Sú vaše deti na umelej výžive? Akú farbu má ich stolica?

vandas
11. júl 2007

moj Simonko je na umelej vyzive a farbe jeho stolice je stale tmavozelena.
akej farby je stolica vasich nekojenych deti?co tuto farbu sposobuje?
P.S. ak sa tema vyskytuje, ospravedlnujem sa, ale vyhladavanie je nedostupne

fifa
27. júl 2007

myval, ked ti to povedala dr., tak asi tie štavy može, ale ja som o tom nepočula, ved dvoj mesačné dietatko má papat len mliečko, a tie stolice..., tak my sme prešli cez štyri druhy mliečka, tiež od každeho inak kakal a grckal, nakoniec nam zobrali krv a bola tam alergia na bielkovinu kravského mlieka, teraz papame Nutrilon pepti...

snezienka
30. júl 2007

moj maly mal nález E.coli premnozena..., po avizovaní zelenej stolice, ale udajne to moze byt aj od hypoalerg. Beby, ak sa uziva dlhodobo. vraj je potrebne uzivat probiotiká , ale az po príkrmoch sa upraví aj farba stolice... tak uvidíme...
😕

veronikap
31. júl 2007

ahojte, my tiež mávame zelenú stolicu.. prikrmujeme Nutrilonom HA.. predtým sme mali v plienke aj 6x denne, teraz sa už stáva, že je to len raz a to každý druhý deň (včera bola výnimka 5X!! 😀 )
ale Zinka má tu stolicu strašne riedku a zopárkrát ju mala ako keby trošilinku spenenú, ale priberá pekne, papať jej chutí a stále sa len chichoce (aj keď sa vykaká, tak sa začne tak spokojne usmievať, tak to zatiaľ neriešim..) aj lekárka mi povedala, že pokiaľ nemá teploty, nie je nekľudná, nechutí jej papať a pod., tak to nemusí nič znamenať..

silvikaa
13. jún 2008

Ahojte, potrebujem surne poradit, lebo uz som na nervy.... s malym sme zacali prechadyat na UM asi 3 dni a dalsie 2 vratane dneska je uz plne na UM. Mame Bebu HA. Nutrilon nechcel. Doteraz bol plne kojeny a mal stolicu krasnu 2 krat denne. Teraz raz za dva dni, tmavozelenu, a place pri tom ako sialeny. ale co je najhorsie, place mi aj cele dmi, ani poriadne nepapa. ide vikend a ja neviem, ci mam pockat a nechat ho trapit dalsie dva dni a v pond. sa poradit s lekarkou, alebo mu mam sama vymenit mlieko. moze sa to vobec??? nebude mu z dalsej zmeny opat zle? a ak mozem, co mam vyskusat? sunar alebo co????

poradte prosim...

lucia84
13. jún 2008

Ahojky,
mám 4 týždňového miláčika, ktorý je na umelej od narodenia (Beba 1HA premium),a jeho stolica je presne ako píšete - tuhšia tmavozelená a prechádza to niekedy až k takej uránovej žltej...pýtala som sa pediatričky a ta povedala, že presne také po umelej má byť. Takže je to v poriadku 😉

bublinkajasminka
13. jún 2008

silvikaa - asi ti cinknem

silvikaa
13. jún 2008

bubli - ja mam pocit, ze malemu nesadla Beba HA, predtym sme skusali normalnu a vsetko bolo ok. potom nam dokina kazala kupit HA, kedze sme alergici, ale mam pocit, akoby mal maly pokazeny zaludok, este aj z pusinku mu tak divne zapacha, chudiatko moje. akurat mi mam Petkov brat ( on je blavak ) doniest tu klasicku, tak snad sa to zlepsi....dam ti vediet mojka...letim za nim, lebo je uplackany.... ☹

bublinkajasminka
13. jún 2008

silvikaa - napíš ako to dopadlo, verím že to bude už oki 😉

schnek
13. jún 2008

silvika, to je ok, my to měli taky. Je to tím, že v tom mlíčku je želozo a to ve střevech zoxiduje a proto ta barva, konzistence a zápach. opravdu je to ok. Prvně mě to moc vyděsilo - najednou místo vaječiny tohle, ale mudr mě uklidnila a řekla mi tohle. Ale O. nikdy neplakal... Ale může trvat týden i trošku víc, než si tělo zvykne 😉

janinininka
14. jún 2008

Ahojky, my přikrmujeme Bebou HA, a taky máme zelenou stolici, prý to nic není, a je pravda, že je to teda kolikrát hrůza ten závan z tak malýho miminka, ale prý je to tak dobře!!

katarinkad
20. nov 2008

My papame Nutrilon HA 1 od narodenia a vyse mesiaca sme nemali ziadny problem. Stolicu sme mali riedku, zltu a nalozene v kazdej plienke. 😀 No asi pred dvoma tyzdnami sa to pokazilo, zrazu zacal mat maly stolicu tuhsiu a len raz za den a posledny tyzden je stolica uz zelena. Myslite ze je to OK?

andy80
20. nov 2008

jj po Beba HA 1 jsme měli zelenou stolici taky, navíc křeče v bříšku, tak jsme přešli na obyč. Bebu a všechno bylo v pohodě.

