Stretol sa tu niekto s problémami s kakaním u chlapca?

miskachrumka
9. máj 2009

miskachrumka
autor
9. máj 2009

ma tu niekto taky isty problém ako my? ☹

vejinka
9. máj 2009

miska co konkretne mas na mysli? place ked kaka? ma tvrde brusko? nepomaha ani rektalna trubicka? pripadne espumisan?

momin
9. máj 2009

Ahoj. A kojis nebo davas UM? Nas Danecek kdyz sem kojila tak nekakal i tyden-doktorka rikala ze je to normalni. pak se musela prestat kojit a zacit davat sunar a je to hruza.. ☹ danecek porad tlaci..a place a nemuze se vykakat. kaka jednou za dva dny ale tlaci porad.. Budeme muset zkusit jine UM snad to pak bude lepsi.. ☹

usounek25
9. máj 2009

Ahoj, tak my máme taky problém a to už od cca 1. měsíce. Jelikož jsem měla málo mléka tak, jsem asi ve třech týdnech přestala kojit a dávali jsme UM. A nastal problém - malý se nemohl vykakat. Tlačil, tlačil a nic. Takže jsme začli používat rektalní rourku a používáme ji dodnes. Už se to začíná trochu zlepšovat, dokonce se někdy stane, že se sám vykaká třeba 2x za den, ale to jsou jen světlé vyjímky 😒 . Naše doktorka mi řekla, že to musíme vydržet, že bohužel některá mimi to tak prostě mají. Říkala jsem jí, že malej tu potřebu kakat má, tlačí a rudne, potom pláče protože mu to nejde a určitě ho taky bolí bříško, ale prostě nic nevytlačí. Tvrdila mi, že snad se zavedením příkrmů a tím jak bude Adam větší a víc se pohybovat by se to mělo samo upravit. Jenže pokud vím, tak mrkev staví, tak doufám, že se to ještě nezhorší 😝 . Ale bohužel to máme asi v rodině, moje sestřenice má holčičku a měli ten stejný problém, používali rourku až do půl roku a to sestřenka kojila 4 měsíce. Pak v 6ti měsících dostala očkování, dostala průjem a od té doby kaká sama, ikdyž občas jí taky ještě musí pomoc. Takže holky nezoufejte, ono se to snad upraví a raději použijte rourku, aby se těm vašim miláčkům ulevilo. Já vím, že někdo říká, že si na to mimi může zvyknout, ale není to pravda. Než abych ho nechala trápit, tak mu radši pomůžu takhle. Uvědomte si, jaký to je, když máme takový problém my dospělí, není to nic příjemnýho. Anebo zkuste cvičení s nožičkama, masáže bříška apod. Držím palce 😉

shaula
9. máj 2009

Usounek: jasně, když by to jinak nešlo, tak bych radši použila rourku, než nechat mimi trápit. Ale podle názorů odborníků se opravdu může stát, že se pak dítě nebude schopné vykakat bez rourky. Zkoušeli jste to řešit i jinak, např. změnou mléka, nebo nějaké šťávičky, více pít (čaj nebo vodu)? Někomu toto pomohlo.

momin
9. máj 2009

My tu rourku doma mame ale bojim se ze bych s ni mohla malemu ublizit... ☹ Jak daleko muzu??

shaula
9. máj 2009

Momin, jestli máš stejnou jako my (snad jiné nejsou), tak mu ublížit nemůžeš, je měkká gumová. Tak daleko, dokud cítíš odpor, odhadem myslím cca 2 - 3 cm? Akorát my jsme ji používali jen na prdíky, ne na kakání. Je sice fakt, že párkrát s prdíkem prošlo i trošku řídšího kakání, nedovedu si představit, že by tou uzounkou rourečkou šla vytlačit tužší stolice. A předpokládám, že Vaše děti mají tužší, když ji nemohou vytlačit samy, ne?

momin
9. máj 2009

No maji tuzsi.... Tak sme to zkusili ale taky slo jenom prdeni. ☹ Nevim jestli nemam volat doktorce? Muze to byt nejak nebezpecne kdyz uz se 2 dny nevykakal?

shaula
9. máj 2009

No nejsem si jistá, jak to je, když je dítě jen na UM. My jsme měli částečně kojení + částečně dokrm a měli jsme rekord nekakat 6 dní. Určitě záleží na tom, jak se dítě cítí. Má bolesti? Nemá tvrdé bříško? Křičí, když mu ho prohmatáš? Pokud ne, tak bych mu dala ještě prostor.

