Suchá tvárička batoliat. Čo na to zaberie?

denisa25
3. apr 2009

Ahojte.Moj 19 mesacny syn ma od narodenia suchu pokozku na celom telicku.Ale tak od roka sa mu na tvaricke zacali robit milie,niekedy ma doslova hnisavu vyrazku,a v zime ma licka akoby sme ho bili,bordovo-fialove,vyzeraju az bolavo.Mastim ho niekolkokrat denne.Doktorka nam povedala,ze bude mat stale suchu pokozku,vyskusali sme uz asi vsetko z lekarne aj drogerie.Vie nam niekto poradit,mozno nieco z prirody?Budem vdacna za kazdu radu.Dakujeme 🙂

elly
3. apr 2009

Denisko, ja malemu mazu tvare bepathenem..nevim zda jsi ten zkousela...jemu to pomaha.. 😉
Prirodniho jsem bohuzel nezkousela nic.

skurinka
3. apr 2009

ahoj denisa mam stejny problem a holky my poradili i moje detska doktorka.kosmetiku s DM.Baby love bila rada .my ji pouzivame asi pres mesic a muzu rict ze se nam to dost zlepsilo.je to bez parfemu a tech prisad,koupila jsem olejovou koupel a olej po koupani.a ten olej po koup. nema chybu nemas vubec mastne skvrky na obleceni.vyzkousel.a nebo jsem mela dovezene z cech OILATUM z lekarny to nam taky pomahalo ale to tady nesezenu tak jsem vyzkousela tu DM.

denisa25
autor
3. apr 2009

Elly,o tom som uz pocula,ten vyskusame,dakujeme.Skurinka,dakujem za radu,skusim.Bala som sa mu davat tie kremy s drogerii,ale skusime,tie baby love sme nemali.Dakujeme 😅

skurinka
3. apr 2009

denisa-a ty jsou teda super testovane. 🙂

jaja0110
3. apr 2009

My tiez mame hrozne suchu pokozku (az taku supinatu) a uz sme experimentovali s kadecim, posledne sa nam osvedcuje olej do kupela E45 (je aj krem E45) my to mame z angl. lebo tu zijeme tak neviem ci to dostat aj u nas... kazdopadne ta sada vyrobkov E45 obsahuje lanolin (tuk ziskany z ovcej vlny) ktory zmakcuje a hydratuje pokozku a u nas na slov. dostat aj cisty lanolin v tube (v lekarni) tak ten by som vyskusala...mam nan pozitivne ohlasy pri suchej pokozke, ale nemusi sadnut kazdemu...Tiez sme dlho pouzivali Oilatum (vyraba sa v UK) ale nieje az taky mastny ako ten E45... 😉

koniarova
4. apr 2009

Ja jednoznačne odporúčam Excipil Lipolotion.

milik75
4. apr 2009

Ahoj, resila jsem stejny problem pred mesicem. Muj 18ti mes syn take velmi suchou pokozku, hlavne na lickach, ale pediatricka to vubec neresila, tak zasli na kozni na Bulovku a tam nam nastesti potvrdili, ze se nejedna o atopic. ekzem, ze mame mazat jen modrou indulonou, nebo v lekarne nakoupit radU BIODERMA, ktera je naprosto uzasna!!

bystricanka
5. apr 2009

ja dávam krpcovi excipial alebo eucerin 🙂

janetina
5. apr 2009

tak my sme atopici a suche licka mame tiez...mne sa neosvedcili ziadne zo spominanych Excipial a DM kozmetika a podobne Bioderma ale to mi poradili Indulona Modra ta je super. Ale samozrejme ze ked to ma podrazdene atopicky tak nic nepomaha a kortikoidy zatial odmietam 😉

ssilvus
26. apr 2009

ahojte s tou indulonou je to pravda moj maly 19 mes maval suchu pokozku na stehnach a aj na tvaricke...doktorka odporucila modru indulonu a pomohlo....vzdy ne vecer som ho natirela a pomohlo...

kim
27. apr 2009

Ahojky, já také doporučuji Excipial mastný krém, používám ho i já a já jen tak něco na obličej nesnesu!!!!! 😉

sirinka
27. apr 2009

aj nasa ma take suche licka, niekedy az exemik...natieram jej lipikar od la roche posay, ale uz sa chystam aj ku koznej...
mne lipikar na exem na tavri velmi dobre zaberal, ked som to podchytila v zaciatocnom stadiu...

