Suchá pokožka na tváričke. Poznáte na to dobrý krémik?

tamka84
11. máj 2009

Ahoj baby, moja malá má strašne suchú pokožku na tváričke. Už som vyskúšala viac druhov krémov a nič nezaberá. Natieram ju pravidelne ráno aj večer a medzitým ešte ked ideme von tak ju natieram Daylongom baby. Ked sa jej z blízka pozriem na tváričku tak ju má až takú škrupinkovitú. Máte nejaké skúsenosti s dobrým krémikom na tvár? ja používam teraz Seba med a hipp baby.
Ďakujem za príspevky.

mauzos
11. máj 2009

ahoj tamka, nam predpisala doktorka Excipial U Lipolotio, lebo maly mal tiez taku suchu tvaricku. Pouzivali sme ho asi tyzden a uz je to OK. Neviem, ci je to tym, alebo nahoda. Je to dermalna emulzia na liecbu stredne az extremne vysusenej pokozky. Na predpis doplacas len par centov 😉

tamka84
autor
11. máj 2009

mauzos dik, ja sa opýtam ked pojdem o dva týždne do poradne, zatial nejak vydržíme... 😒

junovka
11. máj 2009

tamka, radsej sa porad s lekarom, najlepsie s koziarom, ake vlastne maste mozes uzivat, nakolko striedanie kadejakych masti moze sposobit este horsie zlo 😉

pastuska
11. máj 2009

Nám pomáha jedine kyselina mliečna, predpisuje kožná. Daylong, excipial - nič nezaberalo...

mami.sk
11. máj 2009

nam zabral Excipial , dcerka mala suchu pokozku na celom telicku aj tvaricke. po par dnoch sa to upravilo 😉

diddi
11. máj 2009

nepouzivaj kremy typu Hipp,Nivea....ak je to na lickach a su aj cervene,moze ist o zacinajuci atopicky ekzem....skus obycajnu kalciovu mast....pouzivaj ju vsak len tyzden,malo by to dovtedy zabrat....hlavne nedavaj malej masticky,ktore ti da kozna/y....moze ist o kortikoidne maste,ktore s oblubou predpisuju....vyskusaj tu kalciovu mast....a potom malu premastuj obycajnou modrou indulonou

dadex
12. máj 2009

My mame uz od sest tyzdnou drsne licka a niekedy zacervenane a pomohla len Indulona modra. Nevyliecila, no maleho nesvrbi koza a stahuje aj cerven. Na zaciatku treba premastovat stale. Aj kazdu hodinu.

mishusha
12. máj 2009

my mame tiez problem so suchymi lickami...ale vsimla som si, ze len po pouziti opalovacieho kremu eucerin s mikropigmentami.... presne ako pise tamka, az take supinky... ☹
takze zajtra idem k dokine predpisat excipial... snad pomoze...

zuziacik83
12. máj 2009

moja mala mala strasne vyrazticky neskor sa zmenili na cervene suche flaky ..mala aj kozticku na ockach ako korytnacka. POmohol mi kremik linola fet, je volno predajny a lekarnicka povedala a aj v pribalovom letaku to bolo, ze je vhodny ako nahrada, respektive alternava pred pouzitim kortikoidovych kremov. malej to preslo asi po 10dnoch naozaj intenzivneho natierania.aj 6x za den som ju mastila..ona mala este aj uska uplne vysusene a super jej to vsetko preslo...potom som presla na modru indulonu a uz sa jej to viac nevratilo.

roka96
12. máj 2009

ahoj my síce ten problém nemáme ale neskúšala si detský olejček?? Ja mojho syna od narodenia natierám ráno aj večer olejčekom bud nivea, alebo johnsons a absolutne žiadný problém sme zatial nemali.. krémy používame málo kedy skor tak ked ideme von..
A inak ja som sa olejčekovala aj v tehotenstve nepoužívala som žiadne drahé krémy a nemám žiadne strie.. ale to nepatrí k téme, ale je to dokaz, že je tá pokožka zvláčnená a nevysušuje sa... 😉

simona55
12. máj 2009

moj mali dostal u dr krem na suchu pokosku iba infadolan a pekne mu to pomohlo a mal aj na ramene take ako suchu chrastu a to na to mu ties pomohlo.

miskachrumka
12. máj 2009

ahoj tamka ja moj mali mal suchu pokozku aj vyrazky a kupila som SEBA MED a malemu to zmyzlo po 4 pouzitiach odporucam je to velmi jemny a husty krem a dobre sa vpija do pokožky 🙂 😉

tamka84
autor
12. máj 2009

diddi má to na líčkach, čele hlavne okolo obočia,. nemá to vôbec červené, iba suché tak dúfam že to nebude exém.

