Šúpanie prstov na nohách

ivulik2311
19. feb 2018

Dobry vecer, prosim poradte..mojmu malemu (19mes.) Sa zacala hrozne supat koza na nozickach na prstoch. V lekarni nam dali imazol krempastu, ale nevidim ziadnu zmenu, naopak, je to hrosie. Detska nas poslala na kozne teraz vo stvrtok, ale nevyjadrila sa co to moze byt..poradte prosim. Dakujem

ivulik2311
autor
19. feb 2018
bosoriak
19. feb 2018

@ivulik2311 to vyzera na nejake mykoticke ochorenie. U koznej vam povedia presne, netreba stresovat.

katrin21
19. feb 2018

ano, moze ist o mykozu.... alebo aj zaparene to moze mat, kedze je zima nosia sa hrube ponozky, teple topanky, nepotia sa mu nozky? Manzelova dcera ked mala asi 6r mala take a ona to mala vyslovene zaparene a koza sa jej supala od vlhkosti , ked sa jej noha spotila.. preslo jej to...
ale ak je to mykoza, tak treba liecit.. uricte radsej ku koznej....
nemas doma Framykoin? skusila by som natriet este s tym....

a este ma napadlo, nemal nedavno chorobu ruuka noha usta? vtedy sa zvyknu takato supat aj

ivik31
19. feb 2018

Mojej desatrocnej sa tiez takto supu palce na nohach,ale jej to suvisi s atopickym ekzemom,kazdy vecer natierame vazelinou alebo indulonou,niekedy je lepsie,niekedy horsie,na koznom radi len premastovat,drzte sa

vandicka7
19. feb 2018

Nesvrbi to maleho? Vyzera to ako mykoza, na koznom vam povedia ale neboj sa bude to okay 🙂

rebeka25
19. feb 2018

Moji mali toto iste obaja. (5a8r) striekala som im na to aleo vera first a prešlo to

ivulik2311
autor
19. feb 2018

Nesvrbi, normalne funguje ako keby to ani nemal..vadi mu jedine to ked mu to natieram. Som zvedava co nam vo stvrtok na to kozna povie..nemoze byt aj to ze by mu chybal daky vitamin?

ivulik2311
autor
19. feb 2018

A nie, nemal ziadne ochorenie teraz nedavno, s ktorym by sa to mohlo spajat. A nozky sa mu veru potia fest, ale doteraz sme zoadne taketo problemy nemali..

katrin21
19. feb 2018

@ivulik2311 podla mna to je teda zapotene. skus tu suchu kozu poodstrihovat a doma viac vetrat nozicky a vonku nebabusit ich , len klasicke ponozky, alebo pancusky, mozno mu je fakt moc teplo..

ivulik2311
autor
19. feb 2018

Ved tak mu davam, puncosky a ponozky..a doma uz bez papuc, len ponozky bavlnene. A zhorsuje sa to furt 😕

katrin21
19. feb 2018

@ivulik2311 ale naco aj ponozky?? pancusky uplne stacia, nie pancusky aj ponozky. to je mooooc, to sa dava iba v streskucej zime... obliekaj ho tak ako seba.ty nosis bezne dvoje ponozky? alebo pancuchy co su hrube ako ponozky a na to este ponozky?

ivulik2311
autor
20. feb 2018

Ok dakuj za kazdu radu, nazor

shades3
20. feb 2018

@ivulik2311 to nie je od potenia, urcite mykoza ako hrom, respektive nejaka nakaza.. neviem, odkial si, ale odporucam fantasticku pedikerku v Dunajskej Luznej, mozem poslat cislo (je to moja svokra), zaoberaju sa tymito problemami, aj zarastenymi nechtami a vsetkym, distribuuju aj do ostatnych pedikur nemecke vyrobky znacky Gehwol, urcite z nich vie odporucit ten spravny, a treba to nimi preliecit.. daj vediet, ak chces cisielko! aj teraz mali tam chlapceka s podobnym problemom.. a su hrozne ochotni x

shades3
20. feb 2018

@ivulik2311 a este len aj z osobnych skusenosti - na koznom, resp. lekari, co sa tyka noh, nemaju ani zdaleka tolko skusenosti, ako pedikerky, cloveka to prekvapi, ale je to tak.. oni idu hned nechty trhat, a kortikoidy davat, a co ja viem co.. pritom niekedy stacia antimykoticke kremy, olejceky a pod..