popelka.miri
27. apr 2009

Moje dcera trpěla od 4 měsíců na hroznou vyrážku na obličeji, měla úplné zapálené pekáče aolupovala se jí kůže. Kožní mi na to namíchala nějakou mast, po které to bylo ještě horší, že malá plakala. Tak jsemjí namazala Bepantenem na opruzeniny a bolavé bradavky a bylo to lepší. Takhle jsem to dělala až do vyhojení a od té doby jsme měli klid. Kožní se tomu hrozně divila, že jí tahle mast tak pomohla. Ale teď se ukázalo, že je malá alergik..Ale tu modrou indulonu taky radím, je super mastná 🙂

leonik
27. apr 2009

ahoj, syn má taky suchou kůži, hlavně na tvářích. Mažu mu to mastičkou Infadolan, je to něco jako vazelína. Zabírá mu to i na šupinky ve vláskách 😉

laura73
28. apr 2009

ahojte, nam zabera exomega - je to tak pre deti s atopickym ekzemom ako pre deti s velmi suchou pokozkou - mozem vam povedat, ze ja ju pouzivam aj ako ocny krem a nic lepsieho som zatial neobjavila 😉 aspon nevyhadzujem peniaze za drahe kremy 😉 😉 😉

janina77
29. apr 2009

Ja tiez jednoznacne odporucam INDULONU modru. Je to ozaj zazracny krem a vpodstate za facku.

Najskor som kupovala speci kremiky pre babatka, na 3 druhy mi zareagoval vyrazkami. Teraz ich minam na paty a suche ruky - moje, a maleho mazem len indulonou.

lena27
29. apr 2009

my mažeme Excipialem (neobsahuje vůbec vodu) a pomáhá nám a teď chceme zkusit odvar z větviček lísky, ale to je spíš na atopicý ekzém

sarianah
29. apr 2009

nas maly ma tiez suchu tvaricku, resp. licka..pouzivam Excipial, aj Biodermu, ale nejake zazracne zlepsenie nebadam...skusim Bepanthen ako tu uz bolo spominane a ten exomega tiez vyzera fajn..ale zaujima ma, ako rozoznam ze nejde len o suchu pokozku ale o atop. ekzem?..dakujem..

lena27
29. apr 2009

atopycký ekzém jsou takové hrubší fleky, někdy červené

agatka77
1. máj 2009

ahojky

my mažeme obličej měsíčkovou mastí anebo bio Karité dětským balzámem a super.ideální je namazat hned po koupání,to mají ty balzámy a masti vysokou skluznost a hezky se roztírají,na suché kůži je to pak horší.také doporučuji cokoliv od Lavery,je to jen čistě přírodní, bez parfémů,konzervantů a přísad,většinou i bio

vinka
1. máj 2009

Tak tento problém máme aj mi.Lepšie malá.V zime má až fialové alebo také modré ako modrina na líčkach a v teple zas ako horúce.červený flak. ☹ Tiež som skúšala Excipial a teraz mám biodermu ale zlepšenie sa nedeje.Asi som mala si prečítat túto tému skôr. 😉

eppik.m
1. máj 2009

Ahojky, taky máme suchou kůži, nám pomohl LIPOBASE KRÉM ten právě váže vodu, kůli které je kůže vysušená. Excipial nám nepomohl, protože je hodně mastný a neváže vodu. 😉 Oilatum do koupele nám zabral pouze na chvilku pak se nám to opět zhoršilo, teď používáme do koupele BALMANDOL OLEJ a od té doby AE máme pod kontrolou (může se i mazat na kůži) 😵

eppik.m
1. máj 2009

sarianah: AE, začína nejdříve na obličeji, (může ale i na jiném místě) objeví se drobné pupínky, které začnou praskat a mokvat, teče z nich žlutá vodička, pak se vytvoří větší plochy svědící, červené, šupinaté kůže, která pokryje celé víčka, obočí, okolí nosánku pusinky, na tvářích, při ouškách ... kůže se olupuje, mokvá a pomalu se šíří na celé telíčko ☹

j.a.n.u.s.
2. máj 2009

mala snedla jahody....nikdy nemela s tim problem, az ted-se jich nadlabla dost...a ted ma na tvarich suche fleky...bepanthen nepomohl, zkousim infadolan...no nic moc, asi budu muset navstivit lekare....

kdyz uz, tak kterym cajem se to potira....cernym, nebo hermankem???

evaka
2. máj 2009

Mala mavala tiez suchu pokozku na tvaricke, ale nie nejak strasne extremne. Preslo jej to s tou bielou Niveou SOS na suchu pokozku, pouzivame ju stale. Excipial nam nezaberal.
Inak, na suchu pokozku nikdy nie harmancek, ten vysusuje.

j.a.n.u.s.
3. máj 2009

evaka diky...
😔