Suchá pokožka hlavy. Čo proti tomu použiť?

leva
26. okt 2007

Ahoj kocky,mam na vas otazocku.Moja 7 rocna dcera ma velmi ale velmi suchu pokozku na hlave,kupila so sampon Nizoral proti lupinam,uz ho pouziva asi 2 tyzdnen,no nezlepsuje sa to,bud. tyzden idem lekarke,tak to spomeniem,no chcela by som sa vas spitat ci neviete co by jej tu pokozku poriadne premastilo,dakujem.

jarmilka007
6. nov 2007

leva-aj moja dcerka ma ten problém,lenže nás trápi aj atopický ekzém ☹
nám kožný lekár odporúčal pred kupaním potriet pokožku na hlavičke mastičkou INFADOLAN-nechat posobit 5-10 minut a potom poumývat vlásky a hlavičku.
...ale určite zájdi k lekárke,odborník je predsa len odborník 🙂
....veľa šťastia 😉

leva
autor
6. nov 2007

jarmilka,dakujem pekne,aj nasa ma kozne problemy,suchu pokozku na ritke,brusku a ako kde,na to nam pomaha kyselina mliecna.Zajtra idem k lekarke lebo aj kasle,no na hlavku som kupila v lekarni od Klorane taku bylinkovu vodicku,to sa vtiera na suche miesta na hlave,na suche vlasy.Zatial pomaha,no ale spomeniem lekarke samozrejme.

wladka
6. nov 2007

jaj baby, aj my mame zrejme ten problem.. lupiny nema, ale akoby suche vlasy, a aj pokozku.. tak sa neustale skrabe, aj v noci, na co sa obcas budi.. myslite ze ten Infadolan zabere? poznam tu mast, viem ze premastnuje.. skusala som dat olejcek, nechat to posobit..ale zrejme je to slabe..

a asi aj predpokladam, ze tie sampony.. mozno jej nesedia.. mame Johnson - byvaju agresivne, sice obsahuje levandulu na ukludnenie, ale asi nie.. potom mame Bubchen - harmancek, nie kazdy ho dokaze prijat.. asi skusim v lekarni popytat, alebo skusim sebamed.. 😒

leva
autor
6. nov 2007

wladka,infadolan som neskusala,no vraj jarmilke pomohol,no ja som spravila taku hovadinu od zufalstva ze co je na to dam,ze som roztopila tu kyselinu mliecnu a vtrela na tie suche miesta na hlave,no nemohla som jej to dat z vlasov dole,mala ich tak mastne,ze ziaden sampon to nechcel umyt,nakoniec pomohla svokra a umyla jej ich slabou octovou vodou,viem ze ocot nieje bohvieco na suchu pokozku,no potrebovala sa tej mastnoty zbavit,ale aj tak som bola prekvapena ze ju uz nemala taku suchu aj ked je to oplachla stou octovou vodou,no ako som uz pisala,kupila som v lekarni,pani lekarnicka poradila od Klorane,bylinkova vodicka na suchu pokozku na hlave a zabralo to,stoji to okolo 280sk,je to taka gelova voda a dokonca pomohla aj mne,ja sice nemam tak suchu pokozku,no nad celom mavam vo vlasoch suchsie miesto.Som rada ze to pomohlo,lebo som poskusala uz vselico,olejcek co sa dava babetkam na hlavicku,sampon proti lupinam Nizoral aj Selsun,no bez vysledku,tato vodicka sa zda ze zabera,este ma,no zdaleka to nieje ako to mala.Inak sampony ktore pouzivala predtym,jedine nivea pre deti,tak ako som davala synovi som dala aj jej,no ale aj tak to mala.

wladka
6. nov 2007

leva, dikY moc.. skusim.. je to Klorane, bylinkova vodicka na vlasy.. nech nie som za blazna v lekarni 😀

leva
autor
6. nov 2007

Vpohodke,vzdy radi poradia,aspon u nas,tak vela stastia 😉

leva
autor
6. nov 2007

este k tej vodicke,je tu pisane ze obsahuje rastlinu Tymian cerveny,znamy svojimi protizapalovymi a antiseptickymi ucinkankami,je proti svrbeniu a a prinasa okamzity upokojujuci ucinok a ulavu.Si pisala ze sa skriabe,tak toto je aj proti svrbeniu.Dve musky jednou ranou 😀

wladka
7. nov 2007

leva, diiiky moc.. si strasne zlata.. 😉 ..

