
3. okt 2012

@evelin325 Moje děti braly tuším Streptococínum nebo jak se to píše 😀 Jako prevenci proti Streptokoku, neboť ho ze školy nosily neustále - ve třídě byl bacilonosič ☹ Homeopatika jsou úžasná, opravdu jim věřím, pomohly nám, ale ne proti streptokoku.

shcmirka
3. okt 2012

@ludva Uvažujem že dám malého vyšetriť v inom meste lebo nejak som na pochybách na ORL kam chodíme. Mala som zlé skúsenosti aj s herpetickou angínou, na ORL nič nevideli a to 3x sme tam boli a obvodná lekárka mu 10 min. po krčnom vyšetrení zbadala biele pľuzgieriky v puse. Ale dík za radu.

evelin325
3. okt 2012

@shcmirka veľmi rada ti poradím, počúvaj a keď má malý biele pľuzgieriky v puse, nemá aj afty?

shcmirka
3. okt 2012

@evelin325 už je to ok, to mal herpetickú angínu bola u nás rozšírená pomaly v celej dedine ale je to už v poriadku. Jemu absolútne nič nie je, napohľad zdravý no ako náhle si ľahne a zaspí, upchá sa mu nos.

evelin325
3. okt 2012

@shcmirka to je zaujímavé, a aj chrápe?

shcmirka
5. okt 2012

@evelin325 nechrápe, počula som ho iba 1x ale to len keď mal otvorenú pusku.

evelin325
6. okt 2012

@shcmirka ja by som ti teda radila na ten upchatý nos Nat Chlor, mohlo by vám to pomôcť.

baranovadanka
6. okt 2012

moj maly ma streptokoka v nose za posledny mesiac berieme uz druhy krat pamycon tentokrat sa k tomu pridruzil aj zapal hornych dychacich ciest tak berie aj amoksiklav ... dufam ze mu to konecne zaberie a uz bude to moje drobatko zdrave...

baranovadanka
6. okt 2012

@evelin325 ten nat chlor co to vlastne je?

evelin325
6. okt 2012

@baranovadanka Natrium Chloratum je minerálna soľ, ktorá je súčasťou každej bunky v našom tele /Tých minerálnych solí je samozrejme viac/.Naše telo si ich získava stravou, ale v dnešnom svete kedže jeme čo jeme, naše telo ich má nedostatok , a preto vznikajú zdravotné problémy a choroby. Tieto minerálne soli sa vyrábajú na spôsob homeopatík v Nemecku už dlhú dobu, u nás na Slovensku je ich z mojej osobnej skúsenosti problém zohnať, aspoň čo sa kvality týka.

baranovadanka
6. okt 2012

@evelin325 nie je to tak z by sa sol nemala davat do jedneho roka alebo toto je nieco ine ? pytam sa lebo maly ma problem s oblickami...

salikova
6. okt 2012

malý měl taky dlouho rýmu, fakt hustou - zvlášť v noci a výtěry ukázaly na streptokoka - přeléčili sme antibiotickyma kapkama a bylo po problémech.. Jak jsou antb. lokální, není to nic strašnyho a streptokoka se natrvalo jinak nezbavíš;)

evelin325
6. okt 2012

@baranovadanka nie nie to nie je taká soľ ako si ty predstavuješ, má to síce taký názov, ale tu ide o bunkovú soľ, je ich 12, a každá z nich má v tele svoju funkciu, napr. Natrium Chloratum má na starosti distribúciu vody v tele, pomáha pri trávení, podporuje obnovu buniek a tvorbu krvi atď, keď má telo nedostatok konkrétne tejto bunkovej soli, vzniká napríklad nádcha, zápcha, popraskané pery, afty, to sú len príklady, ktoré ma napadli.

evelin325
6. okt 2012

@baranovadanka ešte som ti zabudla napísať, že tieto homeopatiká môžu detičky od narodenia, tehotné aj kojace matky a ide tu o to, že liečbou týchto homeopatík dáš telu, len to čo mu chýba, čo mu je vlastné, a nie žiadnu chémiu.

shcmirka
8. okt 2012

@evelin325 No a ako sa volajú?

jaruska6
8. okt 2012

@evelin325 Ahoj, aj ja by som bola rada za názov resp.kde sa to dá zohnať,malý má oslabenú imunutu,nízky hemoglobín,chrčí mu v nosíku, ale iba keď zaspí,dokonca aj šelest na srdiečku nám diagnostikovali minulý týždeň,ako nastúpil do jaslí pomaly každý mesiac mi je chorý, tak hľadám niečo alternatívne,čo by nám mohlo pomôcť?Ďakujem.

evelin325
8. okt 2012

@shcmirka
@jaruska6 Schusslerove minerálne soli a ja ich objednávam cez http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=165801, ja som s nimi veľmi spokojná, a pani, ktorá sa nimi zaoberá, mi vždy perfektne poradila.

shcmirka
9. okt 2012

@evelin325 ďakujem idem to kuknúť a skúsime, ak by niečo ešte sa ozvem pa 🙂

evelin325
9. okt 2012

@shcmirka kukni a kľudne sa ozvi, želám pekný večer 🙂

marthuska
25. jún 2013

@jabl tomuto nerozumiem, preco vzdy, ked chcem od pediatricky, aby spravila vyter, musim pomaly na kolenach prosit. ved ked ma kasel, sopli ze dovi dopo, trva to viac ako tyzden, tak asi nie je vsetko ok. kolko moze stat taky vyter pre poistovnu? nerozumiem tomu, ze preco vytery nerobia automaticky, ked tam clovek pride s dietatom, ktore ma teploty a sople a kasle dlhsie. ved predsa sopel nie je len tak. a poznam svoje dieta, viem, ze kedy ho v skolke len ofuklo, ze je prechladnute, a viem ze kedy je fakt chore, ze sa trapi, co mu nejaky trapny sirup nezabera

ja1977
6. júl 2013

@marthuska záleží to od prístupu lekárky, niektoré to flákajú ako naša, iné urobia najprv výtery, CRP a tak vedia čo majú nasadiť, my stále klasika sirup ospen... ale klop, klop, klop už sme u nej neboli 14 mesiacov a to sme boli predškoláci v škôlke... uvidíme ako bude v škole 🙂

mata079
24. nov 2013

Dobry den,chcla by som sa Vas opytat ci moze byt dieta ockovane ak je stale chore a ma stale bacil v nosteku ma len 6.mesiacov.dakujem za odpovede

mishelin
29. jan 2014

@mata079 ak ma dieta teplotu,nadchu,sopliky alebo je inak chore ockovane byt nemoze