Šupinky na hlavičke. Ako ich odstrániť?

liama.sk
4. aug 2007

Ahoj nevedel by mi niekto poradit ako odstránit supinky moja mala to ma na hlavicke viem je to normalne ma 5 mesiacov ale oleje mi napr, nezabrali taktiez jej to po kupeli vyciesam a odchádza to velmi pomaly keby ste niekto vedeli nieco na to diky.

petusko
4. aug 2007

ahoj, aj petik to mal, pri kupani dsom mu dala na hlavku trosku detskeho samponu Nivea a kefkou som mu to jemne suchala potom jemne vyutierala bavlnenou plienkou a uz po dvoch-troch umytiach to bolo ovela lepsie.

liama.sk
autor
4. aug 2007

Dakujem skusim to pri malom to preslo tiez ako tvojmu Petkovi raz dva no mala to ma dlhsie ale dobra rada nad zlato este raz dik.

lidka619
4. aug 2007

mojej malej nepomohlo bežné umývanie, išla som s tým ku doktorke a dala mi nejakú špeciálnu mastičku a s tou nám to krásne zmizlo 😉

liama.sk
autor
4. aug 2007

Ved aj nas caka 15-steho poradna ak to nezmizne urcite nam nieco da pametam si ze malemu mi kazala kupit Nizoral ale to uz bolo pred 9 rokmi urcite je uz aj nieco lepsie a nevies prosim nazov kremu

biccy
4. aug 2007

Dava sa nato mast alebo olej s obsahom kyseliny salicylovej.Predpisuje to Dr. alebo sa da kupit v lekarni.Pred kupanim sa da olejcek na hrubo na hlavku a potom sa supinky opatrne vycesu hustym hrebencekom.Potom sa vlasky pri kupeli umyju samponom. 😉 Alebo najprv mozes skusit namiesto salic.oleja,ten co pouzivas na telicko babätka. 😉
My sme to nastastie nemali,lebo som malickej od narodenia po kupani olejovala okrem tela aj poriadne hlavicku. 🙂

sage
5. aug 2007
vesi
5. aug 2007

nám na to detská lekárka predpísala masť, ktorú namiešali v lekárni. kedysi na to dávali klasické maslo na 2 hod, potom sa to umylo a vyčesalo, len to hrozne páchne 😝

bebek
7. aug 2007

Aj nam pomohla iba mast namiesana v lekarni, predpisana u kozneho

jlucia
12. aug 2007

Ahoj, nám veľmi pomohol Salicylový olej namiešaný v lekárni na predpis. Trápili sme sa so šupinkami až do štvrtého mesiaca a potom nám doktorka dala ten recept a po dvoch dňoch bol pokoj 😀

jajaalf
13. aug 2007

caute maminy..
my mame tie chrasticky a niektore su dost hrube... 😖 natieram olivovym olejom ale trosku mi smrdy. a vyceseme kefkou.mne povedala doktorka,ze to je podla mlieka ked je moc tukove 😒

beke
13. aug 2007

Ahojte, aj môj malý ich má, natieram mu to detským olejom a vyčesávam. Má to už dlhší čas ale pomáha mu to. Vraj je na to nejaká mastička, ktorú v lekárni vymiešajú. 😉

f.nina
13. aug 2007

Cauky muj mali to taky mnel a velmi nam po koupani naolejovat dat na to cepicku a tak po hodince vycesavat a take nechtikama seskrabavat behem chvile to bylo pryc 😉

akcul
15. aug 2007

Ahojky,
my jsme taky použili salicylový olej. Malé se šupinky objevily 2x a pokaždé byly hned po použití olejíčku pryč. Od té doby máme pokoj. 🙂

macanet
16. aug 2007

Ahoj zeptejte se v lékárně na Jaryšovu vodu, nevím, jak se to přesně píše, ale máme ji a hlavinku potíráme, voda ve který koupem hodně vysušuje, Jaryšovka je dobrá i na potníčky 😉

nikka.vo
16. aug 2007

Ahoj liama, mě doktorka na šupinky doporučila balsám na vlásky vyloženě na to určený :

http://www.lekarna-online.com/scripts/podrobnos...

já ho ještě nezkoušela, koupim ho zítra 😉 , ale prý to fakt pomáhá.

Maže se to dvakrát-třikrát do týdne, což je taky pohoda, pokud bych chtěla vyčesávat olejem,nebo mastičkou, tak to doporučila několikrát denně.

Ten balsám stojí kolem 240,- není to málo, ale zase to pohodlí, že to naneseš dvakrát týdně a má to výborné účinky, tak jdu do toho.

