Suché červené fľaky na krku. Ako sa ich zbaviť?

kosicanka1
27. apr 2008

Ahojte, prosim pomozte mi, ak sa niekto s tym stretol. Nasa Simonka ma na krku par suchych cervenych fliacikov, ktorych sa nevieme zbavit. MUDRa povedala pred 2 tyzdnami, ze je to alergia na nejake jedlo asi, vraj to nie je ekzem a odide to samo. Tak mame to uz viac ako 2 tyzdne a nezmizlo to. Skusala som to mazat vselicim a nic.

junovka
27. apr 2008

treba s tym ist na kozne.Timeika to mala a bol to atopak.Je to prejav alergie.Dobra kozna je na Severe....Timeiku z atopaku dostala 😉

prvapomoc
27. apr 2008

ahoj kosi,ešte by som to skusila premastovať modrou indulonou,môže to byť aj od vody ak to nepomôže asi by som šla na kožné 😉

mala je riadna fešanda 🙂

leva
27. apr 2008

ahoj kosicanka,sku masticku Ictamo z lekarne,nam pomohla,tiez mala nasa Simonka v zahyboch cervene suche fliacky.

julca80
27. apr 2008

prave teraz to ma aj moja mala na nozicke od zadu, aj na litku aj na stehne. Su to take male riadne suche fliacky. To som nevedela, ze to moze byt z jedle, ale asi je to mozne. 😔
....jej sa to uz raz alebo dvakrat objavilo a vtedy mi na to p.doktorka predpisala Excipial krem(telove mliecko) a pomaha 😀

kosicanka1
autor
28. apr 2008

junovka, nam povedali az 3 mudr ze to nie je atopicky ekzem, aj ked mne to pripomina ekzem, ale nepomozem si, ved oni studovali, skusim tu masticku ictamo

rybecka
28. apr 2008

ahoj kosicanka
aj my to mame raz nam to zmizne a potom sa to zasa vrati,
mam to telove mlieko Excipial zabral ale az po 3 tyz. a teraz to ma zase na lytku a aj na rucke hned 3 a uz som skusala hocico a doktor. povedala ze sa to upravi do 3 rokov. ale idem skusit ten ictamo aj ja.

julca80
28. apr 2008

rybecka, ako casto si natierala to mlieko Excipial? Bo mne dr. nakazala 2-3 krat denne to natriet, a tak za par dni je to prec. 😉

pierra
28. apr 2008

kosi, moj drobec to mal na licku a zabral holtov krem... neskutocne smrdi ale pomaha..

vanila
28. apr 2008

Ahojte! Kosicanka.....presne to mame aj my uz je to piaty den dala nam na to dokina excipial no furt je to znaho take priserne podrazdene. tak som po piatom dni to vysadila a davam holtou krem uvidim co to spravi. on ma take flaky na celom trupe. piera chcem sa opytať a dokolkych dni ten holtou krem zabera?

pierra
28. apr 2008

no uz po prvom natreti som videla,ze to ustupuje a myslim,ze za 3 dni sa to vytratilo uplne..

junovka
28. apr 2008

no, neviem baby, ale , bola som s Timeikou na alergo a vravela, ze teraz ked je ta pelova sezonna, tak vela deti , ktore su alergicke, tak ma problem aj s kozou 😕 😉 Kto vie 😖

maruskak
28. apr 2008

Ahojte,moj Damianko ma na lickach take cervene,suche fliaciky a musim povedat, ze uz to vyse mesiaca,dr. nam predpisala Oilatum do kupela a mast Excipila, a este som si dokupila mydlo Oilatum (je drahe 140,- Sk 😒 ) potom nas poslala na kozne a koziarka povedala,ze to nie je akzem, ale casom z toho moze byt ekzem, no to co ma na lickach sa bude cistit velmi dlho,nepredpisala nam nic,len mne odporucala, kedze kojim kupit si dobre probiotika (kupila som Laktobacily "5") a musim povedat, ze uz to bolo dobre, licka sa vycistili no zrazu sa mu to opat objavilo, takze neviem 😒 Minuly tyzden som bola u dr. a povedala, ze nato treba cas a teraz treba davat pozor na zeleninu a ovocie,lebo obsahuje vela dusicnanov.
Tak dufam, ze kym "sa ozeni" 😀 to mizne 🙂

rybecka
28. apr 2008

baby
ten holtov krem to je co? 😕
tak sa presne vola? Holtov?

