Streptokok v nose u dieťaťa. Prešli ste tým?

lenocka23
4. dec 2007

Ahojte maminy, mate niektore skusenosti so streptokokom v nosteku vasho dietatka...? Co vlastne dieta vtedy moze a co nie...?? Nam lekarka odporucila ostat az do sviatkov doma aby sa preliecil lokalnymi antibiotikami do nosa (Pamicon) a potom ockovanie... presli ste tym niektora..? je to ockovanie nejak horsie znasane..? Ked sme si konecne od septembra zvykli na skolku tak zas toto prerusenie...
Dakujem za kazdu radu...

betka226
23. jún 2014

Ahojte maminy,vidim ze tema streptokok nieje len moja ale asi kazdej maminy. Moj Filipko ma tiez streptokoka a hemofila. Prvy krat ho mal ked mal 3mesiace a odvtedy to s nami ide. Stale mu tieto prisery driemu v nosteku a pri oslabeni imunity sa uz aj cinia. Sopliky vsetkych farieb na ktore nezabera ani Pamycon tak to istia vzdy len antibiotika.

rainee
19. apr 2015

ahojte, nasa bola vo februari chora, mala anginu s podozrenim na sarlach (nevyhadzala sa), brala antibiotika. po kontrolnom vytere po chorobe jej zistili strepotokoka, tak dostala dalsie ATB na preliecenie. teraz mi ochorela zase, bolelo ju par dni hrdlo,ani teplotu nemala, tak som myslela ze do tyzdna je fit. ale pri vyteroch sa zistil znova ten nestastny streptokok. tak bud ho ma stale v sebe, alebo ho dostala znova v skolke. zase berie ATB aj ked jej uz nic dokopy nie je. za mesiac ideme na vytery a ASLO, ak sa dovtedy bacil nezlikviduje, tak mame ist na ORL a vraj bude brat dlhodobo ATB a mame zvazit vybratie nosnej mandle (aj ked nie je zvacsena) moze (ale aj nemusi?) tam byt lozisko. sa bojim ze ked pojde mandla von, aj tak nemusi byt zdrava a lozisko bakterie moze byt inde. neviem si predstavit brat tak dlho ATB, ved jej to zlikviduje imunitu. mate s tym niekto skusenosti?

judita73
28. máj 2015

Dnes mi dr.povedala, že syn má premnožene streptokoky z vyteru a nepredpisala nám nič.Máme čakať ako sa to vyvinie.Myslela som ,že na treba antibiotiká.Už 2 týždne sa s nami ťahajú sople, boli aj zelené, už je to oveľa lepšie ale stále nie je 100% zdravý.Myslíte, že tie streptokoky zmiznú samé? Ja si myslím, že nie.Ďakujem za rady (:

jenny316
23. júl 2015

@rainee ahoj môžem sa spýtať ako ste dopadli?brali ste dlhodobo tie ATB..mam akurat rovnaky problem,maly ma aj po ATB stale streptokoka a ja by som už nehccela zase brat tie lieky..momentalne mu ani nič nieje.len že bacil tam je stale..ďakujem za odpoveď

rainee
23. júl 2015

@jenny316 nie nastastie sme dlhodobo atb nemuseli brat,posledne vytery boli uz ok

gabikkas
23. júl 2015

aj nasa mala brala ATB na streptokoka v nose, aj po dobrati ATB mala stale vyter pozitivny, potom sme skusili Sterimar s medou a zase nam robila vyter a uz bol negativny...po nejakom case zase druha dcera mala hemofila, dohodli sme sa s doktorkou, ze skusim sterimar s medou, ak nepomoze, da ATB a kontrolny vyter mala negativny...takze nam pomohol uz viac krat....vyskusajte
https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...
@jenny316
@betka226

jenny316
27. júl 2015

@gabikkas ďakujem,vyskušám 🙂

veron809
22. feb 2017

@sara2 prosim vas reagujem na vasu odpoved.Chcem sa opytat.Vam zaockovali dieta aj ked malo pozit .streptokoka? Maly ma 5mes a kvoli tomuto este nebol.polaslieva,v nose sucho

iwka36
22. jún 2017

@veron809 mam tiez taky problem maly 3 mes vysiel pozitivny, zrejme dostal odomna, ja mam nasadene atb cize mu idu do mlieka dr neriesi ze to bezne ale ja som zatiak dala odklad ockovania po kontrolnom vyteri, ale oa v tom nevidi problem zaockovat ho🙄

veron809
23. jún 2017

@iwka36 aj mne syna zaockovali,ze je to bezne.Nemusite davat odklad Mne to dokonca krcna povedala,ze to by museli kazdemu dietatu predtym robit.

