Sú vaše deti na umelej výžive? Akú farbu má ich stolica?

vandas
11. júl 2007

moj Simonko je na umelej vyzive a farbe jeho stolice je stale tmavozelena.
akej farby je stolica vasich nekojenych deti?co tuto farbu sposobuje?
P.S. ak sa tema vyskytuje, ospravedlnujem sa, ale vyhladavanie je nedostupne

bubleska
15. dec 2011

maminky, moja 3-mesacna dcerka papa nutrilon HA v kombinacii s nutritonom pretoze vela a casto grckala. Grckanie sa pekne upravilo ale stolicu ma aj 5 krat denne, niekedy aj do zelena. Je vobec normalna takato casta stolica po UM?

frick
22. dec 2011

Maminy čo si myslíte o tomto:Môj malý má 5 mes. Papáme Babylove a už aj príkrmy.Mliečka mi ale na 1 dávku dokáže vypiť len 120 ml ale za 2 hoďky by zase jedol.Trápi ma aj to že stolicu máva žlto zelenú a ako praženica a zapácha.No a 3 noci po sebe som mu dávala aj čaj keď sa prebudil skôr ako na jedenie a vzápätí na to z neho vyšla len hnedá voda ale len v noci ja fakt neviem čo si mám myslieť.Je to normálne?Dakedy mám pocit že sa mu to jedlo nespracováva ale to by nepriberal tak neviem

kalo
22. dec 2011

@frick nedávala bych ten čaj...dávej pořád jen to mlíko.....

yanka86
11. feb 2012

@renusska ahoj)moja mala ma mesiac..nekakala 5 dni..ale potom ked to prislo bolo toho az az🙂a od vtedy kaka kazdy den,,trosku sa pri tom napracuje ale ide to..ked som ju este kojila vypila som rumancekovy caj,,a vraj som mala dat malej dve lyzicky takna jazycek..ale na koniec sa polepsilo..a ten infacol tiez pouzivam,,mala ma teraz tmavo zelenu stolicu ,,tvoj tiez tak mal?

ika07
23. apr 2012

@misiak1983 Aj my berieme Nutrilon Ha a raz mame zltu a citala som,ze deti na umelej vyzive maju mat zelenu,tiez som nestastna lebo neviem ci je to normalne alebo nie.

tibiana
3. júl 2012

@ika07 ahoj Ika ako to u vas prosim dopadlo s tou stolicou, nasla som tuto temu, rovnako dokrmujem NUTRILONOM 1 HA a ppostupne mavala zelenu stolicu, no teraz je uplne zelena ... kaka mi tak raz za den/dva. Nas lekar ma dovolenku a nechcem ist k inej, zastupuje ho taka starsia lekarka a kazdy hovori ine :-/

ika07
8. júl 2012

@tibiana ahoj,ja som jej davala chvilu laktobacili Biogaia a sa to upravilo,ze je to normalne neboj sa.Pokial moc smrdi tak radsej chod,ale Mia ma aj teraz obcas zelenu ked nechce pit vodu.

minewka
8. júl 2012

@tibiana zmen HA za normalny Nutrilon.

Kym moja mala pila BEBU HA- stolica priserne zelrna a zapachajuca. Ked som zmenila mlieko na obycajnu BEBU - stolica bola OK. Rovnaky efekt mali aj Bio gaia kvapky- ale nebolo pre mna riesenim jej davat kvapky neustale.

tibiana
10. júl 2012

@ika07 BIOGAIU davame praveze od malinkeho babatka, mala problem s crievkami, musim skocit opat za lekarom ... sice povedal, ze je to normalne, no uz je to dlhsiu dobu. Aaaa dakujem!

