Sú vbočené nohy - Pes eqinovarus dedičné?

maso
13. sep 2007

Dievcata,
nemate nahodou skusenosti s vbocenymi nohami u novorodencov? Moj manzel sa narodil s takymi nohami, takze ho operovali viackrat, aby to mal v poriadku. Nazory, ku ktorym som sa dostala (osobne u gynekologa, na internete alebo v tlaci) sa rozchadzaju. Niekde vravia, ze to dedicne nie je, niekde, ze ano. Beriem kazdopadne tabletky Calibrum, som uplne striktna, co sa tyka kofeinu alebo alkoholu apod., snazim sa byt uplne vzorna, ale aj tak sa bojim, ci nebude mat take nozky aj nase babatko.
Dakujem za akykolvek prispevok, co by mi pomohol urobit si jasno.

detskylekar
15. jan 2009

citala som prispevky k teme pes equinovarus cong.Ak ma dieta tento problem, v prvom rade musi pediater urcit, ci sa jedna o korigovatelny stav pre ktory postaci rehabilitacia, ale ide skutocne o vrodenu vadu, kde nepomoze ziadna vojtova metoda ani ina rehabilitacia a nozicky musia ist do sadry. Je to uz vec odbornika ortopeda, ktory urci dalsi postup a najma netreba cakat. Pre buducnost dietata je dolezite, aby bolo v odbornych rukach skuseneho ortopeda a hned po porode.

danuskam
7. feb 2009

Vsetky maminy,ktore mate zaujem o viac informacii- pripravuje sa web stranka presne na tento ucel- www.peckari.sk, bude coskoro spustena. zatial vam velmi pomoze aspon www.radost.sk- link je na predoslej strane od Iwky. Drzim vsetkym palce a zelam zdrave nozky!!

misalka
14. aug 2010

Ahojte, chodí sem ještě někdo? narodila se nám dcerka s touto vrozenou vadou. Nyní má 6týdnů, má na nožkách 6.sádru. čeká ji operace protažení achilovky. Operovat by dcerku měli v Brněnské dět, nemocnici na Černých polích. Nevítě někdo jak probíhá operace a jak dlouho bychom byly v nemocnici? Jak probíhá příprava kojence na operaci v narkóze? Musí být také na lačno? dík za odpovědi

kouzelna22
24. nov 2010

Milé maminky!
Jsem ráda že jsem našla tuto stránku,alespon mám pocit že na to nejsem tak sama,mám čtyř měsíčního chlapečka který se narodil s touto vadou jsme už po operaci achilových šlach a po sádrách které máme od narození . Tento týden jsme dostali Ponsetiho strojek docent v Brně však moc optimismu nemá prý nás čekají ješte minimálně tři operace.
Mě osobně ortopedi říkali že když nemám v rodině nikoho kdo měl tuto vadu nožiček tak je to také možné tím že miminko mělo málo místa v děloze. Uvítám jakoukoliv Vaší radu či doporučení,protože moc informací o tom všem nemám. Prosím pište !! Katka

bajoch
17. dec 2010

@misalka
@kouzelna22

Ahoj holky není už pozdě? Je to stále aktuální vaše dotazy? Nám teď našli tuhle vadz na UTZ, tak taky koukám a připrvauju se....hodně jsem toho našla tady:
http://www.lumpik.estranky.cz/clanky/pes-equino...

misalka
18. dec 2010

všem doporučuji tuhle diskuzi - prošla jsem ji od zčátku a holky tam super poradí, opravdu užitečné info se tam lze dočíst http://www.rodina.cz/diskuse7771.htm
a tyto www http://www.achilleus.cz/.
My také chodíme k doc. Poulovi, momentálně máme Ponsetiho strojek na noc,, další kontrola v únoru,tak uvidíme...

nedbalinka
24. apr 2011

@elevian Ahoj, akorat se mi narodil chlapecek pred tydnem a ma oboustrany PEC tak prvniho druheho stupne, jak jste dopadli vy s lecbou? my mame na nozickach zatim druhou sadru, pry bude treba nariznout achilovku na obou nozickach. jiz po prvni sadre jsme mohli videt mirne zlepseni. verim, ze bude malej ok! 🙂

nedbalinka
24. apr 2011

@misalka Ahoj, prave se mi narodil chlapecek ma oboustranny PE, ma nyni druhou sadru a take se pry nevyhneme operaci / protazeni achilovky. moc novych prispevku tu neni, vy toho jiz mate jiste mnohem vic za sebou, budu rada za jakekoli info a zkusenosti o tom, jak probihala lecba, operace, jak to mala zvladala atd... preji hodne stesti a doufam, ze se vam to spravi uplne! 🙂

misalka
25. apr 2011

@nedbalinka ahoj, klidně napíšu, vše, co Vás zajímá... ale sem už moc nechodím, nemáte facebook? nebo nechcete mi poslat třeba do IP mail?

nedbalinka
26. apr 2011

@misalka jasne, muj email je nedbalinka@gmail.com, nebo skype nedbalinka. jsem moc rada ze jste mi odpovedela. My mame nyni 10 dni, mame jiz druhou sadru, zitra jedem na dalsi. zajimalo by me kdy jste jeli na protnuti te achilovky, kde se to delalo a jak dlouho jste byla v nemocnici s malou, a jak to vse probihalo. mam z toho vseho hroznej pocit. ...vim, ze je vic rodicu s detma s touto vroz. vadou ale zas tolik jich neni... jak jste to cele snasela? preji pekny den, tesim se na vasi odpoved, mohly bychom si tykat ne? martina 🙂

marcela69
31. okt 2011

@chiara20
Ahoj, chcem sa opýtať akú operáciu ste postupili..ja som bola pred tyzdnom s dcerkou na operacii, robili jej MaC kay, tak chcem vediet ci aj vam, ked sa to vrátilo...celkom mam strach. ďakujem Maca

emav
29. jan 2012

ahojte,moje druhá dcera Emička se narodila s PES na pr.nožce,bohužel to je vrozené a ne polohové,tak je lečba složitější.Od 3.dne narození sádrování nožky,poté další sádry 2x týdně,postupně se nožka narovnává do spravného tvaru,několik sáder do 4.měsíce,nevyhnuly jsme se operaci Achil.šlachy,bez toho by to nešlo,ani cvičením.Operaci proběhla před 14.dny v brněnské černopolní nemoc.Dr,Poul.Operace se povedla a mame 6t.sádru,potom otisk nožičky a botičky na dlaze.Je to cesta na dlouhou trat,ale dá se zvládnout,ikdyž je to někdy těžké.Doufám,že se nožka napraví a časem to nepůjde vidět,bohužel menší lýtko i chodidlo zůstane.hlavně,že bude nožka funkční.Věřím a doufám,že to bude dobré.přeji všem pozitivní myšlení adobré zprávy.Ahoj Dáša s Emičkou/nyní 5.měsíců/

domuska01
13. okt 2016

@petulienka prosím ťa ako ste to presne masirovali?