iwka36
23. jún 2017

@veron809 oo super vdaka🙏 ja som dala tyzden pre istotu

veronika121212
29. jún 2017

Ahojte chcela by som taktiez podelit a popytat sa na tohto nestastneho streptokoka pneumnokoka ... moj syncek mal pol roka ked mu podbere z nosa nasli zopar pozitovnych bakterii na streptokoka nasledne nam dokt.nasadila pamicon a par tyzdnov potom pri opakovanom kontrolnom vytere mal uz tri pozitivne bakterie zo streptokoa pneum... nasledne teraz nam dokt.chce nasadit antibiotina biseptol ktore moc nechcem nasadit nakolko maly mi pocas tej choroby vobec nehoruckoval nemal ani vyssie crp len trosku kaslal (dala som dva dni mukosolvan a po 2 dnoch bolo dobre) a trosku soplil (taktiez len sme inhalovali ambrobene a potom dali ten pamicon a hned zabral po prvom dni) cela ta chripka trvala mozno 4-5dni a maly to uplne super zvladol pekne spal soplik sme odsali a aj v pojode papal tak vobec neviem co mam robit s tymi antibiotikami ... teraz zacal zase trosku kaslat a je mi jasne ze ked pojdem k doktr. urobi zase vytet bude pozitivny a bude nas nutit do tych antibiotyk ale ked podla mna to nemusi byt ked sa jeho telickonvie stym takto fajnovo popasovat co poviete? Je mi tiez jasne ze ked mu nasadim tie antibiotika uz sa ich mezbavim lebo sme stale v detskom kolektive kde na 100% deticky maju tier tohto strep.pneum. lebo su pernamentne chore a ked sme na prechadzke alebo niekde tak nemozem stale izolovat maleho aby nebol chory je to cele blbe... tak dik za vsetky radi lebo nechcem to podcenit ale zase viem ze antibiotikami aj ublizim lebo zabuju bacile aj zabiju aj to dobre z imunity ...

adriannasvk
29. jún 2017

@veronika121212 chapem tvoje obavy,mojmu synovi nasli tohto nestastneho bacila v nose v porodnici...mal 4 dni,ja stastna,ze na druhy den domov a bum teploty dostal...takze dostal antb....jasne,ze to nemozeme porovnavat pokial ide o imunitu...ale pri opakovanom stere z nosteka mu tam uz nic nenasli takze antb zabrali....nie som zastancom antb. Uz len ozaj ked nie je ine vychodisko,ale z toho co pises to vupada,ze maly sice rychlo prejde chorobou ale je chory dost casto co sa mi zda,ze tento steeptokok aj sposobuje(caste ochorenie,sopliky atd) takze to bude asi dookola,skus mozno pogooglit nejake prirodne lieky(ja by som vuskusala malemu do nosa koloidne striebro striekat,kvapkat aj ked je zdravy momentalne,mozno by zabralo) ak nie tak uz vyskusat naozaj len tie antb ci nepomozu ale podavat jasne aj s probiotikami aby tak netrpel organizmus😉

veronika121212
29. jún 2017

@adrianasvk To je pravda ze je casto chori ma vlastne 7 mesiacov a uz zacimame tretiu chorobu i ked tento krat to k nam doniesol muz nuz to nememi nic na veci. Mne vlastne aj slo o to ze ak ho teraz antibiotikami vyliecime o mesiac bude zase v kolektive z nosicmi na strep. ci chcem ci nechcem a ak ho budem opakovane liecit antibiotikami je to dost proti srsti. Myslela som ze si opet vypytam ten pamicon ale zatial ani sople nema ale aspon by sme cosi brali proti tomu strep. A ak dostane horucky alebo sa zvysi crp nasadim antibiotika. Tiez sa.chcem.opytat doktorky na ockovanie proti tomuto strept. Cosi tu o tom pisali mozno by to mohlo pomoct len ked hovorim mamam nosicov na strep. je to v jednom kole jedna da antib. vylieci posle do skolky a donesie ho zase o mesiac . Vidim aj ako sa s tym deti pasuju jedno ma vysoke horucky dokonca zapal uska druhe len kasle dalsie vela sopli no jedno kolo ... nas teda zatial prechadza celkom.v poho ani tie sople niesu take hrozne pekne si dycha sam ... no teda co bol chori posledne