tibiana
10. júl 2012

@minewka dakujem velmi pekne, asi prejdem na obycko nutrilon, poradim sa s lekarom! Idem mu hned pisnut mail... pekny den

gabuci
10. júl 2012

@minewka ja som mojim deťom ked boli malé,dávala len Bebu,stolicu stále mali také žltkastú,nikdy nie zelenú...Nutrilon ani za svet nechceli.Moje vyrástli na mliečku BEBA od 4-ho mesiaca.

lenka3103
10. júl 2012

My papkáme Nutrilon HA a stolicu mala len raz zelenú , inak máme takú žltú alebo niekedy aj žlto zelenú, zo začiatku mala aj problém sa vykakať ale teraz sa stane, že má stolicu aj dva krát za deň.

suelop
10. júl 2012

Moja mala ma 3mes a papka od narodenia Nutrilon HA. Od zaciatku ma len zelenu stolicu, ale vraj je to v poriadku. Stolicu ma raz za den a vzdy je redsia. Inu farbu alebo hustotu este nemala. A teraz v tomto teple jej davam od smadu prevarenu dojcensku vodu alebo feniklovy caj. Deti, ktore su na umelom mlieku mozu od smadu vodicku alebo caj, ale dojcenym sa to neodporuca.

lenka3103
10. júl 2012

@suelop feniklový čajík dávaš granulovaný alebo sáčkový alebo len vyvaríš zrniečko feniklu ? Tie granulované čaje sa mi zdajú dosť sladké

suelop
10. júl 2012

@lenka3103 Davam granulovany caj, pise sa ze je od ukonceneho 1. tyzdna, na 100ml davam jednu plnu cajovu lyzicku. Granulovany sa mi zda pohodlnejsi na pripravu a malej chuti 🙂

lenka3103
10. júl 2012

@suelop ja dávam tiež granulovaný - ako píšeš na prípravu pohodlnejší, ale raz sme skúsili vyvariť aj zrniečko feniklu , lebo som nemala po ruke granulovaný čajík a tiež to veľmi dobre zabralo pri bolesti bruška . . .

suelop
10. júl 2012

@lenka3103 a skusala si aj iny caj vhodny pre 3 mes babo? A feniklove zrniecka sa daju kupit? Aky je pomer pri priprave - vyvareni?

lenka3103
10. júl 2012

@suelop mám ešte čajík Hipp - fenikel, rasca, aníz a tiež od Hipp - lipové listy, medovka a harmanček - tento nám pomohol dosť pri teplotách - lipové listy sťahujú teplotu . . . fenikel nájdeš medzi koreninami a pomer - tak na 100 ml jedno, dve zrniečka - viac nie aby nebol príliš silný.

ika07
14. júl 2012

@tibiana tak neviem,daj vediet co povedal a ako ste na tom,aj moja ma zelenu obcas a ze je to ok

denissa83
29. júl 2012

Moj drobcek (1,5 mes.) je od zaciatku na Bebe HA a stolicu ma stale zelenu & riedku/raz do dna/...spominala som to Dr. a ze je to OK...

ktore
1. nov 2012

@tibiana ahojko.ako si dopadla s tou zelenou stolicou?zmenila si potom mliecko na obycajne?moja ma tiez zelenu ale neidem menit.nema ziadne bolesti.a je v poriadku.nemozem zmenit zatiel lebo starsia mala vysoku alergiu.

tibiana
1. nov 2012

@ktore nemenila, uz mi asi 3lekari povedali, ze je to uuuplne normalne a z HA je vojensky zelena, dodnes mame HA mliecko a stolicu uz neriesim, je to fajn .. netreba sa toho obavat! A dakujem pekne za opytanie 🙂

ktore
2. nov 2012

@tibiana dakujem za odpoved.ano farba stolice je vojensky zelena.presne povedane.nevedela som k comu ju prirovnat.uf tak je dobre.prajem krasny den.

tibiana
2. nov 2012

@ktore tiez som sa bala 🙂 viem Ta uplne pochopit ale je to vporiadkui!!! 🙂 Pekny den a ak by cokolvek kludne sa pytaj 🙂