pierra
29. apr 2008

rybecka ano.. presne holtov krem sa to vola.. je to v tube ako zubna pasta a stoji do 40Sk 😉

liliandax
29. apr 2008

aj my sme pouzivali ten holtov krem, mali sme tiez take fliaciky na tvaricke a pomohol nam 😉 .. len fakt riadne smrdi 😝 🙂

vanila
29. apr 2008

piera... dakujem za info no vydim ze po holtovom sa to zlepsilo je to krajsie neni to podrazdene a trochu to bledne . ako ssom vravela excipial nam len tie flaky podrazdil a nic tak dufam ze sa to pomaly vytrati.
marushak.... to oilatum aj to nam dost pomohlo vecer ho okupam a natriem holtovkou a je to fakt lepsie. pred tym som davala oilatum a natrela excipial neviem asi to jeho pokozka nemusi. 😒 😉

liliandax
29. apr 2008

vanila - aj nam dr. odporucila na fliacky na tvari excipial, ale mala som pocit, ze to bolo len horsie 😒

osvedcil sa holtov krem, teraz problemy takmer nemame 🙂 Obcas sa nieco objavi, ale uz to nie je ani zdaleka take hrozne, ako ked sme mali cca 3 mesiace

vanila
29. apr 2008

liliandax..... my mame na tvari take cervene drobne pupaciky a uz to pretrvava dost dlho no neviem co je to. uz som bola stym u koznej ta je taka sprosta ze my povedala ze tam nic nema ze to detska mavaju taku plet tak som stoho na nervy lebo vonku to az tak nevidiet ale ked pridem dnu a si zaznej no katastrofa. ten holtovy krem zatial davam len na telo lebo na tvar ked mu ho dam tak si to zacne driapat hrozne. ja som bola u dokiny stvarickou nech nam da nieco na to tak dala excipial a hned vecer sa vyhadzal na telicku tak mam stoho taky boj spupakmi. na tele sa to zlepssuje ale na tvari je to rovnake.

junovka
29. apr 2008

Co sa tyka Excipialu, tak to je kremik, ktory sa dava uz na vyliecenu kozu.Predtym sme Timeiku mazali vselijakymi gebuzinami robenymi, smradlavimi 😖 Hlavne, neuzivajte pri kupani mydlo.

vanila
29. apr 2008

junovka... to sme uz vyradili. a ked mu umyvam vlasy mozem pouzivat sampon? lebo niekedy ked mu ten sampon zmyvam dole trochu pojde na tie pupaky. ale zase neumyvam mu kazdy den hlavu ale kazdy treti den tak asi by to nemalo vadit. 😉

junovka
29. apr 2008

vanila, a s cim ho umyvas?

vanila
29. apr 2008

Mam nivea sampon.

liliandax
29. apr 2008

vanila - aj my mame niveu 🙂

a tie pupaciky nemoze mat z nejakeho jedla?? 😕 ☹ nejaka alergia.. 😔

vanila
29. apr 2008

neviem pred tym ako sa vyhadzal boli sme na navsteve urobila som mu kakao a kamoska mala taky ako cokoladovy napoj do mlieka tak som to dala neviem asi stoho a 2 cipsy zjedol ze by stoho neviem 😒 inak ta nivea je dobra tak mu vllasky vonaju aj tri dni je fakt dobra 😉

junovka
29. apr 2008

Vanila, ja myslela, s cim telicko umyvas?Ja Timke umyjem najprv vlasy, zmyjem sampon a potom telo....tak zmyjem v podstate aj ten sampon z koze 😉

junovka
29. apr 2008

Kakaoje dost silny alergen, ten sa v podstate odporuca az od 2 roka.

vanila
29. apr 2008

inak do teraz som to nemala. raz sa vyhadzal ked bol po chorobe mysleli sme ze to boli ATB ale v tedy som davala aj mucosolvan. No ked znovu ochorel a mali sme len mucosolvan od kaslu tak sa zase vyhadzal a v pribalovej informacii od mucosolvanu bolo napisane ze je mozna vyrazka tak to bolo stoho. Ale vobec som sa stym este nestretla na tele co ma teraz. Len dlho ma trapia tie drsne male pupaky na tvaricke.

vanila
29. apr 2008

v tedy som mala niveu mydlo ale som ju vyradila ked sa vyhadzal. zatial davam taku emulziu oilatum.

junovka
29. apr 2008

presne, vanila.Timeiku s tym umyvam v podstate od narodenia.My mydlo nepozname 😉
Mucosolvan-z coho je ?Mam na mysli bylinky obsahuje?Alebo je jahodovej prichuti?

vanila
29. apr 2008

tu davam do vody a oplachujem ho vodou to som zabudla napisat 😉