Syn má dlhodobo priesvitné soplíky. Čo robiť?

biba12
15. júl 2009

Ahojte,

moj syn ma 22 mesiacov. V decembri zacal soplit a nasledne kaslat, teplotu nemal. Lekar mu vzal krv, leukocyty boli vysoke, predpisal antibiotika, sirup proti kaslu Ambrobene. Trochu sa to zlepsilo. Ale nic moc zavratne, soplil dalej. Z nosa mu tecie cista voda, nic zelene, biele, zlte..... A kedze nevie smrkat a nemozem ho to naucit,tak mu to steka do hrdla a nasledne kasle. V marci bral znovu antibiotika,lebo sa mu z tych soplikov znovu pohorsilo a sadlo to nizsie na priedusnicu. Jeho pediater tvrdi, ze to bude alergia.Ale testy sa daju spravit az v septembri. Maly ale uz sople nema, ale kasle dalej. Ja v tu alergiu velmi neverim. Za tych sedem mesiacov som bola u lekara asi uz 6 krat, spravil mu 2 krat vytery z nosa aj z hrdla, nic nenasiel. RTG pluc ukazal pluca v poriadku, ziadna astma, zapal nic... Neviem si rady. Teraz ideme v auguste k moru, ked sa mu to nezlepsi, idem hned s nim lekarovi a budem sa pytat sa na vsetky mozne vysetrenia , ORL.... Lebo podla mna nie je mozne, aby ani nie 2 rocne dieta/a ziadne dieta/ kaslalo 7 mesiacov...
Co si o tom myslite? Ma niekto podobny problem?
dakujem

sebastianela
15. júl 2009

Alergia?

anica
15. júl 2009

No, kedze vo vyteroch nenasli bakterie, tak to bude alergia....s virusmi telo bojuje chvilu a nie 7 mesiacov. Alergia sa neprejavuje iba smrkanim a svrbenim, ale aj kaslom. Urcite zajdi k alergologovi, spravi testy a budes na cistom. Myslim, ze je velka pravdepodobnost. Aj obvodny lekar moze predpisat antihistaminika / Aerius, Zodac.../, ak sa to zlepsi, tak budes vediet odkial vietor fuka. Alergen moze poskodzovat sliznicu dych. ciest, straca cistiacu schopnost a potom sa tam lepsie uchytia bakterie, virusy.....
Aj dcera je alergicka, ona kaslala casto a tiez mala vodnate sopliky. K moru chod, velmi to pomaha 😉

biba12
autor
15. júl 2009

Pediater mu predpisal Zodac,ale ten nezabral vobec. Na to alergolog. vysetrenie pojdem urcite. Ale musim pockat do septembra. NIkto z rodiny nie je alergik, ani z jednej ani z druhej stranyani babicky, dedovia, strykovia.../. Ja viem, ze to nie je dedicne,no ved uvidim.

roasha
16. júl 2009

suhlas a anicou

lila794
16. júl 2009

Tiez si myslim, ze treba alergolog. vysetrenie ☹

akzuzs
16. júl 2009

Viem o čom hovoríš! 😉 Môj malý to mal od toho pol roka možno aj skôr. Ano, začalo to to len čírim soplíkom, potom kašlom, až mu sadlo na priedušky, ..... 😖 Moja Mudr. my vždy vravela, že je to spôsobené zbamy. 😨 Vysvetlím, lebo som to tiž nikdy nepočula. Vraj u niektorých detí tlačia zúbky na nosovú sliznicu a to spôsobuje soplíky, tie stekajú na priedušky, potom kašel, a keď je to už dlhšie začnú sople zelenieť a pridajú sa teploty. Ale naozaj to vždy začne keď sa mu nemôžu preraziť zúbky. Niektoré výjdu OK, ale s niektorými si takto užijeme. Už sme to prešli takto asi dva, tri krát. No naposledy boli aj prvé ATB. Keď to má za sebou výjde aj nešťastný zúbok. Pýtala som sa na to aj iných ľudí aj kolegyne kt.je zdravotná sestra a potvrdila toto, lebo som tomu nechcela veriť. Ale sama som to na ňom zistila.Inak som si tiež zo zčiatku myslela že je alergik, lebo aj ja som alergička, ale nieje.

biba12
autor
17. júl 2009

MOj muz tvrdi tiez, ze to budu zuby. NO uvidme v septrembri, ked pojdem na tie testy.
dakujem vsetkym za rady.

lenka_da
17. júl 2009

s alergiami nemame skusenosti (nastastie)... a cistis nostek pravidelne? to len na margo toho, ako sa zbavit soplikov, nam sa osvedcil physiomer baby (spray s morskou vodou) a nasledne docistim vatou. Teda... neviem, kedy deticky dokazu sami vyfukat nostek, my sme este dost mali...

sasiki
17. júl 2009

aj ja myslím, že je to alergia.......

