Suchá pokožka na prstoch 2,5 ročnej dcérky

lenka_b
8. aug 2012

Ahojte maminky. Rada by som sa vas opytala, co ste pouzivali, ked vase deti mali suchu pokozku na ruckach. Moja dcera ju ma na prstoch a zacinaju sa olupovat. Nikdy to este nemala, nemam s tym skusenosti. Vopred dakujem za vsetky odpovede a rady 🙂

susanerose
8. aug 2012

Excipial U Lipolotio. Je to na voľný predaj, stojí do 5 eur, ale môže to predpísať aj pediater. Našej malej to pomohlo. Tiež sa jej začala robiť na niektorýchz miestach strašne suchá pokožka a po niekoľkých týždňoch pravidelného používania sa to zlepšilo.

anibas
8. aug 2012

alebo Linola Fett 😉 😉

k_a_j_k_a
8. aug 2012

@lenka_b ahoj. U nas na vsetko funguje indulona. V zime modra, je taka tuha a chrani. Je lepsia ako ktorykolvek krem na zimu. Pomohla dcerke aj pri omrzlinach, ked jej omrzli licka- ona ma strasne haklivu pokozku, je bledulinka, takmer priesvitna a staci ked je na mraze chvilku blbsie natreta a je zle. No a cez leto pouzivame zelenu olivovu indulonu. Je lahko roztieratelna a velmi jemna. Pomohla nam na ezem, suchu pokozku, supinky, mne pomaha na vysusene ruky (ja obcas mam take cervene flaky medzi prstami, ked sa moc macam vo vode). Dokonca ju pouzivam aj miesto opalovacieho kremu. Este som citala, ze pomaha aj cervena indulona, miesto tej zelenej. Tak skuste 🙂

lenka_b
autor
9. aug 2012

@susanerose Dakujem za odpoved - neviem, ci to tu v Irsku v lekarni najdem, ale dnes idem zhanat 🙂 Zarke sa to najviac lupe po kupeli.

lenka_b
autor
9. aug 2012

@k_a_j_k_a Ahoj. Dakujem velmi pekne, indulonu tu nezozeniem. Ale volala som s mamkou a vravela, ze mi ju posle - vyskusam. Vidis, to by ma nenapadlo, ze indulona je taka dobra. Vzdy som to brala tak, ze je to ''staro-modny'' krem.... Velmi pekne dakujem za radu, urcite vyskusam 🙂 Prajem pekny den 🙂

susanerose
9. aug 2012

@lenka_b jááj, ty si neni na SVK? A nemôžu Ti to poslať odtiaľto? Fakt je to dobré. Inak my dávame ešte aj do kúpeľa taký olej z lekárne Balneum Hermal Plus, lebo máme strašne tvrdú vodu, ktorá malej pokožku tiež strašne vysušovala. A tiež to pomáha. Tak držím palce, nech niečo zoženieš. Pekný dník.

k_a_j_k_a
9. aug 2012

@lenka_b jaj, vobec som si nevsimla, ze nie si na SR. Ale skus si dat poslat. Inak, moja mladsia mala strasne suchu pokozku na ruckach a nozkach, vyzerala ako krokodil, aj sa jej to supalo. Skusali sme rozne detske kremy a potom som u nasich objavila tu zelenu indulonu a odvtedy ma pokoj.

lenka_b
autor
9. aug 2012

@susanerose
@k_a_j_k_a Prepacte 🙂 Asi som to mala spomenut, ze nie som na SVK, ale mozem si dat hocico poslat sem. Vzdy ma skor zaujima vlastna skusenost mamiciek, ako nieco od lekarky, co moze byt naordinovane nespravne 🙂 Mam jeden krem zo Slovenska od koznej lekarky, vola sa Lipobase - tiez je tam napisane, ze je to na suchu pokozku. Skusali ste aj tento? Ale dam si poslat aj to, co ste mi poradili 🙂 Dakujem este raz 🙂

susanerose
9. aug 2012

nie, Lipobase sme neskúšali, lebo ten excipial nám vyhovuje. Inak to je pravda, lekári nie vždy naordinujú správne ☹ napr. našej malej na tú suchú pokožku povedala, že to je ekzém a predpísala jej hneď kortikoidy, a to nemala ani jeden rok ☹ no ja som jej to nedávala, lebo kortikoidy sú veľmi nebezpečné pre malé deti, poradila som sa s lekárkou, ku ktorej som ešte ja ako dieťa chodila a ona mi dala jednu takú mastičku, od ktorej to zmizlo a nakoniec to ekzém ani nebol... tak nech vám to pomôže 🙂

kamilka3
9. aug 2012

Ahoj, zatial, kym dorazi Indulona za SVK 😀 , skus to castejsie natriet Bepanthenom (ten na zadocek a popraskane bradavky), aj ten mozno pomoze...

pe
29. aug 2012

moja dcerka ma velmi suchu kozticku na prstoch, ale na nohach, tusim, ze to moze mat z pieskoviska, najprv som tomu dako nevenovala pozornost, ale dnes mi povedala, ze ju stipu nozicky, ked som ju kupala, tak spekulujem, ze co jej na to dat, Bepanthen mam, tiez ho pouzivame na zadocek aj na rozne potnicky, tak som aj zvazovala, ze ho vyskusam... mate este niekto taky problem s dietatkom, z coho to moze byt taka sucha koza, je to fakt z piesku???

lenka_b
autor
29. aug 2012

@k_a_j_k_a
@susanerose
@kamilka3
@pe
Ahojte, tak nakoniec nam pomohla ta masticka - Lipobase. Natierala som to len par dni a uz jej to zmizlo. Este raz vam dakujem za vsetky rady 🙂 Inac, indulona nakupena a uz aj prisla 🙂 To vyskusam nabuduce.

susanerose
30. aug 2012

@pe no z vlastnej skúsenosti, odkedy my chodíme s malou na pieok, tak sa jej tiež strašne vysušuje koža na rukách, dokonca to vyzerá ako ekzém. Dávam jej na to ten excipial lipolotio a našťastie jej to pomáha. Len to treba pravidelne natierať. Vyskúšajte, uvidíte 🙂

pe
31. aug 2012

tak ja som na to vyskusala Bepanthen a celkom sa to zlepsilo, takze jej to budem dalej natierat a uvidim v zime, ci to bude lepsie, ked sa nebude chodit do piesku, uz ju to aj menej stipe, ma to skoro vyhojene 🙂

lencika
27. máj 2013

ahoj ja som na vsetky problemy s pokozkou pozivala Bepanthen, ci na ritku, pokozku na hlavicke, ci na problem s kozkou na prstekoch a stale ho aj pouzivam ked sa nieco vyskytne, ved naco menit nieco co pomaha

milota164
14. jún 2013

aj mne sa Bepanthen osvedcil na vsetky kozne problemy

dorinkalukyova
21. feb 2015

Ahoj urcite indulonu aj mojej malej to pomohlo. Má 4 roky skuste to. Prajem pekný deň. 🙂