7 mesačný syn má už 4. deň teplotu

koleskoo
28. mar 2020

Prosím o radu, syn 7mesiacov má už 4 deň teploty do 39 stupňov, na striedačku dávame nurofen a paralen každých 4-6h nachvilku zaberie a teplota sa znova vráti :( všetci aj Dr po telefone mi tvrdia že to zo zúbkov, máte aj vy takú skusenost? Ma vonku už 4 zuby a na ďasienkach nevidím že by vychádzal von další. Chudáčik už je zachripnuty z toľkého plakania :(

lenka2710
28. mar 2020

@koleskoo neviem ci zuby, ale sesterka mala taký problem s chlapcom, keď bol maličký! Proste z ničoho nič vysoké teploty, pár dní aj 40! Potom to prešlo a za nejaké obdobie zasa, trvali 3 - 4 dni a potom zas nič, ako prišli tak odišli! Bola s nim aj na vyšetreniach a nič nezistili! Ako rástol tak to bolo postupne menej a menej často až to nakoniec zmizlo úplne

trinneo
28. mar 2020

Ty vies ci pri prvých zuboch boli horucky... Moja svokra v momente ako ma dcerka horucku, tvrdí, ze je to zo zubov (ma 8zubov a pri ziadnom nebola horucka), takze sama vies ci uz to bolo alebo nie. A anapokon to raz bola siesta choroba a druhy raz bud chripka alebo korona, lebo sme boli chori aj my s manzelom. Takze nie vzdy horucka su len zuby...

koleskoo
autor
28. mar 2020

@trinneo veď to mi nejde do hlavy že zuby keď má štyri vonku a nemal vôbec teploty a zrazu sa štyri dni trápime s horúčkami 🙈

trinneo
28. mar 2020

@koleskoo moze byt kludne nejaka piata alebo siesta choroba, pripadne niečo iné, nasa naposledy mala zaciarkom februára 3dni teplotu az do 39stupnov, uz dom robila zabaly, na pohotovsri bola a potom preslo... A jeden den troska obcas zakaslala... A asi takto prekonala chrípku, ktora nas s muzom vyradila na tyzden a do dneska nie sme z toho zdravi... A v nasej skupinke sa to tiez stalo par mamičkám tak... Takze uvidíš a leby cez vikend pokracovalo, bud pohotovost alebo znova volaj detskej a nenechaj sa odbit... Zuby nie je univeezalna vyhovorka... U nas viem ze idu zuby, lebo zle spí, ale žiadne sliny, hnačky, horúčky... Hlavne sa drz, viem aké je to hrozne....

koleskoo
autor
29. mar 2020

@trinneo ďakujem moc, dnes ráno vstal a už to vyzera lepšie bez teploty tak hádam už nevyskoci 🙏😇