Sú vaše deti na umelej výžive? Akú farbu má ich stolica?

vandas
11. júl 2007

moj Simonko je na umelej vyzive a farbe jeho stolice je stale tmavozelena.
akej farby je stolica vasich nekojenych deti?co tuto farbu sposobuje?
P.S. ak sa tema vyskytuje, ospravedlnujem sa, ale vyhladavanie je nedostupne

kocule
7. feb 2010

Pio, my měli podezření na intoleranci taky, ale nepotvrdilo se. Kakání stejně obludné, smradlavé , probiotické kapky na nic. Podívám se ti na složení. 😉 Tak, v jedné kapsli je 1 miliarda!!! živých aktivních bakterií, další složení: maltodextrin, fruktooligosacharidy (inulin), rostlinná kapsle, bakteriální kultura, antioxidant (kys. askorbová), protispékavá látka (stearát hořečnatý). Neobsahuje žádné: chemiké konzervační látky, příchutě, sladidla, pšeničné produkty, lepek. Vypadá to, že by to tam snad být němělo. Posílám ještě odkaz: http://www.docsimon.cz/zbozi/swiss-laktobacilky...

pia22
7. feb 2010

Kocule dakujem si zlatucka🙂

kocule
7. feb 2010

Vůbec nemáš za co, je hrozné být bezradný a nevědět, jak drobkovi pomoct. ☹ Držím palce, aby to zabralo, u nás to trvalo tak 2 dny. Dej potom vědět. 😉

nikky9
15. apr 2010

Ahojte, mam 3 mesačnu dcerku na umelej vyzive- Nutrilon HA, dnes kakala tmavozelenu stolicu a ma velmi nafuknute a tvrde bruško, sice neplače, ale nemoze to byt nejaky problem?? stale chce byt na brusku a v postielke na chrbatiku plače, mozte mi niekto poradiť PROSIM...

dzobko
16. apr 2010

Nikky, my sme tiez na Nutrilone, obcas mavame velke bruskobolenia, ale musime vydrzat....Skus cvicit: nozicky pritlacit na brusko, povolit a opakovat. Tiez masirovat brusko okolo pupceka v smere hodinovych ruciciek. Pouzi vetrovu masticku, alebo olejcek po kupkani (aby to nebolo na sucho). Co sa spania na brusku tyka, to nie je bruskom ale dietatkom. Nas maly spava na brusku od 1. mesiacika, hned ako sme prestali balit do perinky, inak spinkat nechce. Radili sme sa spediatrom, povedal, ze sa to sice neodporuca (riziko SIDS), ale.....vraj aj to je diskutabilne, raz tak- potom inak, ako zo vsetkym. My sme pre istotu kupili monitor dychu a hotovo. Malemu sa tak dobre haja. Ak sa da, pouzivajte cumlik, riziko SIDS sa tym znizuje...vraj....

dzobko
16. apr 2010

Zabudla som: tmavozelena stolica je u deti na UM normalna. Sposobuje to vysoky podiel zeleza v UM. Pokial mala neplace, nie je dovod panikarit.

miau
16. apr 2010

moja je tiez ciastocne na UM (beba sensitive) a ma takmer vzdy uplne tmavozelenu stolicu

misicka455
16. apr 2010

Tak my jsme taky na UM a stoličku máme zelenou a kakáme jednou denně .

Tím cukrem se asi myslí Glukopur ne?Jinej cukr mimča nemůžou , naučíte je pak na tu sladkou chut.

moravanka
16. apr 2010

my mely bebu pre ha a stolice byla tmavezelena a zapachala. dr. rikala, ze to tak byva, ja si ale vydupala vsechna mozna vysetreni a vse bylo v poradku. ted mame prikrmy, mlicka uz min, tak stolice je zbarvena vzdy podle obeda.

bibione
16. apr 2010

tak ja mam inu skusenost: ci verite ci nie...zo zaciatku bol maly na nutrilone...vsetko ok,lenze aj to ide pekne do penazi a ja ze usetrim tak sup na sunar...lenze tmava stolica,neuveritelny smrad,ale maly sa mal evidentne viac nez dobre...lenze sa mi zacal zdat nejaky lahsi nez predtym sunarom,tak reku sup sup na prevazenie a cuduj sa svete...len 300g za 3tt....dost malo,i ked technicky je vahovo na tom dobre...tak sme presli zas na nutrilon a cuduj sa svete...uplne normalna zlta stolica,bez smradu....tak uvidime ci aj pribral za ten tyzden
inac,,,tiez som si myslela,ue je to ok,ta zelena stolica...ale neni

dzobko
17. apr 2010

bibione, opät sa raz potvrdila stara pravda - kazde babo je ine....my sme na nutrilone a stolica zelena a pachne. Donedavna sme boli v poho, stolica ako prazenicka a 1-2 x denne. Z nicoho nic sa to zmenilo....teraz davame sab simplex proti kolike, lebo aj tou sme zacali trpiet.

dzobko
17. apr 2010

Nuz ked dzobko porozmysla na vselico si spomenie...Nikky, proti naduvaniu, kolike a zastavenym vetrikom sa davaju kvapky (bud na lyzicke, alebo priamo do mliecka): Sab simplex, Infacol, Espumisan L. Vsetky su na rovnakej baze (liecivo simethicon), ale nie vsetky zaberaju rovnako. Je to individualne. Najlepsie referencie (medzi maminkymi) ma Sab simplex. nasi pediatri odporucaju Espumisan L, zrejme su sponzorovani vyrobcom. Este som nepocula, ze by niekomu pomohol (nam tiez nie, ani po dlhsej dobe pouzivania).