leva
autor
7. nov 2007

Neni za co 😉 Inak dnes som bola s malou u lekarky s kaslom a spomenula som jej tu hlavu,no bohvieco nevidela,kedze vodicka pomohla,no ma tam trocha suche,no povedala ze ak voda pomaha,tak je to dobre,v inom pripade musim ist koznemu a to su na to uz maste,niake zakernejsie 😕 A to nechcemne 😝 😉

jarmilka007
7. nov 2007

ahoj leva 🙂
tak som rada,že ta vodička zaberá......ja som dnes malej tiež kupila. 😉tak uvidíme 😉
Ináč ten Infadolan,ktorý máme tak ten sa môže poživat len 7 dni,ak príznaky neustupia tak opät vyhladat lekára. 😠 My ten Infadolan sme požívali ked dcerka mala ešte len dva mesiačiky,lebo na hlavičke mala,,cemenie"aspon takto to volaju staré baby 😀....lenže teraz má dcerka husté vlásky a je dost velký problém jej tie miesta potierat. 😒

leva
autor
7. nov 2007

Ahoj jarmilka,no ved to,aj nasa ma dlhe a huste vlasy,ako som jej tam davala tu roztopenu kyselinu listovu,tak viac mala na vlasoch nez na pokozke.Uvidime aka bude tato vodicka,dufam ze nam aj vam pomoze 😉

lindulak
1. jan 2008

Ahojte maminy! Chcela by som sa opytat na konkretne meno tej vodicky od Klorane, lebo som kukala na nete, ze ich maju velaaa. Ale nie je to urcene konkretne pre deti... Ja mam dva a pol mesacnu dcerku, ktora ma suchu pokozku na hlavicke a suche supinky po celej hlavicke. Vpredu pri cielku ma aj tie mastne supinky - tie odstranujeme olejcekom. No na zvysne supinky ten olejcek neucinkuje, stale ma suchu tu pokozku. Diky za odpoved! pa pa

rainee
29. mar 2012

Ahojte,aj moja mala ma suchu kozu na hlave, stale sa skriabe. Skusala som zabal z oliv.oleja a lokalne natriet infadolan,ale pomaha to len docasne. Sampon mame teraz bupi s lanolinom ale dr.mi odporucila lirene ci tak podobne sa to vola, mate niekto skusenost?

rainee
29. mar 2012

Pardon, linola sampon 😉

8053
22. feb 2014

nedávajte oleje, vlastná skúsenosť , v lekárni kúpte detská kozmetika Babé- šampón na šupinky, je to niečo úžasné,za týždeň ani šupinka, ani suchá pokožka, a máme už rok pokoj,

aleangela
20. mar 2014

@8053 Možem sa opýtat ako vyzerá ten šampón?

8053
20. mar 2014

Babe sampon na supinky,dostat v lekarni,zabera,papa

sono2
20. mar 2014

@leva ja mám tiež také problémy a infadolan som používala ešte ako dieťa ale to by som možno skúsila ale používaj normálny sampón, veď neni žiadne bábätko ja mám momentálne head and shoulders sensitiv aleabo ak nebude proste nejaký od head na suchú položku hlavy. Stopercentne pomôže. . Tie sajrajty nepoužívajte. Ono aj ja som používala ako dieťa. Nizoral, ale to bolo len na chvíľu. Nepokazíš nič.mňa celý život svrbí položka hlavy, ináč nemám problémy a nemôžem hocijaky sampon.

natalia777
25. mar 2014

linola šampon, aj ja som ho prave kupila mladsej dcerke, babe sampon este viac vysusi hlavu

milota164
25. mar 2014

ja som na supinky pouzivala bepanthen a pomohol, mali sme ho doma, pouzivame ho na zadocek.Uz som nevedela co pouzit tak som skusila.

angelinka13
6. jún 2014

Nam sa na ekzemy aj supiny vo vlasoch osvedcia nimbova kozmetika, kupujem konkretne tento olejcek:
http://www.nutrimas.sk/Nimbovy-olej-60ml-d46.htm. Ma sice taku zvlatnu aromu, no je velmi ucinny, je to cista priroda. Ja ko ho kvapkach pridavam do beznej kozmetiky, vlas. samponu, alebo plet. kremu, teloveho mlieka a pod., podla toho kde potrebujem. Na tej stranke je v ponuke aj viacero pripravkov, no nam najviac vyhovuje tento olejcek, nemusim kupovat zvlast ostatne vyrobky. Snazim sa pouzivat len prirodne sampony a kozmetiku, to podla mna tiez vela pomoze.

ivuska6
6. jún 2014

ja som si tak nevedela pomoct s mojou hlavou vyskusala vseliake sampony mala som strasne suchu pokozku az lupiny a nakoniec som kupila bupi sampon a ten pouzivam a super mam konecne pokoj aj hlava ma s inych strasne svrbela teraz uz je konecne dobre

vinuslava
6. jún 2014

Ja mám veľmi dobre skúsenosti so šampónom a sprchovacím gélom Dermolaval. Obsahuje výťažky z propolisu a je vhodný pre všetky vekové kategórie. A veľmi pekne vonia (teda aspoň mne 🙂 ) ako med. Pekný deň. 🙂

slavkamesinova
23. apr 2017

Dobry den aky sampon naduchu pokkozku vo vlaskoch by bol dobry pre dcerku?mame 17m.dakujem

radicova12345
25. mar 2020

Ahojte. Mi mame tiež ten istí problém suchá pokožka. Dcérka mi ma 6 rokou. Teraz sme začali používať dixi šampón zihlavovy a plus. Na mokré vlasy. Som jej začala dávať brezová voda luna. Tak uvidíme ci jej to pomôže. Akí mate vy skúsenosti. S tím a co vlastne pomáha ďakujem veľmi pekne za vaše otázky