Suché červené miesta na telíčku. Čo to môže byť?

marcelaz
31. jan 2009

Ahojte, chcela som Vas poprosit o radu, 5 mesacnej dcerke sa objavili na telicku, take suche miesta, na dotyk je to ako chrasticka ale nie je to, je to trosku cervene a vypada to, ako by to bol lisaj, stale jej tam davam kremik, aj Excipial som vyskusala ale neviem, nemizne to. Nemate niekto s tym skusenosti? Ma to okolo laktikov, aj ked to na pohlad vidiet nie je, len na dotyk a na nozickach ma aj cervene akoby vyrasticky a je to tiez na dotyk suche...draplave....ekzem u nas v rodine nikto nema ani nie sme alergici, uz som rozmyslala aj nad tym, ci to nie je z prasku, pouzivam od narodenia Lovelu, len mi nejde do hlavy, ze by sa to objavilo az teraz. Dakujem pekne

berenika39
31. jan 2009

ahoj, nám je taky tolik a máme to přesně tak. jen flíčky, vidět to ani není...suché, někdy červené, spodní strana sumistických stehýnek 😀 , ruce někdy. Zatím vede indulona modrá, obyč., fakt je dobrá, promastí, ale chce to pravidelně, denně. tak at to mizí...... 😀 😀

martina46
31. jan 2009

my to mame tiez, na vonkajsej strane lytok. dala som parkrat holtov krem a tiez pomohla propolisova mast, vlastne skor to udrziava. aj iindulonaje super. je to vobeec ekzem? ja mam podozrenie, ze je to z ustredneho kurenia. ja mam vzdy stasne suchu pokzku, ked sa zacne kurit, musim sa natierat telovym mliekom, inac by som sa cela doskrabala. ci to u malej nie je podobne.

denduska
31. jan 2009

ahojky, nieco podobne sme tu rozoberali, skus pozriet
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

inak co sa tyka pracieho prasku, mne alergologicka odporucala rex - ten vraj vobec nealergizuje..

junovka
31. jan 2009

dendus, nam praveze REX koziarka neodporucala, skor Bonux 😕 😅

martina46
31. jan 2009

lekari odporucia asi podla toho, s ktorym vyrobcom prasku maju neejaku dohodu 😀 🤐

amatula
31. jan 2009

ahoj moj mali mal tiez okolo troch mesiacov take flaky.pediatricka nam dala Oilatum do kupela a Excipial na natieranie a do dvoch tyzdnov to zmizlo a mame pokoj.viac sa to neobjavilo 😉

denduska
31. jan 2009

junovka, ta super 😀 😀

mirri
31. jan 2009

no ja presne to same objevila na telicku maleho vcera.takove suche mista trochu zacervenale.myslim si,ze to ma z te nasi hodne tvrde vody.i ja mam po ni pokozku hodne vysusenou.. 😖 olejicek nam na to nepomaha,tak v pondeli cinknu dr.

marcelaz
autor
31. jan 2009

Dakujem pekne za rady, my sme sa vyhadzali na brusku ale to bola na nieco alergia a pritom sa jej oblavili tieto suche miesta. Tak nam dala kvoli tomu brusku doktora Fenistil, ale volala som jej, do tyzdna to malej zmizlo, tak uz ho nemame davat. Dala nam aj nejaku olejovu kupel + Excipial. Niekde som citala ze Excipial nie dlhodobo a kedze malej zmizli tie suche miesta aj vyrazky, tak som jej Excipial uz nedala a dala som jej mliecko Penaten a na stehienku to ma opat...vysusene...asi potrebuje vela premastit, bud tym Excipialom alebo vazne Indulonou, len nechcem teraz na nu nanasat viacero kremov, lebo sa vyhadze zase. ja si tiez myslim, ze to je z kurenia ci co, lebo v lete nemala ani jednu vyrazticku...mozno by pomohla zvlhcovacka vzduchu do miestnosti kde spinkame....neviete ci ten Excipial, ako dlho sa moze mala s tym kremovat? Ideme do poradne az o mesiac....Dakujem krasne...

