Šúpe sa mu pokožka na prstoch. Máte podobnú skúsenosť?

simonka99
7. mar 2009

Neviem sa dopatrat k nejakej podobnej teme,tak zakladam novu.Moj maly prekonal obstrukcnu bronchitidu a asi po tyzdni sa mu zacala supat pokozka na prstekoch.Neviem,ci to suvisi s predoslou chorobou,alebo aj s tym,ze uziva maltofer(je chudokrvny).Ak mate niektora podobne skusenosti,podelte sa 🙂

xxmargaretka
7. mar 2009

ahoj..
moc ti nepomozem pretoze neviem s coho to moze mat,ale ked som to citala tak som si spomenula,ze anke sa tiez raz po chorobe(ale co jej bolo neviem) osupala cela rucicka..
nikdy predtym ani potom sa to uz nestalo ani ked bola chora..

renatam
7. mar 2009

Simonka. Nemal malý aj angínu a drobné vyrážky na tele? Ak ano, mohlo sa jednať o šarlach- po ňom po prekonaní sa ošupujú dlane aj plosky.

simonka99
autor
7. mar 2009

renatam maly nemal anginu a ani drobne vyrazky po tele.A jemu sa dlane nesupu,ale iba vnutrone strany prstekov.

zitaje
7. mar 2009

To ma aj moja starsia dcera, ale na prstoch na nohach. Zatial to neriesime, cakam ci to neprejde.
Za mlada som to mavala aj ja (cca. vo veku 15-20 rokov), v lekarni mi poradili, ze je to nedostatok zinku, uz sa nepamatam, ci som si prsty natierala alebo jedla tabletky, ale uz vela rokov to nemam. Ale teda dietatu by som zinok len tak nedavala, takze neporadim...

maruskak
8. mar 2009

Ahoj. Prepac nechcem ta strasit, ale ak tvoje babatko nema vysoke teploty,kozne vyrazky,napuchnuty jazycek a lupu sa mu rucky,nozicky moze ist o vazne ochorenie-kawasakyho syndrom,ale pokial nie, tak by som sa urcite opytala pediatricky alebo koznej,moze ist aj o mykozu,nespoliehala by som sa nato,že kedy to prejse samo,take nieco musi nieco signalizovat,si myslim

simonka99
autor
8. mar 2009

maruskak kawasakyho syndrom sa prejavue vyskoymi horuckami,vyrazkami,lupu sa rucky a nozicky,zlyhavaju organy....moj maly nic z tohoto nema-iba sa mu jemne lupu prsteky...

maruskak
9. mar 2009

simonka99 nechcela som ta strasit,len vravim to, co viem,mozno to co ma tvoj malicky je uplne normalna vec,prepac,nechcela som strasit

gataca
12. dec 2012

Simonka, zistili vam nieco? moj syn ma podobny problem - robia sa mu take male pluzgieriky a potom sa mu to zosupe...

billam
12. dec 2012

@gataca ide o atopicky ekzem...ak sú to pluzgieriky a potom presknu, vytecie "vodička" a zacne sa koža šupať.

babka007
20. dec 2012

dobrý deň prajem,
zachytila som túto tému počas blúdenia internetom, kde hľadám odpoved na podobný problém:
môjmu, t.č. 4,5 ročnému vnukovi, sa občas (nie stále a ani pravidelne) šúpu brušká prštekov na rukách aj nohách (zvyčajne a najčastejšie na ukazovákoch obidvoch rúk a potom postupne na dalších prštekoch, na nohách taktiež najviac na veľkom palci). Pritom nebýva často chorý (za svojho života tak cca 1x do roka ochorel).
Pri spomenutí tohto problému pred jeho detskou lekárkou, jej odpoved bola: priveľmi sa potí (čo je pravda, pretože je to typ, čo neposedí a tým pádom je mu stále teplo), no a na nohách mu máme častejšie meniť ponožky! Ďalej nekomentujem, lebo to by bolo na dlhý román 😀
Ale to nie je od potenia. Ja mám 54 rokov, 3 dospelé deti, svoje som si prežila pri detských aj iných chorobách a hádam rozoznám, či je to alebo nie je od potenia (hlavne na rukách, že?)
Takže pátram po nejakej rozumnej odpovedi, prečo sa mu to deje. Lebo chlapča si to potom samo šupe a často až do krvi odtrhne kožtičku a to potom nič príjemného zase nie je, ked všetko chytá!
Vie mi tu niekto pomôcť?
Veľmi pekne ďakujem za všetky prpomienky, rady a návody. Verím, že viac hláv, viac vie a vy my možno poradíte.
Prajem pekný deň a aj príjemné prežitie sviatkov vianočných 🙂

