Šupinky na tváričke. Čím to natierať? Z čoho to má?

evina313
21. jún 2008

chcem vas poprosit o radu. moj mesacný syn ma na čele a na viečkach šupinky, inde na tele to nemá. kremujem mu to detským kremom na tvar, ale mam pocit, že mu to nepomaha. nemá to vsak stale, objavuje sa mu to niekolkokrát do týždna. ak s tým mate skusenost, poradte prosim čím mu to mam natierat, alebo čo to može sposobovat. rozmýslala som ci to nemože byt z nejakeho jedla čo som zjedla. malý je plne dojčený.
dakujem

zuka
21. jún 2008

Evina, nas maly mal tiez supinky okolo mesiaca, mal ich aj na telicku a bolo to typicke supanie koze, ktore si absolvuje snad kazde mimi. Ale neviem, ci to je ono. Nam sa velmi osvedcilo mlieko Excipial U Lipolotio (da sa aj na predpis).

monique02
21. jún 2008

evina nasa ninka mala supinate nozicky, rucicky a tiez na oboci, treba mu to poriadne premastit, ako pise zuka excipial je dobry, alebo kocky chvalia aj klasicku modru indulonu, niekomu pomohol aj olivovy olej, nam to neprechadzalo tak nam kazala doki kupit krem Exomega od A -derma stal asi 500 sk, pouzivali sme vzdy vecer po kupkani a po troch tyzdnoch to preslo uplne a vyzera ze aj navzdy 😉
drzime palce

zuzana_sam
22. jún 2008

evina skus mast infadolan. My sme mali ten isty problem - supinky na cele, v oboci a na nozickach v okoli kotniku. Treba to natierat 3x denne. My sme malinku natierali iba dva dni a na treti den uz ziadne supinky nemala. Potom asi za tyzden ich mala znovu a to som jej kozicku natrela iba vecer a do rana bola ok. Odvtedy mame pokoj.

dididi30
22. jún 2008

ahojte, my mame spinky na brusku a rucickach a na kontnikoch, je to hrozne ale natierame non stop a aj ked sa mi toho zda stale viac a viac.....no skusim nieco od lekarky na to zohnat 🙂

junovka
22. jún 2008

baby, takto sa mi supali obe kocky.Kozna vravela, ze to sa deticky stale" cistia" od plodovej vody a vobec netreba nicim natierat, nakolko kremovanim nicite prirodzeny film koze, ktora si ju sama vytvara.Svata pravda,nakolko pri Timeike som tiez ako blbec natierala kremami a nakoniec som tak to dobabrala, ze sme sa z toho nevedeli spamatat hadam do 3 rokoch ☹ ...pri Nely som to uz nepraktizovala a kozicku ma nadhernu, bez jednej vyrazky 😉 Hold, clovek sa uci na vlastnych chybach 😒

zulok
23. jún 2008

my sme mali excipial masť, za 3 dni boli šupinky preč 😉

evik264
25. jún 2008

ahojte môj malý bude mat 2 mesiace a posledný týžden sa mu na líčkach a čielku spravila taká suchá trochu červenkastá pokožka, predtým tam mal potničky ale tie zmizli. Natieram mu to olivovým olejom ale zdá sa že to nie je účinné. Poradte niečo na toto. Nie je to tá kožtička čo sa zvykne šúpať po narodení. ... ☹

dari226
25. jún 2008

nasej malej sa tiez supala koza na tele ale to potom preslo natierali sme masaznym olejom Bübchen(dostat v rakusku) a na tvar nam poradili olivovy olej na celo a torsku na halvicku davam po kupeli s vatovou tycinkou a rano troska prejdem hrebienkom zo stetinkami s kozy a zabera

evik264
30. jún 2008

Ahojte, tak nám sa tie šupinky zlepšili dávala som mu posledné dni na to sudokrem a vyzerá to lepšie 🙂 tak dúfam že to aj také ostane. A na hlavičku nám pomohol Infadolan ktorý som natrela hodinu pred kúpaním a po kúpaní som mu to opatrne vyčesávala hrebienkom.