Suché červené fľaky na krku. Ako sa ich zbaviť?

kosicanka1
27. apr 2008

Ahojte, prosim pomozte mi, ak sa niekto s tym stretol. Nasa Simonka ma na krku par suchych cervenych fliacikov, ktorych sa nevieme zbavit. MUDRa povedala pred 2 tyzdnami, ze je to alergia na nejake jedlo asi, vraj to nie je ekzem a odide to samo. Tak mame to uz viac ako 2 tyzdne a nezmizlo to. Skusala som to mazat vselicim a nic.

junovka
29. apr 2008

Ja zase si nalejem olej do ruk a rozmazem jej po celom tele, ze je cela biela a potom, len osprchujem 😉 😀

vanila
29. apr 2008

ooooo tak to urobim aj ja mozno to bude este viac ucinnejsie. 😉 to ma nenapadlo ze sa to aj tak moze. a moze sa to pouzivat ked uz je ta koza v poriadku?

liliandax
29. apr 2008

vanila - moj petko sa "vyhadze", alebo skor zcervenie (ma potom take cervene flaky na tvari), ked spapa napr. salamu. Ja mu ju nedavam, ale on si chladnicku otvori sam a vyberie kadeco 😠
a podla mna by tvoj Danko tie vyrazticky mohol mat z tej cokolady, my ju radsej nedavame, hoci prilezitostne sa vzdy niekde najde 😖

vanila
29. apr 2008

na ten mucosolvan neviem z coho je lebo som ho vyhodila ale uvadzalo sa tam ze sa moze potom vyhadzat ☹

vanila
29. apr 2008

no skusim mu ju nedat namiesto granka lebo aj to davam teraz asi ma vyhresite 😵 som kupila take bananove a jahodove do mlieka a obsahuje to probioticku vlakninu je to od frape 😉

junovka
29. apr 2008

Vanila, Timeika aj ked ma kozu v poriadku, tak stale tak robim 😉 😎 Ja si tiez myslim, ze ma lepsi ucinok takto 😉

vanila
29. apr 2008

boze dufam ze tomu budete rozumiet lebo tak sa strasne ponahlam maly ma strasne otrvuje ze chce ist na pc 🙂

vanila
29. apr 2008

Inak baby dakujem za rady ste zlate 😉 😉 😉 😉 😉

junovka
29. apr 2008

Vanila, to poznam 😉 Je to chutne, ale pre pripad, radsej to jahodove vyluc....aspon na par tyzdnov a sleduj pokozku 😉 😎

liliandax
29. apr 2008

aj ja by som to robila ako pise junovka.. radsej jahodu prec a kukaj, ci sa meni pokozka 😉

vanila
29. apr 2008

dobre vylucim 😉 budem koncit maleho idem ulozit. Prajem dobru nocku a sladke snicky Vam aj Vasim drobcom 😉

vanila
29. apr 2008

potom dam vediet ako sme dopadli po vyradeni a ci sa to lieci 😉

liliandax
29. apr 2008

drzim palce! 🙂 a prajem krasne sny obom 😔

vanila
1. máj 2008

Ahojte baby! Tak vidim znacne zmeny, ze sa to na telicku vylepsilo este trochu mame na rucicke ale aj to sa vytraca tak to bude tym kakaom. Ale nejde mi dohlavy ze uz dost dlhsie som mu davala granko a nic nemal na telicku ze by ta alergia prisla az teraz? Alebo jahodove alebo malinove jogurty vyzivy a doposial nic. Je mozne ze to prislo neskor? 😒 ja sa do alergii nerozumiem ja som stoho taky somar 😀 😉
junovka ....zacala som ho umyvat ze si rozotriem oilatum na ruky a poumyvam a mozno je to tym ze sa to tak rychlo dalo do kopy este raz dik. a este to, som skoro zabudla ze sa musime zbavit tych pupacikou na tvaricke tie idu pomalsie. Aj to, mam neter ta ma 11 rokov a ta ma tie pupaky iste tiez na tvary a niekedy na ramenach. Inak raz som pocula ze to moze byt z chladu a zvetra lebo my mame v spalni tych 18-19 stupnou a ked vecer spi ma dost studene tie licka a rano vstane a je to cervene, ale po holtovke co si mozem dovolit ju dat len 2 krat denne a to vtedy ked spi lebo si ju zoskrabe ked mu ju dam ked je hore velmi zlepsilo je to este trochu vidiet ale neni to take rozsiahle. a ked chodime von tak pouzivame bubchen proti chladu a vetru asi to budem davat aj ked von nechodime. 😉