babka007
13. feb 2013

mamicka30
16. feb 2013

ja mam tiez takyto problem s 10 rocnym synom....supu sa mu nielen dlane ale aj chodidla... doktorka nam kazala kupit vitamin A, ze vraj treba vybrat celu krabicku a ze sa to strati, ze to pomoze....zatial to uzivame par dni, tak uvidime....

babka007
27. jún 2013

trochu oneskorene, ale predsa sa spýtam: pomohol ten vitamín A?

nášmu vnukovi (5,5 r.) sa to teraz zasa šúpe na chodidlách Kožtička mu ako keby vyschla a potom sa mu to šúpe. Ale až tak, že mu koža sama praská až do krvi - hlavne na veľkých palcoch na nohách zo spodnej časti.
Má pravidelný prísun vitaminov, aj čerstvého ovocia, pestrú stravu - tak ja už neviem, čo mu môže chýbať.

marhulka1
19. okt 2013

Dobry den...uz viete co to mate??!!moj syncek ma 14mes., a ma to tiez....neviem co mu ns to mozem dat...prosim poradte..supu sa mu prsteky na rukach aj na nohach...na bruskach prstov..dakujem

babka007
21. okt 2013

Svojpomocne som zistila, že malý má dotykovú alergiu (má veľmi citlivú pokožku).
Ide o to, že mal zlozvyk sa "ošívať" - ako keby ho stále niečo svrbelo hocikde po tele alebo sa stále "hniezdil". Tak sme kúpili prášok na pranie pre alergikov, aj aviváž a vyprali v tom všetko, čo sa dalo. Prestal sa "ošívať" a škrabať a mykať a vypadať ako neposedný - to je jedna vec.
Druhá vec - chlapča už raz malo taký zážitok, že ked sme mu raz obliekli novú vec (pančušky), ktoré sme predtým najprv nevyprali, tak sa mu očervenelo 70% pokožky.
Tieto nožičky (spodná časť) mu tiež tak najprv sčervenala a potom sa mu to začalo šúpať! Tak sme usúdili, že musel prísť do styku s niečím, čo mu to sčervenanie a následné šúpanie spôsobilo! Musel stáť na podlahe, ktorá bola umývaná nejakým agresívnym čistiacim prostriedkom. Nasvedčovalo tomu aj presné ohraničenie červenej plochy (žiadny rozmazaný prechod postihnutého miesta do zdravého, ale prísna linka to bola).
Takže odvtedy umývame podlahy len vodou, nechodí bosí po cudzích plochách a je zatiaľ pokoj.
Nevieme naisto, či toto je príčina šúpania jeho chodiel. Ale ako sme urobili vyššiespomínané opatrenia, chlapec má chodidlá v poriadku.

denisocka
16. nov 2013

tak , aj my to mame , tie olupujuce pršteky na rukách i nohách začalo to koncom oktobra ako angina , petechie na podnebi , teplota a bolesti bruška , svalov .... nato po týždni komplikacia -absces na mandliach,akutny vyber mandli (malý nam prestal jest a ppiť,v noci sa dusil,chrapal ... chrčal . ) ,v nemocnici zistene zle krvne vysledky i moč .... po 14dnoch od zaciatku "anginy " olupovanie kože ....

