Suchá pokožka na chodidlách

zuzanapistalka
22. júl 2012

Dievčatá, možno tu takáto téma už bola, ale nenašla som - moja 4-ročná dcéra má strašné suchú pokožku na chodidlách, zvlášť na prstoch - zospodu, v lete, keď chodila naboso to dospelo do štádia, že je začala praskať koža na veľkom palci. snažím sa jej to natierať, dávam indulónu (moja pedikérka tvrdí, že to je to najlepšie, čo môžeš nohám dať), keď to má prasknuté, tak vyčistím liehom a dala som framykoin, za dva dni sa jej to pekne zrástlo, ale za pár dni znova. práve dnes som si všimla, že sa jej tá pokožka odlupuje...dcérka má atopický ekzém, nie je to až také u nej zlé, objavuje sa to občas, no má ho aj na chodidlách. nie je to v štádiu "do krvi", takže nerobím paniku, natieram...poraďte čo na tie nohy jej dať, je mi jej ľúto, nútiť ju v 30stupňových horúčavách chodiť s obviazanými prstami a v ponožkách.

ferala
8. jan 2018

@m_ aj sa vypýtala a už môžem povedať, že sme zdravé doma a zvykáme si pomaly jednu na druhú 🙂 Je to krásny pocit mať také malinké stvorenie pri sebe 😉 🙂
@lilu7 tiež si myslím, že sú lepšie krémy z lekárne ako len z nejakej drogérií!

m_
8. jan 2018

@ferala parada🙂 gratulujem!🙂 zivo si pamatam ten pocit ked sme doniesli nasu starsiu domov🙂 a hen tot bude mat tri roky🙂... ak mozem poradit uzivaj si to koj!!🙂 a velmi dosledne zvaz co budes riesit🙂 (ja som riesila vsetko...)🙂

ferala
19. jan 2018

@m_ ďakujem veľmi pekne, si zlatá 😉😉 Ide ten čas rýchlo, že? Veď keď si spomeniem, tak mne aj to tehotenstvo straašne rýchlo ubehlo. Mohol by sa ten čas raz za čas aj zastaviť 🙂 To mi viaceré povedali, aby som neriešila každú jednu blbosť lebo z toho cvoknem, tak zatiaľ sa toho držím!

Ešte som chcela baby napísať, že krémik (ureagammu) ktorú som sa rozhodla používať je super! Už cítim, že mám hebkejšie nohy. To len tak, aby som napísala aj niečo k tému, lebo teraz sem nechodím často, keďže mám iné povinnosti s mojím novorodeniatkom 🙂🙂

m_
19. jan 2018

@ferala super ze krem na nohy zabera🙂 ja si na ne teraz prilezitostne davam vazelinu a lipo lotio🙂 tiez faajn kombinaacia🙂

a ano cas leti ale len ked sa pozeraas na deti🙂 ja podla mna mam stale tolko rokov ako ked som sla na matersku🙂) a ked si uvedomim ze kolko mam naozaj rokov tak si pripadam strasne stara...🙂

ferala
19. jan 2018

Presne, aj ja to hovorím, že je to dobré. Aspoň nemusím špekulovať nad niečím iným, keď mi tento vyhovuje 🙂 Ale urcite si neni az taka stara, ako si pripadas. Ale je to proste tak, na tych detoch vidno najviac, ako ten cas leti😉🙂

tanickalab
23. jan 2018

Dúfam, že ťa nebudem moc otravovať @ferala ale chcela by som sa ťa spýtať na tú mastičku, ktorú si tu spomínala, že ti vyhovuje. Hodila som si ju do googlu a tam bolo niečo písané, že je vhodná pre diabetikov. Ona je určená len pre nich alebo aj pre zdravých ľudí?..

ferala
5. feb 2018

@tanickalab vôbec ma neotravuješ, toho sa báť nemusíš! Som rada, keď ma tu oslovia baby a môžem si tu písať s viacerými 🙂 Je pravda, že to tak je napísané na internete ale môžu ju používať aj ľudia, ktorý cukrovku nemajú. Veď ani ja ju nemám a krémujem si s ním chodidlá. Ona obsahuje tú ureu a diabetici majú problémy s tou diabetickou nohou a preto tak píšu, že je vhodná pre nich lebo aspoň sa chránia pred týmto ochorením.

tanickalab
7. feb 2018

Fajn potom @ferala, môžme si teda popísať 🙂 Aha, tak to je. Konečne som tomu pochopila. Nevedela som, že či náhodu niečo špeciálne tá masť neobsahuje, že by to mohlo zdravým ľudom škodiť. No už teraz som múdrejšia 🙂..

lilu7
20. feb 2018

Mne pedikerka hovorila ze mam suche paty z toho ze nepijem dost vody a to pijem 2az3litre denne a vobec mi to nezbrusila..vyzerala ta koza sucho a popraskane no proste skaredo. Teraz v zime tomu moc pozornosti nevenujem ak nezabudnem si natriem hrubu vrstvu bepanthenom a na jar sa chystam inej pedikerke a nech mi aj odporuci co s tym a aj krem konkretny na to.

ferala
27. mar 2018

@tanickalab jasnačka 😉 Obsahuje iba ureu a tá je vhodná pre všetkých. Táto látka viacej hydratuje nohy a preto ľudom tak pomáha sa zbaviť suchých a popraskaných nôh. Aj si ju plánuješ kúpiť?
@lilu7 ale vieš, že by si suché nohy mala riešiť aj cez zimu? Skús tiež nejaký iný krém, možno tam je chyba, že ti ten, ktorý používaš nepomáha.