iwka36
29. jún 2017

@veronika121212 inak pamycon je tiez atb len v kvapkovej forme. Ja som tiez schytala do hrdla maly 3mes tiez a vyliecil sa cez moje mlieko mu isli atb. On poho a mne sa ta pliaga po 4 dnoch vratila🙄 tak si idem zajtra zas po atb

adriannasvk
29. jún 2017

@veronika121212 jasne chapem,len neviem riesit to tym,ze budes malemu davat permanentne pamycon nie je dobre...mozes mu poskodit sliznicu aj dlhotrvajucim podavanim a moze si malickeho organizmus na to zvyknut a uz mu nepomoze ked to bude potrebne...skus to koloidne striebro,je to taky zabijac bakterii,virusov🙂za to nic nedas🙂je to prirodne. A maly chodi do jasli? Ked spominas kolektiv? Ono prve roky je to aj tak na nervy,na tie deticky sa vsetko nalepi,nemaju vytrenovanu imunitu....musia si tym prejst vsetky. Ale ak ma maly len soplik a ziadne horucky a vie sa s tym takto pekne popasovat este mu antb netreba...to by som len ako krajne riesenie asi zvolila kebu sa to nelepsilo

adriannasvk
29. jún 2017

@iwka36 veru tiez pravda,pamycon su antb kvapky

veronika121212
29. jún 2017

No viem ze pamycon su ant. ale lokalne a tak mi to prislo menej zatazujuce na imunitu ale tiez je pravda to s tou sliznicou 😕 aj ze si moze na to zvyknut ale s tymi ant.este pockam a urcite asi budem trvat na daakych inych lebo tento biseptol co nam predpisla su daake sirokospektralne a vraj sa castastejsie pouzivaju na zapal moc.ciest . Doktorka ma neonatologickej kontrole mi ich zakazala nasadit vravela ze nech tem pamicon ak nezabrie az potom ant.ale ine. A maleho mam doma ale segre obcas varujem deturence ona ma tri dvoch skolkarov jednu uz skolacku .... a mame to tu vobec take rozdetickovane len videm von a uz su min. tri cudzie deti obesene na kocari ... a obzeraju najmensieho zatial.@ adrianaskv to striebro vyzera super len sa nemozem docitat ci to mohli ajntake male dieta . Ale este docitam hadam velmi pekne dakujem ako vidim je to ostara.skoro pre kazdu mamcu tento strep. nepodareny 🙁 hadam to daako vymyslime

adriannasvk
29. jún 2017

@veronika121212 ja som striebro pouzivala pri synovi obcas aj ked bol taky maly...pokial mu nedas litet vypit nema mu to ako ublizit🙂 len davaj si pozor,musi byt v tmavom skle a mimo svetlo atd ale to sa docitas v pouceni o skladovani🙂ked si prelejes napr do flasky z nasivinu,ta je sklenena a tym mu 2-3x denne kvapnes dve kvapky do nosa neubluzi mu to. Ja som synovi do hrdla zvykla streknut ked sa cervenalo alebo ked mal kiahne v ustach a to som mu svacla 50 najsilnejsie😅 a tu je zdravy zivy. Ale tebe bude stacit asi 20-30😉ale prejde to🙂

martina3409
15. feb 2018

Ahojte prosím keď máme streptokoka v nose možme chodiť von alebo medzi iné deti? Aké máte skúsenosti?

iwka36
16. feb 2018

@martina3409 jasne. To vobec nevadi. Pokial nerobi dietatu problemy tak sa ani neriesi.

bulisca
28. feb 2023

Moj sym ma tiež streptokok v nose. Ma7 tyzdne. Je stale nespokojni.. Nema kludne spanie stale sa mi budi kope nohami.

blondinka7620
13. máj 2023

Dobry den.Moj synček ma 4 roky.Pred 4 dnami nam zistili ztateho streptokoka v nose a dali nam uniflox.Ma stale horučky.Može mat z toho horučky?Poradte čo by nam pomohlo aby sme sa toho zbavili.Nic ine mu nezistili.Uz som zufala.Davkujem stale nurofen a panadol dookola.To tiež nie je dobre pre to dieta.Dakujem za odpoved.