mishusha aj mne sa zdá že je to horšie odkedy používam opaľovací krém Daylong.

roka96 detský olejček som zatial nepoužívala, zvyknem kvapnúť pár kvapiek do kúpeľa, nezapcháva póry?

miskachrumka SEBA MED používame od narodienia, celý rad tejto kozmetiky, a predsa máme suchučkú pokožku ☹

diddi
12. máj 2009

roka,mozes sa mazat aj olejcekovat pocas tehu,ale ked mas predispozicie,tak jednoducho tie strie mat budes 😉

mauzos
12. máj 2009

tamka a odkedy pouzivas Daylong? Aj my sme ho chceli kupit malym, lebo ho s manzelom pouzivame a sme s nim velmi spokojny. Ale pani v lekarni nam povedala, ze sa moze pouzivat az od pol roka ☹

tamka84
autor
12. máj 2009

Asi 2 týždne. A sú dva druhy Daylong baby ten je pre malé deti, nie je písané že od pol roka, tak neviem 😨 😨 a potom Daylong Kids a ten je od jedného roka, tam je aj napísané.

diddi
12. máj 2009

Tamka,do kupela je dobry Oilatum alebo Balneo olej....ked to ma v oboci,tak je to zial ekzem a mala by si ist k pediatrovi....sestranicin maly to mal v oboci.....za par mesiacov,ani stopy po tom

mauzos
12. máj 2009

nas maly to mal tiez v oboci a zabral ten Excipial za par dni. A davame aj Oilatum do kupela, tiez nam ho prediala doktorka.
Tak neviem, ja som necitala co je na detskom Daylongu, len ona nam to tvrdila. Bola som z toho sklamana, lebo my ho pouzivame uz roky. Mame obaja alergiu na slnko a Daylong je na to fakt super.

roka96
13. máj 2009

diddi ale určite sa to dá trošku obmedzit aj ked sú tie predispozície 😉 ale táto téma nieje o tom
tamka 84 syn má krásnu pokožku vobec nemá upchaté pory...

mishusha
14. máj 2009

excipial aj nam zacal zaberat.... ja odporucam ( aj na moje ekzemy.... 🙂

bika10
14. máj 2009

My sme mali tiež suchú kožičku na obočí a perfektne nám pomohol krém INFADOLAN - je na voľno v lekárni a nie je vôbec drahý 😉

gocrazy
14. máj 2009

Ahojte, aj my sme mali strasne suche licka, az take supinkovite, vyzeralo to ako zostarnuta pokozka, na koznom nam povedali, ze je to zaciatocny prejav atopickeho eksemu , ziostili nam aj alergiu na bielkovinu krav.mlieka. odkedy sme zmenili mliecko na specialne a zacali pouzivat masticku od altermed leciderm, sa nam to vyrazne zlepsilo. na koznom nam potom predpisali nejaky olejovy kupel a mast, ale to az take dobre nebolo...uz viac kkrat som sa stretla s nazorom, ze najlepsia je modra indulona, idem to skusit, uvidim aky budeme mat my ucinok...

lucdavdan
15. máj 2009

moze sa pouzivat napr. na licka pityol?alebo ob.indulona?

bika10
15. máj 2009

lucdavdan,
pityol by sa nemal dávať vôbec deťom mladším ako 10 rokov 😉

gabii83
15. máj 2009

ahojte nemám cas teraz vas citat, po skuske uz budem mat....
ale nam pomohol kremik CICADERMA - pouz. aj na bradavky..
je to homeopaticky a ani nie drahy ak sa dobre pamatam bez receptu okolo 100 skk

pekny vecer

diddi
15. máj 2009

indulona je len na premastovanie....i ked pomoze,no nelieci!

modrofuzik11
12. máj 2013

nám pomáha bepanthen. naozaj výborný krémik. pomohol mi aj na zaparený zadoček aj na suchú pokožku na tváričke.

milota164
25. máj 2013

mne pomohol Bepanthen na suche ruky , tak skus vyskusat.

julinka29
24. máj 2019
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

Hipp by som nepoužívala. Mohol by sa tiež vyvinúť atopický ekzém. Radšej by som sa poradila s lekárom.

anulienkalenka
24. máj 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Hipp a podobné krémy by som nepoužívala. Radšej niečo prírodné, z lekárne. Mohol by z toho byť atopický ekzém. Radšej sa poradit s lekárom.