Suchá koža medzi prštekmi na nožičkách. Čo s tým?

zdenka821
12. aug 2008

Ahoj, máte tiež takýto problém s Vaším dieťatkom? Ja mu to medzi prštekmi mastím stále ale niekedy to má až také tvrdé zaschnuté a iste ho to aj bolí. Zajtra skočím k lekárke, ale som zvedavá ako to riešite Vy. papa

martinka16
12. aug 2008

moj mal suchu kozticku medzi prstekmi tak pred rokom v lete sa mu nozky spotili v topanockach a nejak sa mu potom kozicka oddelila alezmizlo to same....neboli sme ani u lekara len sme mastili a aj kalcioukou...

krajcoanka
12. aug 2008

a nie je to náhodou plieseň? Ja som take niečo začula, že sa vtedy odlupuje koža medzi prstami, ale u dospelích. Neviem či je to možné aj u detí 🤐 😖

letuskah
12. aug 2008

kubko mal nieco podobne, pytala som sa dr a ta len ze jemne natierat infadolanom a pre istotu vymacat v hypermangane a tiez to mal od spotenia nozky v topanke

mata79
13. aug 2008

No my mame opacny problem. Maly ma strasne prsteky vedla seba. Uplne natesno. Ale robi sa mu tam taky biely povlak. Pri umyvani to nemyzne. Vytierala som mu to prstom a praskla mu tam kozicka. Tak som si pytala v lekarni niec na osetrenie. Bola som v 3 a v kazdej mi radili nieco ine. Vraj je to plesen, trema mazat fialovou vodickou. Odmietla som, isla do druhej, tam ma odporucili na lekara, ze treba len na predpis nieco antimikoticke a v 3. lekarni povedala, ze je to tiez plesen ale dala mi na to Imazol. A veru mu to pomohlo. Ten mu to vysusil a zmyzlo to.
On to ma malo vetrane, ked ma prsteky natesno, dokonca aj po kupani mu tam ostane voda, tak to vytieram vatovymi tycinkami.

evaka
22. aug 2008

Je to presne tak ako pise martinka, nozicka sa spoti v topanke alebo ponozke, treba to len natriet nejakou mastickou na ritku, najlepsie Imazolom. Zdenka, ako ste pochodili u Dr.?

lencika
22. nov 2012

Ahoj, moja nina ma 21 mesiacov a vzdy ked sa jej objavi niekde sucha pokozka pouzijem bepanthen a super pomahalo, ja som neexperimentovala s malou a kozmetikou, este sa donatiera dost 🙂