momin
9. máj 2009

Tak sme vykakani... 😵 zeby pomohla ta trubicka? Nevim.. Ale sem rada... Kricel a ted je konecne uplne klidny... 🙂

miskachrumka
autor
9. máj 2009

ja som malemu pomahal najprv teplomerom nie rurkou !a on ja prdka strasne vela am koliku! ☹ a chcela som sa opytat viem že je to niečo ine ale čo zabera na stale vznikajuce hlieny no sopliky mali ma stale vela hlienov aj v puse už neviem čo mu ma dvat pls ☹

miskachrumka
autor
9. máj 2009

usounek a ako ti prospieva z um?lebo som kukala že su skoro rovnako stary no o mesiac ma moj menej dobre pribera?

momin
9. máj 2009

Zkus tu trubicku tu muzes strcit dal a nemusis se bat. Ja sem se taky bala ale ted kdyz vidim ze mu to pomohlo uz se bat nebudu.. 🙂 nam na rymu pomohla morska voda-z lekarny. Ale vy to mate asi horsi nez rymu... S doktorkou ses nezkousela poradit?

miskachrumka
autor
9. máj 2009

momin gratulujem!inac ked mal aj moj len mesiac tak to bolo to iste ale je pravda že to potrebuje čas aj moj sa pomaly uči ved je to prnich niečo nove 😉

miskachrumka
autor
9. máj 2009

momin on sa kao vykaka už sam niekedy!ale ide mu to strasne tazko tlaci aj 4hodiny a ž potom to vinde a pozerat sa nanho ako sa trapi tak to nie ☹

lante
9. máj 2009

Ahojky, ja som pri Vilkovi teda rúrku používala veľmi aktívne. Nevedela sa vykakať. Nezvykol si na ňu a poprvade dosť nám pomohla. Koľko ju zasunúť? Ja som vždy skúšala pokiaľ ide. Len ju treba trošičku natrieť, aby sa ľahšie nasúvala.
Vili mal obdobie, ktoré trvalo asi 2 týždne, že sa nevedel inak vykakať, iba s pomocou, no potom sa to upravilo a už bolo všetko O.K. A kým bol kojený, tak sa stalo, že nekadil aj 10 dní.....čo je u iba kojených detí vraj v poriadku.

No Dávidko má možno koliku v hornej časti bruška......aj to sme mali......používali sme pred každým kojením Espumisanové kvapky. Nám pomohli.

rrenatkaa
9. máj 2009

Já bych možná upustila od rourky a používala ji jen v nejnutnějších případech a pokud dáváte UM, tak ji zkuste změnit. 😉

usounek25
9. máj 2009

Ahoj, mléko jsem zkoušela změnit, ale změna nebyla žádná a nechci mu každých 14 dní dávat jiný mlíčko. Ono se to snadno řekne, upustit od rourky, jenže když ti děcko celý den tlačí, řve, bolí ho břicho, tak mu prostě pomůžeš, když můžeš. Kdyby tlačil třeba hodinu, dvě, jenže on se snaží celý den a nic. A v noci kvůli tomu nemůže spát, protože ho to prostě nutí na tlačení. Moje Dr. mi ještě radila dávat každý den pár lžiček meruňkové nebo švestkové šťávy od Hippu, jsou sice od ukončeného 4. měsíce, ale prý troška neuškodí, že by ho to mohlo protáhnout. Bohužel efekt nebyl vůbec žádný, navíc se na to prcek pěkně šklebil.

evii
10. máj 2009

No my tiez pouzivame rurku,vacsinou sice na prdiky,ale niekedy sa pri tom aj vykaka.Kubko,ked sa nemohol vykakat 2 dni /sme len na UM/ a straaaaasne tlacil,ani rurka nezaberala,tak som mu dala za lyzycku teplej vody vypit a tak do 3 hodin sa pekne sam vykakal...Ale asi by som to nerobila moc casto...len v tom najnutnejsom pripade.

bereninka
10. máj 2009

lante, a zhoršilo se vám kakání po zavedení příkrmů? Nám jo, potřeboval by kakat denně a nejde to kolikrát ani po 4 dnech a to má dopo ovoce, plnou dávku, v poledne zeleninu, 150 ml...
Nepomáhá nám nic.

ncora
10. máj 2009

Ahojte pridavam sa do debaty...moj syncek mal tiez problem z kakanim ale odkedy pouzivame UM Nutrilon comfort problem je prec..netrapia nas koliky a kaka tak kazdy treti den...takze pohodicka,,,skuste,,,

mousunek
10. máj 2009

miskachrumka - kluci trpi na prdiky desne, ale ono i nektere holcicky do tech 3-5mesicu to byva horsi nez se ditko zacne vic hybat...

