Sunar a problémy s kakaním. Ako to riešiť?

altea
26. dec 2008

Maminky,ktoré kŕmite svojich drobčekov Sunarom ,potrebujem poradiť
Prešli sme z Beby 2HA na Sunar a jedno z dvojčiat má strašné problémy z vyprázdňovaním ☹ 😢 Sofi mi každé ráno plače,nemá vetry,"tlačíme celá rodina" kým dostane von jeden bobček,potom je chvíľu kľud,ale na obed a večer to zas pokračuje,najhoršie je to v noci-nad ránom kedy sa budí na to,že si nevie puknúť... 😢 😢
neviem ,mali ste aj vy takéto problémy ? ako ste ich riešili ?
čajík dávam celý deň feniklový,ale zdá sa,že to nezaberá...už si neviem rady.

jakoubka
26. dec 2008

Ahoj.Tak zkus probiotické kapičky nebo je dobrý Nutrilon Omneo,ten je na citlivé bříško.Věřím ti,že malinká musí trpět ☹

lucenek
26. dec 2008

Altea mě se osvědčilo probiotikum v prášku kup Probian mimi nebo Biopron junior dává se do sunaru a je levnější jak probiotické kapky, ještě alternativa kapek je Nutroli B , vše v cenové relaci cca 160-240Kč což jde. A pomáhá......

lenkazdenek
26. dec 2008

ahoj,asi bych opravdu zkusila ty probiotické kapičky a zkusit jinou značku um,ono něktré prostě nesedne 😒 jinak jí zkus během dne dávat třeba švestkovou šťávičku ta pomáhá vyprazdňování ,my měli podobný problém když sme měly 4 měsíce a doktor nám na to předepsal takovej sirup a pak se to upravilo samo,tak pak jedině zkusit s ní zajít k dr jestly ti to taky nepředepíše a asi bych nedávala moc mrkve protože staví

janulle22
26. dec 2008

nebo bily jogurt ...a my meli na to ze se nemohl vykakat sab simplex...a pak uz to bylo dobre...ale ty nam napsala dr...

berenika39
26. dec 2008

ahojky, my jsme sunar přestali používat právě kvůli tomu...trápení s kakáním bylo na denním pořádku. Bobky jak od zajíce, knoural a asi ho i to i bolelo. Zkoušela jsem švestkovou štávu od HIPPu, trochu to pomohlo, ale nakonec jsme přešli na NOVALAC a ten je super, máme protiblinkací, ale funguje i na změkčení stolice. Je mi jasný že u doublečat je spotřeba mlíčka velká, ale sunar i když je levnější, tak nám nesed.

sakura77
26. dec 2008

no,ja by som urcite zmenila mlieko-my sme dlho pouzivali bebu,sunar som skusila po roku-dosla mi beba,vsetko bolo zavrete a v tescu nemali .len sunar-nerobil mu ziadny problem,tak sme pri nom ostali-ale ak by mu nesadol,ani by som nevahala a skusila ine,naco ho trapit zbytocne,chudatko

stresmenka
26. dec 2008

altea mali sme ten istý problém a mne doky kázala uvariť vývar z ovsených vločiek a do toho pridať prevarenú vodu a tak sunar a bol pokoj kakal krásne a bez problémov.
Neviem koľko ti vypijú ale ja som dávala 100ml vývaru 150ml vody a sunar

lalupa
26. dec 2008

altea, my sme mali ten isty problem, mozme si brnknut,ak chces 😉

maca793
26. dec 2008

ja som so sunarom nemala dobré skúsenosti pri deťoch. dvojčatá mi z neho grckali a karolínka mala pri ňom alergiu. vždy, keď vypila mliečko, tak jej sčerveňali líčka a objavili sa fľaky na tele. tak sme prešli na babylove.

altea
autor
26. dec 2008

Babuľky veľmi pekne ďakujem za rady 🙂 ,som rada.že ste ma v tom nenechali 😵 😵 dnes ráno som Sofi dala probiotiká inf...doph..,večer tiež,tak uvidím ako budeme spinkať a čo bude zajtra.
dobrú nôcku 😲

maca793
26. dec 2008

dobrú noc. 😔

miriamkac
26. dec 2008

ahoj altea. Ja mam vsetky deti na sunare, my sme zase mali bolenie bruska z beby. Mala mala zo zaciatku problemy so stolicou a nam pomohlo zarabat sunar do kamilkoveho caju. ..... 😉

jaku
27. dec 2008

Ahojky Altea- máš normální Sunar nebo ten oranžový? Náš prcek měl vždy s bříškem velké problémy, koupili jsme Sunar premium-je obohacený prebiotickým komplexem a cca do týdne se to docela výrazně zlepšilo.

zanetak
27. dec 2008

ahoj altea . my tiež papáme sunar/z nutrilonu grckala/ a mali sme problémy,ale doktorka nám kázala prevariť vodu, zaliať ovsené vločky a do tej vody dávať sunar. Treba to robiť zakaždým a po mesiaci al.dvoch už nemusíš dávať vločky. A voda z vločiek nezmení chuť, tak ako kamilky.

betina1984
27. dec 2008

My sme pár mesiacov po narodení dávali Nutrilon, ale od piateho mesiaca ho začala odmietať. Tak sme prešli na Sunar, ktorý má doteraz. Vôbec žiadne zápchy, kaká pekne. Je pravda, že ona iný ako feniklový čaj od narodenia nevypije. Kupovala som jej všeliaké čaje, nápoje, ale ona len planý feniklový.