Suchá žltá pokožka na hlávke. Ako to odstrániť?

mirjan
16. apr 2008

Vo vlasovej časti som môjmu chlapčekovi objavila také dve väčšie plochy stvrdnutej žltej pokožky...nechcem mu to olupovať, mydlom pri večernom kúpaní zíde len trošku... Čím to odstrániť? Niekto mi poradil, že vyčesávať...lenže to tam drží ako šľak. Mám to predtým naolejovať?

zuzka99
16. apr 2008

to sme mali tiež, ja to potriem Excipialom a kefkou na vlásky vyčešem parkrát a už to zmizlo, pekne sa to uvolňovalo

kometa
16. apr 2008

my to tiež máme, doktorka mi vravela, že to mám vyškrabkávať, tak občas som to robila, ale až na dennom svetle na slniečku som zbadala, že to tam ešte stále je, tak budem skúšať i rady ostatných...

mirjan
autor
16. apr 2008

Mám Excipial krém. Stačí to potrieť týmto? alebo mliekom?

bambusko
16. apr 2008

mirjan, nam to ide excipialom super, potom vycesat hustym hrebenom, ale narobis sa s tym vycesavanim ☹ a hlavne, uz sme odsupinili 2x a zase vidim, ze sa to zjavuje. s tym kojenim si to zvladla super 1* 😉

retaux
16. apr 2008

Mirjan: skús na to dať obyčajný olivový olej a potom čapicu, nechaj to zmäknúť a potom to vyčeš - nám to tak išlo a Lucka mala toho plnúúúúúúúú hlavu 😉

mirjan
autor
16. apr 2008

bambusko, ďakujem...som rada, že už si v mnohých veciach viem poradiť aj sama. som na seba hrdá 😀
aj keď občas ešte musím žiadať o radu skúsenejšie mamičky cez net... 😒

betka1
16. apr 2008

mirjan, vacsina babatiek ma tento problem a co som citala, aj co mi povedala doktorka, tak najlepsie je potierat to len olivovym olejom a vycesavat, ako tu uz bolo pisane. Ono to samo casom prejde. Nam sa to aj raz vratilo, ale v lahsej forme.
Vycesavanie mi velmi neslo, ale zaberalo, ked som jej to po kupani uteracikom trosicku vysuchala. Samozrejme opatrne.

zuka
16. apr 2008

Ahojte, aj my sme mali tento problem. Raz malemu zasvietilo na hlavu slniecko a skoro som odpadla 😕 , predtym sa mi to take zle nezdalo. Tak som zobrala zinku na umyvanie, poriadne som mu to ponamacala, ta zlta koza zmakla a normalne som mu ju vyskrabkala. Trochu to drzalo na vlaskoch, tak som mu hlavicku zas namocila a osusila osuskou. Odvtedy je to ok.

lusil2005
16. apr 2008

nam toto preslo ked som jej to natrela miesanou mastou z lekarne s kyselinou mliecnou.

dzidzuska
16. apr 2008

ja som mu to asi 15 minut pred kupanim natrela olejom a potom len vycesala za dva dni sme nemali nic

betka1
16. apr 2008

myslim, ze nam tu prave bezia subezne 2 rovnake temy. Pozrite sem, tu sa to tiez rozobera: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

katka.m
16. apr 2008

Mne lekárka predpísala homeopatiká Lycopodium Clavatum 9CH, rozpustiť v trošičke vody a dať bábätku 12x denne. Aj preventívne.

dandinda
16. apr 2008

My sme si to tiez pomalicky vyskrabkavali a vycesavali.Asi 3-4krat a bolo nastastie po probleme 🙂

harmi
16. apr 2008

ja som malemu natrela hlavicku obycajnym aviril olejcekom, nechala posobit asi pol hodinku a hrebienkom jemne poskrabkala a kefkou vycesala.vsetko hned zislo a uz sa mu to nevratilo.

tobina
16. apr 2008

aj ja som to vcera objavila na maleho hlavicke 😒

mirjan
autor
17. apr 2008

dnes mi mama hovorila, že to mal aj môj brat a že mu to natierala maslom 😀 a vyčesávala 😅

nuska
4. máj 2017

Nám pomohol tento sprej. Trikrát som im nastriekala a bolo potom. Raz to malý celé poobedie a druhý a tretí krát asi len hodinu. Používam ho na nádchu a pod., ale vedela som, že má všelijaké účinky tak som skúsila a super.

majloo
4. máj 2017

No moj syn ma uz 6 rokov a stale sa mu to robi. Na chvilu pomoze nechat posobit Bioderma node ds alebo podobna, vycesem, ide to aj s vlasmy, potom tam ma lysinku, ked dorastie, spravi sa to opat.. tak pricina bude asi niekde inde.

majloo
4. máj 2017

*vlasmi

nuska
5. máj 2017

@majloo zaujimave ze aj vlasy mu vypadnu. My sme predtym tiez skusali biodermu a nepomohlo. Toto ano. A nepytali ste sa doktorky? Nejake hormonalne vysetrenia a pod. dat spravit