Co se kakani tyka tak jsme meli taky velike problemy, malej ze zacatku kakal normalne pak mu to blokoval prdik a neslo mu to ven tak jedine hadickou odprdet a pak se vykakal co se zacal vic hybat zlepsilo se to..
A pak zas mel hodle tuhou stolici a zas mu to neslo jde to az teprve kdyz nam doktorka dovolila jogurt nic jineho nepomahalo ☹

momin
10. máj 2009

Tak danecek dneska zase cely den nic.... ☹ A ani moc netlacil tak nevim... podle me by mel kakat kazdy den kdyz je na UM. 😒

simounah
10. máj 2009

My částečně kojíme (tak 40-50ml) a pak dokrmujeme UM (90ml). Když jsme byli na nutrilonu, tak malý kadil každý 2 den a v 5hod. ráno ho budili prdíky. Pak jsme zkusili týden Sunar - po tom nekadil 4 dny (ale pořád tlačil), tak jsme radši přestali dávat. Teď jsme na Hero baby Lactum a kadí tak každý 2 den - někdy sám, někdy musíme použít trubičku. Ale už nemá takové bolení bříška jako u Nutrilonu. Prý je normální nekakat každý den u UM, ale nesmí to být pak dlouho a s velkým úsilým. takže pokud ho nebolí moc bříško podle mě nevadí, že nekadí každý den.

miskachrumka
autor
11. máj 2009

To je velky rozdiel kakanie u deti s Um a u deti kojenych! 😒 ale mi sme sa už 2krat po sebe vykakali sami 🙂 tak som stastnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

momin
11. máj 2009

Tak my kadime jednou za 2 dny... A Danulka vzdycky cele ty dva dny protlaci... ☹ Doktorka rikala ze je to v poradku jenou za 2 dny... 😖 Chudak maly...

roka96
11. máj 2009

ahoj miskachrumka.. my sme mali problémy s kakaním od narodenia.. ja som kojila chvilku prikrmovala Um on kakal tak raz za 7 dní.. zo začiatku som používala rektálnu rúrku.. potom sme používali probiotika... ked mal 6 mesiacov pomáhala nám slivková kaša ale doteraz kaká raz za 3 dni... Sám, pýta sa už na nočník...Pýtala som sa na to a vraj to je ok.. Vraj keby je to viac ako 3 dni to by už nebolo dobre ale takto to je ok... ja tiež na nom vidím, ako sa snaží, tlačí..
Takže si myslím, že aj ked je na UM nemusí kakat každý deń, ved my už papáme všetko kojím len ráno a večer a aj tak kaká každý tretí den a to poriadne... Skús mu nedávat rektálnu rúrku a uvidíš

eliotka
11. máj 2009

roka, a ta kaše se dá koupit, jak se prosím tě, přesně jmenuje?

hedyna
11. máj 2009

Ahojky, my jsme meli stejny problem. Od zacatku jsme na UM a ve 3-4 mesicich nas zacalo trapit nekakani - osvedcilo se nam prevarit susene svestky (do pul litru vody jsem hodila 3-5 suseny svestek a varila jsem tak 20 minut) a pak vypit tu svarenou vodu misto cajiku. Pak jsem malemu uvarila vyvar z ovesnych vlocek - na 1 litr vody 1 polevkova lzice vlocek a varit cca 20 minut (mela jsem Bio vlocky, normalni se maji varit dyl, klidne i hodinu) a pak jsem mu do toho odvaru dala mlicko a kakali jsme krasne - ten odvar jsem davala vetsinou vecer a na obed - aby se i vic zasytil. Z mrkve jsem mela taky strach ze nas zastavi, jak zacneme prikrmovat, ale nedela nam zadny problem. Dulezite je hodne pit. Dr. me radila probiotika - kdyby jsme se nerozkakali tak bych do nich sla, protoze hodne lidem pomohly. 😉

roka96
11. máj 2009

eliotka bola to od nesle slivková kaša bola tam aj písané, že pomáha pri problémoch s kakaním tak som skúsila.. aj ked len tak, lebo po mojich kadejakých pokusoch už verím málo čomu a hned v ten den sa vykakal... tak mu ju dávame preventívne.. inak nám teraz dost pomáha aj jogurt activia,, ale to je vec názoru, lebo podla niekoho by sa mali mliečné výrobky dávat až po roku ja dávam, lebo pomáha a aj doktorka mi povedala, že je to ok pokial mu to nerobí zle...