moni1412
20. nov 2008

katarinka maly papa humanu, teraz uz HA 2. tiez mal zo zaciatku peknu stolicu, ale asi po 2 mesiacoch sa sfarbila do zelena, tmavo zelena a odtvedy sa len parkrat stalo ze bola ina. 😒 asi je to normalne ked papa UM.

katarinkad
20. nov 2008

moni, diky. Asi to tak ma byt pri UM. Len ma to trocha prekvapilo, ze donedavna bola ina a zrazu sa to zmenilo, a to papame stale to iste. 😵

zuza.m
20. nov 2008

asi je zelena preto že pijete nutrilon HA,my mame tiež špecialny nutrilon pri alergiach na kravske mlieko a tam ma doktorka upozornila že bude zelena.je až tmavo zelena .ale sem tam sa stane že je inej farby a tiež nepije nič ine. 😅

jitdan
21. nov 2008

My jsme na Nutrilonu Comfort. A dnes měl úplně brčálový kákoš!! Je to tedy normal?? 😲 ☹

pietra
22. nov 2008

Ja som spociatku kombinovala MM a UM, postupne sme presli uplne na UM. Ked bolo viac UM ako MM, zacala byt stolica zelena. Pediatricka vravela, ze je to urcite z UM, ale aby vylucila iny dovod, urobila radsej vyter. Nastastie bolo vsetko v poriadku a zelena farba stolice bola ozaj len z UM.
katarinkad, ak bola najprv stolica normalna a az po case zelena, radsej by som zbehla k doktorke na vyter. Pravdepodobne je to z UM, ale radsej mat istotu. Znamej syncek skoncil po zelenej stolici v nemocnici, nejaka infekcia traviaceho systemu.

akzeret1
22. nov 2008

my máme od narození BEBU HA a taky jsme měli zelenou stoličku
prý to způsobuje železo obsažené v UM a je to v pořádku 😉

evikuu
22. nov 2008

Ahoj dáváme HA BEBU a někdy je kakoš žlutej-někdy zelenožlutej aněkdy zelenej tak si pak vyberte 😀

durdik
20. jan 2009

ahoj, je to normálne, ked kaka strasne vela, až tak, že ho musim vzdy umyt v umyvadle, pretecie mu to cez plienku a musim ho komplet prezliekat? Je to zltozelene a take redsie a raz za den. Papa Nutrilon HA a niekedy ho este kojim ale to ozaj velmi malinko. Nema tam hlieny a nic nezvycajne.
Len ma prekvapuje to mnozstvo. Bojim sa aj ist niekam, lebo to sa neda len tak utriet.
Pribera normalne.

bianca
20. jan 2009

ahojte

zlena stolica u deti na UM je uplne normalna.Je to nadbitocne zelezo.Na Bebe HA je to aj napisane

christla
6. máj 2009

Ahoj holky!
Chci se zeptat. Mám týdenní dceru. Bohužel se mi nerozjelo mlíčko, takže malou nekojím. Z porodnice jsme jeli s Nutrilonem, ale pediatrička mi řela, ať malé dávám Bebu HA vzhledem k tomu, že jsem atopik.
Stoličku měla naposledy včera ráno - to jsem jí ještě dávala Nutrilon, ale od včera odpoledne, co jsem jí začala dávat Bebu, žádnou stoličku neměla. Občas se kroutí a je celá červená, je vidět, že tlačí, ale stolička nikde. Jsem z toho na nervy. Je to normální????
Budu moc ráda, když mi odpovíte.

díky moc!!!!!

junovka
6. máj 2009

christla, asi jej ta Beba HA nerobi dobre.A preco si neostala pri Nutrilone?Ved aj Nutrilon ma HA mlieka 😕 ...a okrem toh, ako sama vidis, tak jej nerobi ziadnu neplechu 😉

christla
6. máj 2009

Junovko, doktorka nám doporučila právě Bebu, že je rý nejlepší......

soanpe
6. máj 2009

junovka
po každém HA mlíku je stolice zelená 😉
píšou to na krabicích

junovka
6. máj 2009

soanpe, ja som myslela na to, ze ma problem sa vykakat. 😉My sme nepapali HA mlieka, ale klasicke UM, a aj tak sme mali zelenu stolicu.

Christla, ale kazde babo je ine, a kazdemu nieco ine zapasuje. 😉

andrea142
6. máj 2009

Christla: uvar malej harmančekový čaj ten jej pomôže. aj ja ho robím malej keď sa nevie vykakať. tiež jeme Bebu ale klasickú. ale nie tie od Hipp atď. ale klasický buď sáčkový alebo ten meraný. kúpiš v lekárni. daj prevariť dojčenskú vodu a 3-4 krát omoč sáčok od čaju. aby jej viac chutil môžeš dať do vody štvrťku kockového cukru ( cukor sa musí celý roztopiť vo vriacej vode )

junovka
6. máj 2009

suhlasim s Andreou142, za predpokladu, ze male ti nema nejaky ekzem a pod. alergicke priznaky. 😉

soanpe
7. máj 2009

andrea a junovka,
to snad nemyslíte vážne, miminku 1 TÝDEN starému dávat cukr 😲 😲 😲

erikasadek
7. máj 2009

christila este tiez moznost ze pridas do flase s mliekom ked rozrabas vodu bohatu na magnezium neviem co je teraz dostat na slovensku niekedy to bola saratica tu je to prva vec co poradi leka r pri detoch alebo tehotenstve bez rizika alergie a inych

inak ak nieje vazny problem tak to funguje na 100%