mirka.pp
31. jan 2009

Ahojte zienky, mozem sa pridat? Aj nas maly mal suche miesta na telicku niekedy celkom pekne, inokedy az skoro krvavo cervene, dr.nam povedali, že je to detsky ekzem a casom zmizne dali nam nejaku miesanu masticku a uz to nema. Okrem toho odporucili prasok lovela - to je prasok aj pre alergikov a vyrobeny na jemnu detsku pokozku. Skuste ja som si kupila tekuty lebo sa mi zdy, ze sa lepsie preploka a vo veciach neostane 🙂

amatula
31. jan 2009

excipial mozes kludne az kim jej to uplne nezmizne.a kazdy druhy den tu olejovu kupel ak ju este mas.nnieje to nahodou to oilatum?? lebo to je fakt dobre 😉

mirka.pp
31. jan 2009

amatula, ano aj nam dali oilatum a este ho pouzivame, asi aj to pomohlo

atreides
31. jan 2009

u nás perfektně zabrala Lipobase, ale chce to každý den

marcelaz
autor
31. jan 2009

Amatula, nam dr. predpisala olejovu kupel Balneum Hermal Plus + Excipal. Davam jej tu kupel kazdy den, staci kazdy druhy den? OILATUM je na predpis alebo sa ho da volne kupit v lekarni? pripadne sa spytam na to doktorky, ale ideme az o mesiac do poradne....niekde to volnym okom nie je vidno a na nozickach to ma cervene, na laktikoch to najdes len dotykom...Excipial mam dva druhy, jeden je mastny krem s mandlovym olejom a dalej mam Excipial U Lipolotio na suchu az extremne suchu pokozku....ktory ste davali? ja ten U Lipolotio lebo mala aj tie vyrazticky na brusku a ten mi doktora povedala aby som ju tym kremovala....ale tie suche miesta su ine ako boli tie vyrazky...tie uz nastastie nema...asi som nieco zjedla.....Mirka, cim kremujes babo?dakujem

amatula
31. jan 2009

ja som mala to U lipolotio...ja som mala ten oilatum na predpis ale mozna sa da aj normalka kupit....skus je fakt dobry!!!!!!

marcelaz
autor
31. jan 2009

dakujem velmi pekne, spytam sa v lekarni...davala si to kazdy druhy den iba?

marcelaz
autor
31. jan 2009

Atreides, Lipobase je krem? nikdy som ten nazov nepocula...dakujem 🙂

atreides
31. jan 2009

jj krém, takový hodně mastný

vilo
31. jan 2009

Ahoj, u nás na to perfektně zabrala modrá indulona 😉

varticek
31. jan 2009

Nám doktorka predpísala tiež Balneum Hermal a aj ten je podľa mňa dobrý. Mal tiež presne takú suchú pokožku a predovšetkým pomohlo, že sme ho prestali kúpať každý deň. Teraz malého kúpeme len každý tretí deň celého, inak len dupku v lavóri umyjeme a pod pazuškami vatovými tampónikmi.

sikula
31. jan 2009

cauko, my sme to mali tiež a osvečdila sa nám klasická modrá nivea, natierali sme 3-4x denne a o týždeň tam už nič nemal. 🙂

katun
31. jan 2009

ahojte, my sme to mali aj na tvari (vraj kontaktna dermatitida) a teraz mame osem mesiacov a je to prec (drzalo nas to cca tri mesiace), nastastie... dr.predpisala na premastovanie kyselinu mliecnu, ale ako sa tu uz pisalo, nam najlepsie zabrala podla mna modra Indulona.. perieme podla rady dr. iba v tekutej lovele, ziadna avivaz, namiesto avivaze lyzica octu pri plachani .. aj nase veci, uz som si zvykla, je to ok. Oilatum je aj na predpis, urcite si vypytaj recept, nedoplaca sa tusim, alebo len minimum, inak to stoji cca 300sk.

moni83
1. feb 2009

Ahojte mi mame excipial u lipolotio na tu suchu az extremne suchu pokozku a velmi nam pomaha. Prasok pouzivam batole. A malu kupem tiez len kazdy druhy den samozrejme zadok jej utriem kazdy den. Ten Excipial mozes pouzivat dlho aspon nam dr. tak hovorila 🙂 .

zuzitka
1. feb 2009
modrofuzik11
20. okt 2013

nas kubko mal atopicky ekzem od troch mesiacov. teraz sa mu to uz vylepsilo, zostala mu len sucha pokozka. natierame bepanthenom. pomaha nam to. je to jemny a pritom mastny krem. pomohol nam aj na zapareniny.

milota164
28. okt 2013

my sme mali take suche lysaje , najprv to bolo blede potom to zacervenalo, pomohol nam na to Bepanthen

michaelarobko
30. okt 2013

Moj maly to mal.nerobila som si hlavu,kupila v lekarni Excipial U Lipolotio dermalna emulzia.kazdy vecer po kupani ponatiera cele telicko a zmyzlo to same.treba premastit kozu a nekupat pravidelne sprchovymi..iba raz za cas