ked som sa na možny šarlach pýtala lekarky pred 10 dnami ,povedala,že nemam čitat internet ... a dala mi lístok do školky,ze je zdravý . Na to sme o 2 dni skončili na operačnom stole kvoli abscesu , čo sa maly dusil . Takže neviem , šarlach -nešarlach ? sam sebe lkarom musi byť dnes človek

sisiqe
30. dec 2013

Dobrý den moj prekonal 6 chorobu na to mal zápal priedusiek a teraz sa mu supu konceky prstov zajtra idem k Dr lebo mam strach ..

katik80
10. jan 2014

Aj my to máme teraz, nebol chorý už dlhšiu dobu tak neviem z coho to má.
http://www.zdravie.sk/forum/1151758/supe-sa-mu-...

babka007
19. jan 2014

Dobrý deň, pozerám, že problém šúpania pokožky u detí trápi viaceré mamičky - čo mi je naozaj ľúto. Príčin bude asi viac. U nášho vnuka to prestalo odvtedy, ako dávame pozor, s čím jeho pokožka prichádza do bezprostredného styku.

evina313
13. apr 2014

pisala som to už inom príspevku, ale skuste potierat koloidným striebrom. Synovi to pomohlo a už o par dní mal ruky čiste

nika1tz
23. aug 2014

dobry vecer,prosim poradte .moja dcerka ma 3roky.bolla som s nou v nemocnici.davali jej antibitika..a vyzivy. vratili sme. sa domov . po case sa jej zacala lupat pokozka na brusku prstov a teraz aj na dlani.neviem ci jej chyba neaky vytamin aleboo je to nieco ine.ak ma iekto skusenosti pradte.dakujem 😔

jissel
22. nov 2014

@denisocka moj malinky prekonal sarlach az do tejto chvile som netusila preco sa mu supu rucky a este aj nozky chodidla a okolo prstekov na rukach aj nohach 🙂 bala som sa ze co to moze byt :( ale dakujem za temu uz viem preco 🙂

zuziru
8. mar 2015

@nika1tz dobrý deň my máme tiež také broblém po hospitalizácii davali malej infuzie a tiež sa jej súpaju pršteky na rukách dlané ma také bodkové nie vystupené vyrážky ale také červené bodky a pršteky má osúpané až do krvy nechápem z čoho to môže byť ale začalo sa to v nemocnici pôjdem s nou ku kožnej čo ste robial vy? boli ste u kožnej ? ďakujem

andyandy1111
8. mar 2015

Zdravim.ja som mal tiez problem so supanim ruk ako dieta.chodil som ku roznym koznym doktorom a pouzival som rozne roztoky a cojaviem co .Ale raz jeden doktor mi odporucil OBYCAJNU MODRU INDULONU a za chvilku som mal po probleme .vyskusaj to!!! ,snad to pomoze tak ako mne to pomohlo

zuziru
8. mar 2015

@andyandy1111 dakujem pekne za odpoveď určite skusim

jerryjanka
8. mar 2015

@zuziru toto by som skôr videla na HFMD chorobu, ruky nohy usta po slovensky

zuziru
9. mar 2015

tak dnes sme boli u kožnej má to z choroby teda z následkov z vyšťavenia mala rotavírus a chýba jej vitamín A a D tak nám dala mastičku volá sa infadolan volne dostupne sa dá kúpiť 😉 tak hádam pomôže a bude dobre

karolinka789
6. júl 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Moj synček máva časté bronchitídy a tiež mal problém so šúpaním kože. Alergologička nám povedala, že má atopický ekzém. Používame telové mliečko určené pre ľudí s atopickým ekzémom a podporujeme imunitu vitamínovými doplnkami. Vraj z toho možno vyrastie

srenata
6. júl 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

@karolinka789 Podobný problém som mala aj ja. Mne veľmi pomáha pobyt pri mori a v zime soľná jaskyňa. Ekzémy sú často spojené s dýchacími problémami a na to je najlepšia morská soľ a prečistenie dutín

veronikadamianko
11. okt 2018

@babka007 dobry den mozem sa spytat naco ste prisli? My bojujeme s niecim podobnym:(