Švagrová to celkem nechala být, moc nevyčesávala, protože to jejímu chlapečkovi taky nemizelo a synovec měl pak ty strupy úplně hnusné, i několik milimetrů vysoké 😕 😕 😕

Neseškrabávala bych, jak doporučuje f.nina - můžeš mu to zatrhnout a dostat infekci z nehtu, taky bych se na to někdy vrhla a seškrábla 😖 , ale když ta šupinka neni vyloženě před odloupnutím, tak bych se do toho určitě nepouštěla.... 🤐

emogeon
30. aug 2007

ahojte ,aj nasa mala ich mala a pomohol nam detsky sampon sebamed...

pacna
30. aug 2007

ahojte supinky mali aj moje dve dcery pravidelne som im to vycesavala.bude to zniet blbo ale nam pomohol olej votrety do vlaskov a vycesany potom samozrejma kupel. 🙂

pho
4. sep 2007

ahoj,doktorka kamarádce poradila namazat hlavu Excipialem lipolotio a pak vyčesat, zkusili jsme o taky, dvě hodiny před koupelí jsme namazali, pak intenuzivně vyčesávali a po koupání byly skoro všechny šupinky pryč.

roasha
11. sep 2007

ja som to malej davala do poriadku mastou,robili ju v lekarni,ak sa dobre pamatam acetylsalicylova.ta pomohla hned.

lenerka
5. apr 2008

ahoj

nám nic nezabíralo mastě z lékárny ani olejíčky
šupinky jsme měli stále více a více
až nakonec zabral krém Vitella U nutrilotio s ureou stojí okolo 150-180kč 150ml ale fakt to zabralo
teď je naší dcerce 15měs.a používáme to po koupání na celý tělíčko a má super pokožku ,je to dobrý,když je tělíčko hodně vysušené tenhle krém používat
poradila nám to naše dětská DR.moc jí děkuji 🙂

terkajesterka
7. apr 2008

u nás taky zabralo mlíčko Excipial Lipolotio, po 3 použitích měl šupinky pryč 😉

dididi30
7. apr 2008

baby to ste davali na hlavicku?? mliecko?? ja to davam malej na telicko ale ,ze sa to da aj na hlavicku som nevedela
my sme to mali dost dlho ale casom to preslo, oleje nepomahali,,,, no pri druhom skusim to lipolotio 😉

iza
7. apr 2008

ahoj holky,my používali xérial capillaire(odkaz dávala nikka) a fakt to pomáhalo...jen teda nesmíte čekat, že to zmizí hned po druhém umytí a taky k tomu musíte ty šupinky vyčesávat(hřebínkem, nehtem)

terkajesterka
8. apr 2008

dididi - jo, přímo na hlavičku, ani jsem to nevyčesávala a opravdu po pár aplikacích to zmizelo. Hodně jsem mu to do kůžičky vmasírovala, aby se dostatečně promastila. Od té doby to používám i na tvářičky, předtím je měl takové hrubé a teď je má jak broskvičku 😉

alami
8. apr 2008

namastiť a vyčesávať, vyčesávať a vyčesávať....

lenerka
8. apr 2008

jo jo jak píše terkaještěrka
přímo na hlavičku a hodně promasírovat
pomohlo to do 14dní ta Vitella a teď jí používáme na celý tělo a je to super krém 🙂 doporučuji
nechtěm jsem to zkoušela a dostala jsem vynadáno ☹ že bych jí to mohla zatrhnout do krve asi jo

mmem
8. apr 2008

nam pomohol krem excipial

zusma
8. apr 2008

My to máme taky 😒 Dr. nám napsala olej z lékárny. Tak jsem jí to mastila a nic moc. Moc mě to teda nebaví dělat,tak jsem to ted pár dnů šidila 😔
Ale dnes jsem si váš přečetla, hned jsem jí namastila hlavu, za chvíli jsem vzala hustý hřebínek a vyčesávala to a je to určitě lepší. Ještě to bude chtít několikrát udělat, ale snad se toho díky tomu hustému hřebenu zbavíme.

jankando
15. apr 2008

baby a neviete ci to excipial lipolotio je dostupny aj v anglicku?
alebo ktora ma nejake skusenosti s nejaymi pripravkami z anglicka na supinky?

julia225
16. apr 2008

my sme mali... hodinu pred kupanim som jej to natrela lipolotiom alebo excipialom nahrubo a potom kazdy druhy den zmyla Nizoral-om... samponom na lupiny a perfektne sa to dalo vycesat 🙂