Strojček na zuby pre 8 ročné dieťa

tinka_21
23. feb 2021

Ahojte, takýchto tém tu už bolo viac, ale žiadna s aktuálnym dátumom. Chcela by som sa preto poradiť s niekým, kto to aktuálne rieši. Dcéra (8 r.) zrejme bude potrebovať strojček na zuby. Objednali nás na röntgeny a odtlačky, viac však neviem zatiaľ. Chcela by som sa preto opýtať, niekoho kto to nedávno absolvoval s dieťaťom, alebo tým práve prechádza, koľko Vás to stálo/stojí, skrátka čo čakať. Okrem toho, že tieto "vstupné" veci ma budú stáť 150 eur, neviem totiž zatiaľ nič, tak že na čo sa pripraviť. Pôvodné info bolo, že sa to začne riešiť až keď bude mať cca 12 rokov, tak som si vravela, že dovtedy mám čas sa na to pripraviť, založiť dáku "podkladničku na zuby 😀" ale nakoniec zrejme sa to začne riešiť skôr kvôli spodným zubom (dvojky jej vyrástli za jednotkami, nezmestia sa medzi trvalé jednotky a mliečne trojky, aj umývanie je problematické, ale snažíme sa). Hľadala som aj info, či niečo prepláca zdravotná poisťovňa, ale boli to len veľmi všeobecné informácie. Vopred ďakujem za každú skúsenosť.

kacena4
23. feb 2021

@tinka_21 ahojko kedze pises ze dcera este nema vsetky zuby trvale, tak najskor sa bude jednat o vyberatelny strojcek je na upravenie celuste kym dieta rastie aby sa rozsirila a zuby sa "mozno" posunu aj same do spravnej polohy. ak to nezaberie pokracuje sa v liecbe fixnym strojcekom to je ten nalepovaci za ten viem ze sa plati stovky € podla lekara poistovne a co vsetko sa bude robit. (cca 600€ to moze byt na 2 roky rozratane- neviem presne uz, cca pravidelne ako chodime k dr 1x za 1/2 roka ked sa spravi nieco velke tak nas vyuctuje - ked sa nasadi vrchy rad, ci vymeni velky drotik, alebo nalepi spodny rad...) ale toto je strojcek uz pre trvale zuby nie mliecne. takze asi skor u vas pripada do uvahy ten "detsky" ktory roztahuje celust. inak upozornujem ze chodi sa na kontroli cca 1x za 6 tyzdnov a ak vynechas sedenia alebo ukoncis liecbu skor/svojvolne tak nebudes mat narok na preplatenie toho druheho fixneho strojceka ☹ my sme s tym mali problem

kristina3791
23. feb 2021

@tinka_21 ahoj my sme celkovo platili okoli 1000€za horny a budem mat aj dolny takze asi 2krat tolko.

gazgaz
15. feb 2022

@miskaska Dobrý deň, dnes sme boli 1x u čelustného ortopéda (syn má 9 rokov), celkom sa ešte z toho neviem spamätať. 🙂...na ceny som bola pripravená, skôr som nečakala, že to bude až také komplikované...vy máte so strojčekom-snímateľným už väčšie skúsenosti...ako si syn zvykol? Nám zubár povedal, že ho bude musieť nosiť 16-18 hodín denne...a vidíte po roku nosenia zmenu? Nás vraj neminie ani ten fixný, ale to je pri pomalom raste trvalých ešte ďaleká pesnička...

ejbyk
16. feb 2022

@gazgaz my sme ešte zatial v štadiu riešenia zubov, boli sme na prvej prehliadke a potom stale korona a odkladalo sa to....
ale synovec ma uz asi druhy rok taký gumený, to ani nie strojcek ale taka ako dlaha, nosi poctivo, až mu dr povedal že už moze aj menej, a velmi velmi pekne sa mu povyrovnavali zuby, pravdepodobne do dokonalosti bude mat aj fixny, ale neporovnatelne sa mu zubky narovnali.
my s dcerou riesime predkus a zatial sme riadne vyradrenie od zubara nedostali ze co s tam....ma este vela mliecnych zubov.

sisik333
5. nov 2022

@mila23 dobrý deň a tie odtlačky zubov cena bola aká ďakujem aj my sa chystame

puncula1
15. apr 2023

@matabb73 blbost strojček sa.nepreplaca

matabb73
15. apr 2023

@puncula1 všeobecná zdravotná poisťovňa prepláca cez peňaženku zdravia. Mne preplatili 2x po 250 Eur.