Sú vaše deti na umelej výžive? Akú farbu má ich stolica?

vandas
11. júl 2007

moj Simonko je na umelej vyzive a farbe jeho stolice je stale tmavozelena.
akej farby je stolica vasich nekojenych deti?co tuto farbu sposobuje?
P.S. ak sa tema vyskytuje, ospravedlnujem sa, ale vyhladavanie je nedostupne

sage
11. júl 2007

vandas, ja som len prikrmovala s bebou, malá na nej nebola úplne - ale stolicu mala vtedy tiež zelenú a tuhšiu. je to od železa, ktoré je v tých umelých mliekach v inej forme ako v materskom mlieku (a asi ho tam je aj viac). nerob si s tým starosti, neznamená to nič zlého.

ritaklea
11. júl 2007

vandas, aj mne dr. povedala, ze deti na umelej vyzive mavaju zelene stolice a ze to je v poriadku.

vandas
autor
11. júl 2007

OK, vdaka, ste ma ukludnili.prave dnes som citala, ze deti na umelej vyzive nemaju NIKDY zelenu stolicu, tak som zostala zmatena...

akcul
11. júl 2007

vandas:
Ahojky, opravdu si nedělej starosti. Jak psaly holky, je to úplně normální. Naše Natálka je od 6 týdnů plně na UM (papá Bebu) a stoličku má tmavě zelenou a hustší - takový bobečky. 😉

adicka
11. júl 2007

Ahoj.moj maly pije tiez Sunar-nekojim a mava zelenu stolicu.Je to v poriadku 😉

lucka.m
11. júl 2007

Ahoj moja malá je tiež od 6-tich tyzdnov na Bebe, vacsinou mava viac zltozelenu stolicu, ale vcera tiez mala prvykrat uplne tmavozelenu, a tiez dr. povedala, ze je to ok,.... mimochodom ked davate iba UM,ako casto vam babetka kakaju, lebo mi s tym mame hrozny problem, mala sa pol dna puci, a neda sa jej vykakat, vzdy jej musime s tym pomahat...

vandas
autor
11. júl 2007

tak s kakanim problemy nemame, denne ca 3-4x. podla vsetkeho staci, lebo brusko ho nebolieva.
teraz mame skor opacny problem-brutalne hnacky. lekar nam nakazal vodu z varenej ryze, mate s tym skusenost? az po ryzi sa mu objavil v stolici hlien? moze to byt z tej ryzovej vody? ☹

adicka
11. júl 2007

lucka ,mojho tiez od beby zapekalo,tak sme presli na Sunar a teraz super,ani neviem ze kaka,a predtym sa tak pucil chuda moje 😉 pocula som viac mamiciek,ze Beba je nie velmi,aj moja doktorka ma taky nazor

adicka
11. júl 2007

MOJ MALY KAKA RAZ DENNE ,NIEKEDY RAZ ZA DVA DNI.

margaretka11
11. júl 2007

Ahojte. Som rada, že spomínaná zelená farba stolice je ok. Moje drobčiatka sú na Sunare a (poklepem si 🙂 ) zatiaľ s ním nemáme problémy. Kakáme väčšinou raz za dva dni, ale sem tam aj každý deň.

maaja
11. júl 2007

moja sestra tiez davala malemu Bebu a tiez kakal zelene ... potom presla na nutrilon a je to oki 🙂

ja davam malemu Nutrilon a je to oki tiez- sice kakame len raz za dva dni, ale nemyslim, ze by ho bolelo bruško

akcul
12. júl 2007

Holky,
to je pravda, my jsme taky nejdřív papali Nutrilon a stolička byla normální (míchaný vajíčka), ale protože malé nevyhovoval, tak jsme přešli na Bebu a po té má stoličku zelenou a tužší. A taky kakáme tak jednou za dva dny. Ale pak je toho ranec. 😉

sranda
12. júl 2007

dievčatá klídeček, zelená stolica je pri UM absolutne normalna. Malá fičala na bebe H.A. od 4 mesiacov a taaaaaaaaak sa jej zelenilo že až. Potom začali príkrmy a vtedy kakala niekedy aj 5 - 7 krát denne.

miska11
13. júl 2007

ahojte. ja som prave volala doktorke lebo brala malím výter. totiž kakali zelene a su tiež na nutrilone. dnes dosli výsledky- majú bacila.takže ideme brat lieky. ☹

michaelina
14. júl 2007

ked s apouziva h.a. formula tak ma byt zelena tak mi to povedala doktorka lebo sme mali po bebe h.a. to iste a dost ma to trapilo lebo som o tom nic nikde nenasla

misiak1983
16. júl 2007

no moja mala je uplne od zaciatku na UM NUTRILON HA a v nemocnici mala raz zelenu stolicu a detska dr. ma sprdla ze preco som jej to nepovedala hned a ostali sme o jeden den navyse v nemocnici ☹ a doma ma raz zelenu a raz prazenicovu tak neviem........ 😨

marianna23
19. júl 2007

moj zacal mat zelenu stolicu, od kedy bol prikrmovany, predtym nemal, je to reakcia zaludka na inu stravu, moj tie\ nie hje kojeny, pije umele mlieko papa vyzivy a pod. kaka castejsie, nemava vzdy zelenu stolicu, mava aj svetlo hnedu, co je normalne pri miesanej strave, ani dospely clovek nemam stale rovnaku, moj mava vacsinou po spapani jogurtu... ma 6 a pol mesiaca

snezienka
21. júl 2007

ahojte, ja budem mať výsledky z výteru z konečníka v budúci tyzden, nakolko maly ma 3 mesiace a prve 2 mesiace zelenu stolicu vobec nemal a na umelej vyzive je takmer od narodenia, tak potom sa ozvem ako to dopadlo, papame BEBU AR 1.

