Šupinky na hlavičke. Ako ich odstrániť?

liama.sk
4. aug 2007

Ahoj nevedel by mi niekto poradit ako odstránit supinky moja mala to ma na hlavicke viem je to normalne ma 5 mesiacov ale oleje mi napr, nezabrali taktiez jej to po kupeli vyciesam a odchádza to velmi pomaly keby ste niekto vedeli nieco na to diky.

betka1
16. apr 2008

jankando, aj anglicke doktorky odporucaju len olivovy olej. Ak budu tie supinky velmi zle, tak radsej zbehli k doktorke, nech Ti nieco predpise. Inac po anglicky sa to vola 'craddle cap' a tu sa o tom da nieco aj docitat http://en.wikipedia.org/wiki/Cradle_cap . Okrem ineho tam pisu, ze sa na to nema pouzivat sampon proti lupinam, jedine ak jemny detsky sampon. Ale co je to 'jemny' sampon, to sa nevie.

julia225
17. apr 2008

no mojej malej tie supinky strasne smrdeli, ako ked to kvasi 😖 takze som jej ich umyla nizoralom a bolo po probleme a zije 😀

lyziarka
18. apr 2008

ahojte

chcem sa vas opytat, ked to vycesavate hustym hrebenom, nemoze sa pritom nejako poranit fontanela? Predsa len sa musi trosku pritlacit, inac to nejde dolu. Moj malinky to ma presne iba na tej mäkkej casti, inac nikde.

debra
18. apr 2008

ahojte aj moja mala to mala,ja jej to vyčesávala každý druhý den,jej sa to často robilo,xudatko mala celu cervenu hlavku od toho...lyziarka neboj,fontanelu neporušíš...len jemne škrabkaj hrebeňom po hlavke...ja som sa natrapila,kym som jej to vyčesala...ale podarilo sa...ja som používala obyčajný detský olej,nahala pôsobiť,a potom vyčesávala...a pomohol mi aj krém,čo spomínala julia

kocurek
18. apr 2008

Normalne s edoporucuje olej, ale ja pouzivala PANTHENOL MASTICKU, ktera je urcena na vlasy a krasne to slo samo dolu. Hlavicku nemasti, ani nevysusuje, proste jsem namazala a dalsi den se delaly supinky a tak par dnu, az to samy zmizely. 😅

iffka2002
19. apr 2008

nam pomohol kerasal (mast)

dvojka
20. apr 2008

Dobré ráno-tak my mazali slunečnicovým olejem..Hodinu před koupáním,pak jsme vyčesali a umyli.Do té doby nic nepomáhalo

murano
20. apr 2008

aj moj maly mal šupinky skušla som mu to vyčesať ale nedarilo sa mi to lebo mal velmi dlhe vlasky tak som počkala cca kym mal rok ostrihala do hola a potom natrela detskym olejom nivea a za jeden večer vyčesala.už s tym nemame problemi

jankando
21. apr 2008

betka1 ...dakujem za info.. 😉

megee
22. apr 2008

já jen před koupáním natřela dětským olejem a pak umyla a za pár dní to bylo pryč 😀

martinaj
22. apr 2008

my sme davali pred kupanim na 2hodiny salicilovu mast co nam napisala doktorka a potom vycesavali, lenze mala ma dlhe vlasky tak to bolo peklo 😠 asi 20x sme jej museli umyt hlavu aby ta mast zliezla a to vobec neprehanam 🙄

melanie9
3. apr 2022

Moja malá mala mliečnu chrastu od narodenia do 3 mesiacov, doktorka mi nato povedala, že to zmizne samé. Mne sa ale nechcelo čakať, a tak som vyskúšala typ s naolejovaním a vyčesaním. Použila som mandľový olej, nechala chvíľu pôsobiť a vyčesala s mojou tangle teezer kefou a všetko krásne zmizlo. 🙂

melanie9
3. apr 2022

Tým chcem povedať, že podľa mňa je zbytočné používať na malé bábätko chemické šampóny a maste.