katkasav
20. feb 2018

mojmu synovi sa velmi potia nohy a tiez sa mu supe koza, ked sa mu spotia, pokial ho aj nesprchujem kazdy den, nohy mu vzdy oplachnem, podla diskusie vyssie ma to od spotenia - zaparenia, asi je mu v tych ponozkach teplo a toto moze byt vysledok, castejsie oplachuj cistou vodou, bez mydla a poriadne osus -resp. ked ste doma, isto mas teplo, tak nechaj trosku odvetrat, rozne maste a kremy este mozu viac podporit potenie

katkasav
20. feb 2018

este pises, ze: "vadi mu jedine to ked mu to natieram" - prosim Ta cim? nejaka specialna mast, ci bezne telove mlieko, to moze kludne este zvysit potivost, resp. ked sa uz rozvinula mykoza, moze ho to drazdit - svrbiet, stipat

katrin21
20. feb 2018

@shades3 no, casto to tak je ,ale fakt to nemusi byt mykoza... sucha koza je biela, ked sa oddeli.. manzelova dcera to mala rovnako a nebola to mykoza, len napr. ona to mala v lete zo zaparenia v crocsoch...

katrin21
20. feb 2018

inak na premastenie suchej koze je vyborny Infadolan..
ak to ma suche, tak Imazol to este viac vysusuje.. obstrihat, natierat, nedavat hrube ponozky.. umyvat a do sucha utriet... natriet.... ak to neprejde, tak potom skusit opat nejaku lekarku..

shades3
20. feb 2018

@katrin21 hm, no ja som si napr. myslela, ze je normis, ze sa mi sem-tam supu nohy, a bam, bola to mykoza jak hrom.. som len zirala.. takze najlepsie, ked sa na to niekto pozrie odbornym ockom 🙂 🙂 ale moze to byt aj z potenia, ak sa teda velmi poti, a je aj v miestnosti horuco.. nasa krpka nic take nema, ale my kurime len na okolo 20 stupnov - studeny odchov 🙂

katrin21
20. feb 2018

@shades3 20?? by som u vas zmrzla...ja 23

shades3
20. feb 2018

@katrin21 😍😍😍😍 u nas kazdy mrzne, ale ked je navsteva, vzdy zvysime.. nasa krpka si tak na to zvykla, ze ked viac kurime, tak hysaci.. v noci odkopana, a to v noci klesne kludne aj na 17 stupnov.. ja pod paplonom a pod dekou, a ju ked prikryjem, tak rev a odkopavacky.. kasa 🙂

ivulik2311
autor
20. feb 2018

@shades3 dakujem, ale my sme z kremnice 😑

ivulik2311
autor
20. feb 2018

@shades3 my mame tiez tych 18 az 20 stupnov..mam dvoch chalanov, ale ani jeden nema rad teplo

ivulik2311
autor
20. feb 2018

@katkasav ked sa mu to zacalo supat, ze to mal fakt len troska zozaciatku, tqk som mu to premastovala excipialom

shades3
20. feb 2018

@ivulik2311 prave som to ukazala takto online, a je na plesne este prilis malinky. Neda sa to vylucit, ak nahodou ste uz boli na bazene alebo niekto v rodine ma, ze by to chytil. Ale takto sa prejavuju aj problemy s travenim, napr.zlcnik, zaludok... Tolko ich odborna rada aspon podla obrazku x

shades3
20. feb 2018

@ivulik2311 a ze to stopro nie je z potenia...

bafka
20. feb 2018

@ivulik2311 mne sa toto, aj keď nie v takomto meradle, robí v lete keď je teplo a potom sa kúpem. Niekedy sa mi šúpu prsty aj na rukách, ale len trocha...a vždy mi chýbal nejaký vitamín, len si už nepamätám aký to bol :-/

katrin21
20. feb 2018

B vitaminy...

katrin21
20. feb 2018

@shades3 fuu..ze 17...😝 tolko mame v pivnici a to je ina kosa..to aj pod paplonom je kosa...deti sa odkopavaju..ale casto nie kvoli teplu ale ze celkovo neznesu zakrytie..brani to v pohybe..rano nema studene ruky? my v spalni 20 a rano je niekedy studena.

simca06022011
20. feb 2018

Mne imazol napr nepomohol vôbec a to som mala raz mykozu, dosť dlho trvalo kým som sa toho zbavila, fakt pomohli až radikálne riešenia :D. Nerobila by som pokusy ale riešila kožnú. Sestra mávala takéto nohy stále a jej pomohla iba pedikúra, pani jej to poriadne dá dole a ona už len kremuje. A môže to byť mykóza, vtedy neviem či podľa veku môže, ale najlepšie funguje canespor. A podľa mňa tu kožu vtedy treba odstraňovať a tak natriet, aby sa krém vstrebať pod to. Treba aj opatrenia BV dodržiavať, bavlnené čisté ponožky, vyprate prezehlit, dezinfikovať obuv......... Najlepsie by bolo skôr ako sa začne hocičo natierať to vyšetrit, aby to nemal horšie a zase aby sa zbytočne neliecilo to čo nie je....