lukza
17. apr 2010

Ahoj holky mám dotaz muj malí je na MM a jednou denně dávám UM protože mi moje nevýjde dávám bebe 1 a bylo vše bez problému ale tedka tak 14 dní se malí nemuže vykadit musím mu pomáhat rourkou má totiž ty kotyše strašně tuhé a nejde mu to vytlačit a dneksa mi pripadlo že jí má nazelenalou muže to být sté bebe i když mu předtím seděla?prvně jsme používaly nutrilon comfort ale byl na nic.trpíme na prdíky a dávám babay calm a jsem zpokojená.

misicka455
18. apr 2010

Beba může zacpávat aje i na obalu napsáno, že stoličku může zbarvovat do zelena.

lukza
18. apr 2010

misicka moc děkuji vidíš já si ani nevšimla že je to tam napsané.tak zkusím jinou značku.moc děkuji 🙂)))

kacikisska
25. júl 2010

zlate maminky..chcela by som vas poprosit o radu..moj maly ma dva mesiaciky...papali sme takmer od narodenia nutrilon a maleho zapekalo...kakal tak mozno raz za den..presli sme na sunar a cely tyzden to bolo fajn..az od vcera sa mu neda vykakat stale len tlaci a stone a nic.poprdkava ale nekaka...vykakal len malo aj to zelene a take lepkave.davam mu aj harmancekovy cajik a nic..poradte co mam robit aby sa vykakal?

mirinda10
25. júl 2010

@kacikisska no neviem preco si presla z nutrilonu na sunar, nakolko je normalne ak dieta ma raz za den stolicu ale je bezne ak ma aj ob den nesmie byt bez dlhsie ako 3 dni, potom uz zapeka, vyskusaj probiotika biogaia to by malo zabezpecit aby kakal kazdy den

inak zelenu stolicu sme mali aj my ale pijeme nutrilon ale to len par dni a potom to opat islo do normalu, zo sunarom nemam skusenosti ale daj mu teplejsiu vodicku ked robis mliecko mozno to pomoze a nebude ho zapekat

verisek
28. júl 2010

my jsme na UM skoro od zacatku, kakani mame zeleny a tuzsi, ale jdem nam to kazdej den, pry je to normalni, jelikoz UM obsahuji vic zeleza atd, tak my to vysvetlila doktorka, takze to neresim pokud malej kaka kazdej den

beru30
30. júl 2010

@kacikisska myslim, ze je to v pohode, aj my sme takmer od zaciatku na umelom mlieku (nutrilon). Nedavno tiez mal maly zelenu stolicu, ale je starsi a uz papa prikrmy. Doktorka mi povedala, ze pokial nema dieta aj ine prejavy (teplotu, hnacku alebo inu chorobu) tak netreba robit paniku, je to normalne. mirinda10 dobre radi, kup si probiotika biogaia.

janka198721
21. okt 2011

dobry den vie mi niekto poradit,ci dieta ktore papa umele mliecko musi mat stolicu kazdy den?

misicka455
21. okt 2011

@janka198721 My jsme měly každej druhej den a bylo to v pohodě.

8petule8
21. okt 2011

Nemusí, pokud nemá nafouklé bříško a je spokojené tak může mít stolici klidně jednou za týden, my to tak měli jednu dobu 😉

bertica.h
21. okt 2011

@janka198721 nemusí.pokud nemá bolesti je to ok.osobní zkušenosti s UM nemám,ale nekdy jsem to nekdě četla.

gabuci
21. okt 2011

@sage ja som dcérky krmila len Bebou a dosť dlho,tak od 4-ho mesiaca už len Beba bola,vtedy som už nekojila,nešlo to,nechceli márne som sa snažila,ani som nemala veľa mlieka,hoci som sa snažila,no zelenú stolicu nemali.Mali bledšiu žltu ako ked som kojila,mali tuhu,ale nie zelenú.

gabuci
21. okt 2011

@janka198721 nemusí.

janka198721
21. okt 2011

dakujem

mitka2007
21. okt 2011

krimim nutilonom HA a mame peknu zlto-oranzovu stolicu 🙂

renusska
13. nov 2011

ahojte mam skoro 2mesačneho chlapca a papa bebu tiež ma zelenú stolicu ale skor mi vadí že kaka tak každý druhý alebo tretí den a to som už išla k doktorke a ta mi dala čípok tak potom sa vykakal ale chcem aby sa vykakal sam len som si myslela že ma kakať každý den tak neviem.aj tlačí pojeduje sa ale inak ok vetry mame ok davam espumisan L.tak ked tu pišete že nemusi kakať každý den tak počkam kedy sa vykaka.stolicu nema tvrdu že by mu to nešlo 😕

tunzal
9. dec 2011

@renusska ahoj dávaš mu čajík? mi papáme tiež bebu a máme zelenú stolicu ale kaká každý deň odkedy jej dávam čajík, ja jej dávam do mlieka sab simplex lebo espumisan jej nechutilo.

renusska
11. dec 2011

no davam mu čaj feniklovy ale nie vela ked čka a ked sa uspavame tak mu dam pocucať asi tak 50ml mu robievam.teraz vždy kaka každý druhy den alebo tretí tak sme si zvykli.mojmu dobre robí espumisan ale mam ak infakol len potom mu smrdí z ust :D