terra
21. júl 2007

Ahojky
malá baští Baby Lactum a má také zelenou polotuhou stoličku.Říkala jsem to mudře a ona řekla,že je to barvivo.
Kdyby ta stolice byla zelená a vodnatá,tak značí,že má malá hlad,ale když je polotuhá,tak je to prý barvivo.

Terezie hodí kaďanec tak 1x denně,někdy 1x za dva dny :o)

snezienka
22. júl 2007

ahojte, mam otazku??? je mozne, aby maly tak hrozne plakal, ked ma zelenu stolicu a kaká, kým bola prazenicova - zlta tak som ani nevedela, ze kedy sa vykakal, teraz place a neskutocne to smrdi..., ale aspon sa raz za den vykaka predtym mal hrozne problemy, nieco vytlačiť a začali sme brat probiotika a espumisan na vetry a aspon pravidelnost sa vylepsila.

luuciee83
25. júl 2007

ahojky holky,
tak jste mě taky uklidnily, že zelená stolička je normální, když mimi papá Sunar... akorát teď nevím, jestli nemáme zkusit něco jiného, protože malý má problém ta tužší hovínka vytlačit, strašně se u toho nakřičí a poslední dva dny jsem mu musela pomoct... ☹ tak nevím, jestli nezkusit třeba ten Nutrilon, i když jedno velké balení Nutrilonu stojí to, co dvě velká Sunaru... 😒

akcul
25. júl 2007

luuciee83:
Pokud má malej vyloženě zácpu, tak bys asi mlíčkou změnit měla. Ale raději se určitě poraď s doktorkou. Nám ale změnu mlíčka při zácpě poradila. 😉

konoupek
25. júl 2007

My máme taky sunar,už skoro nekojím a taky má malá problémy s kakáním,Nutrilon jsme zkoušeli,ten jí ale nejede.No včere se poprvé vykakala sama,tak kdyby to tak už zůstalo 😕 .

luuciee83
25. júl 2007

Konoupku, právě u nás to bylo to samé - zkusili jsme Bebu, pak Sunar a nakonec i Nutrilon... Bebu celkem baštil, Sunar taky, ale Nutrilon nechce... 😒 kamarádka dávala dcerce, co je jen o měsíc starší Bebu a taky měla problémy s kakáním, tak já nevím... tak mu na víkend asi zas koupíme Bebu a třeba to bude OK...

macek13
25. júl 2007

máme nutrilon a nevím, jestli to je tím, ale máme to řídký a zatím 1* denně. Kolik stojí Sunar? Já jsem zatím cenu neřešila. Byla jsem ráda, že to jí a přibíráme.

akcul
25. júl 2007

luuciee83:
S tím střídáním mlíček pozor! Není to pro mimi moc dobrý. Navíc když ho malýmu jednou nebo dvakrát dáš, tak nic nepoznáš. Musí ho papat dýl, aby jsi poznala jestli mu sedí a jakou po tom bude mít stoličku. 😉
Jinak my Bebu papáme taky a malá kakala tak jednou za dva dny. Sice bobečky, ale ne tvrdý, takový plastelínový. Teď už papá zeleninku, tak je to už jiný. 🙂

luuciee83
26. júl 2007

akcul, my ta hovínka taky nemáme vyloženě bobky, ale jak píšeš, spíš něco jako měkčí plastelína, tak snad to bude ok... 😉 jinak je mi jasné, že to nepoznám podle jednoho papání - ale uvidím, co předvede ještě dnes a zítra a podle toho se rozhodneme...

myval
26. júl 2007

ahojte cholky, malá je od 14 dne na Nutrilonu comfort, kakala každý den, teď má 2 měsíce, a má s kakáním problémy, jakoby nemohla vytlačit. Je to už druhý den, co nic...a řev
ale chtěla jsem se vás zeptat, pokud krmíte jen UM, máte přikrmovat šťávama? MUDr. mi naposledy řekla ať malé dávám lžičku denně ovocné šťávy,a zvyšuji to na 10 lžiček. A to má fakt 2 měsíce, od té doby má problém s kaděním... už jí to nedávám tak 3 dny, ale bobek nikde...

fifa
26. júl 2007

ahoj myval, dieta nema ochutnat ovocie, kým sa nenaučí papkat zeleninu, lebo na sladke sa naučí rýchlo apotom nebude chciet zeleninu a mimochodom dvojmesačnému dietatu netreba davat nič iné len mliečko, lebo si možeš naštartovat rozne alergie

myval
26. júl 2007

fifa...já si to myslím taky, ale doktorka mi to přímo doporučila...