nikolkaaa
21. aug 2010

Ahojte maminy potrebujem poradiť mojmu mesačnemu synčekovi sa urobili flaky po taričke su červene a ked po nich prejdem su take draplave su na nich take vyrazky ale len jemne ako krupica a na oboči ma suche fličiky je to nejaky egzem alebo alergia prosim vas mam mu nieco na to dať mate niektora stym skusenosti..lekarka mi povedala že ja som niečo zjedla a že sa mi vyhadzal ale to mal aj na chrbatiku tam mu to už mizne a teza sa mu spravilo aj na tej tvaričke chudačik vyzera ako keby mal pubertu..poradte mi prosim..dakujem

bea1971
21. aug 2010

@nikolkaaa ahoj,my sme mali nieco podobne a chvalili si tu maminy holtov krem,trosku ho citit,ale hlavne je ze nam pomaha ked sa toto vyskytne,dostat ho bezne kupit v lekarni a nie je drahy,ja som pred tym skusala ine masticky a drahsie a cuduj sa svete tento nam pomohol,tak mozes skusit,uvidis

nikolkaaa
21. aug 2010

a nevieš z čooho to je prečo sa mu to spravilo?som si citala na co sa ten kremik použiva a je tam v opise že ked je egzem a a to ked ma tie suche flaciky tak je egzem?a neubližim mu tou mastičkou?dakujem 🙂

zuzkat1
21. aug 2010

ahojte... moja ma taky maly fliacik na ruke nad laktom na ramene je to ako vysusene..ale ma to telovu farbu, teda nijako sa to farebne nelisi od inej casti tela..neviete co to moze byt?

romaroma
21. aug 2010

@zuzkat1 to je nejaky maly ekzemik, natieraj niečím neparfumovaným, premasťujúcim. ja mám rada sebamed, ale môžeš všeličo iné.

zuzkat1
22. aug 2010

@romaroma ja jej to natieram lipobasom... snad to pomoze... dakujem..zajtra idem do poradne tak sa opytam, lebo k veceru to mala cervene ale teraz to je zas take nenapadne

ivetamartiskova
20. dec 2011

ahoj mam 46rokov a pod bradov na krku sa mi spravil cerveny flak niekedy svrby a nemozem sa ho zbavit mozete mi prosim pomoct alebo poradit co mam robit!!! dakujem ☹

tinkatina
16. máj 2013

POMOZE MI NIEKTO? KTO BY VEDEL CO JE TOTO? UZ TO MAM OD VCERA A NEVIEM CO TO JE. NESVRBI TO ANI NIC NECHAPEM... MAM TO NA KRKU :((

tinkatina
16. máj 2013

@ivetamartiskova
@ivetamartiskova aj ja ho mám.... kuk na foto

samuell429
25. sep 2016

@tinkatina neviem ci my na toto odpovies ale presne toto iste sa mne vyhodilo na krku vyriešila si to nejak nevieš čo to je?

tinkatina
25. sep 2016

@samuell429 No uz to boIo davno co som to maIa, aIe samo mi to zmyzIo

lilu74
15. máj 2017

Na premastenie ja pouzivam bepanthen krem on aj hydratuje a malemu vzdy pomoze nielen na podrazdenu kozu na zadocku ale aj na tvari.krku a usiach ked ma flaky.bodky.drsnu kozu... A ja si ho tiez davam ked potrebujem.

radicova12345
21. feb 2018

Ahojte. Chcem sa vas opitat. Mam na krku. Tae cervene akoo flak. Pri znamienku. Malom. Ze co to znamena. Ajj ciaru na krku. Neviem. Ci to je ze som pri sebe alebo nie. Poradte mi niekto. Dakujem vam za kadzu odpovet