biba12
autor
18. júl 2009

Sopliky odsavam vzdy ked som doma, niekedy aj 2krat za hodku,cize kazdu polhodinu, na cistenie pouzivam Sterimar alebo Marplus. Teraz mu staci odsat 1-2 krat za den, lebo tie sople ustali, ale kasle stale. Vykasliava tie sopliky , co mu stiekly do priedusnice a priedusiek. Iank k tym zubom. Lekar mi povedal, ze niektore deti, ale je ich velmi malo , maju pocas toho ako im idu zuby aj sopliky. Ze mudrejsi budeme po alerg.testoch v septembri. no a k tomu smrkaniu, ja som z tho uz zufala , neviem ako ho naucit vysmrkat a to uz bude mat dva roky. Smrka s nim muz, ja a furt nic.

akzuzs
19. júl 2009

My sa soplíkov zbavujeme odsávaním s vysávačom, lebo keď bol Majko maľučký, ani nie dva mesiace, tak sa mu začali upchávať slzné kaníliky, boli sme aj na preplachovaní a tam mi vravela MUDr. že musí mať 1OO% čistý noštek aby sa mu to vyliečilo. Noštek a očká sú totiž prepojené. Tak od vtedy sa nebojím používať vysávačaovú odsávačku, len ju treba vedieť používať. 😉 Ale zbytočne ju ale nepoúžívam, iba keď ich má už veľa.

betka1
19. júl 2009

moja mala smrka a kasle uz 6 tyzdnov. Kasle hlavne ked spi a rano, ked sa zobudi. Tiez nepoznam pricinu. Mala aj horucku, nastastie len 1 den. Uz aby to preslo.
Je mozne, ze su to aj zubky. Ale doteraz so zubkami ziadne problemy neboli.

biba12
autor
20. júl 2009

Tiez dosavam vysavacom, inak sa to ani neda.

ivka144
23. júl 2009

No, tak my mame v sept tiez dva roky a pomaly od narodenia sople. Raz horsie, raz menej, ale stale. Ak nema nic akutne, tak ako pises, take vodnate, ze len tak stekaju, alebo obcas akoby spenene, asi ked si sucha nostek - obcas sa mu bublinky robia z nosa... U nas to bude ale asi alergia, lebo maly je brutalny alergik na vsetko, vratane polovice potravin, ale testy nam este nechcela urobit alergologicka, ze sa musi najprv stabilizovat (doteraz mi to nie je jasne, aj ked som sa je na to furt vypytovala).
Inak sme sa teraz vratili od mora, tam soplil uzasne, v noci skoro dychat nevedel, teraz ma tiez dost silne sople, tak uvidime, ci to do buducna daco zaberie (to more), ci to ustane...
Inak je to trapenie, lebo nas matus sice vie fukat nos - naucil sa ze ako robi zajko..., ale nechce fukat, strasne je nervny, ked mu chceme utierat a fukat nos, ani sa mu nedivim...
Drzim palce, nech sa Vam to vyriesi.
Aha a este - moja mama vravela, ze my sme s bratom mali od zubov dost sople...

biba12
autor
21. okt 2009

Tak som bola u alergologa na testoch. Z krvi vyslo,ze alergik nie je, vsetko bolo negativne. Ale sliznocovu imunitu mal 0,26. Dostal Aerius sirup na sople dlhodobo a Bronchovaxon 3 mesacnu liecbu na podporu imunity. Kedze alergia bola vylucena, isli sme na ORL. Tam mi povedali, ze v nose je vsetko ok, ale podla toho sekretu to bude alergia. Ze krvne testy nie su presne. Mam mu dat spravit tie napichavacie do rucicky. Lenze to robia az od 3 rokov. Od toho sirupu ma soplu menej, menej kasle. Ale ten kasel nepresiel napriek tomu, ze som mu nasadila sirup proti kaslu/odp.alergolog/ a to Mucosolvan 10 dni a potom 12 dni Solmucol.Ale zeby to nejako zavratne pomohlo sa povedat neda. Zatial mu mam davat morsku sol do nosa/robim asi 1,5 roka/, odsavat, ucit fukat a soluxovat nos v zime. A dat bacha aby to nepreslo do astmy. A to mam ako urobit? Som z toho uz na nervy. Po tom sirupe do nosa, je to sice mensie zlepsenie, ale ten kasel ma vytaca/aj ked je ho menej/. kasle uz 10 mesiacov. A mna ide trafit slak. Neviete niekto o niecom, co pomaha proti kaslu? Skusim asi cokolvek. dakujem. Inak pri mori sme boli 3 tyzdne a zlepsenie ziadne.

csicsike
22. okt 2009

Ahoj biba,mne ked kaslalu deti a nepomahaju už ani sirupi zaberá mi ked na večer im dám na hrud ,skoro na krk teplu masť.Dám na vatu potom nato sáčok aby nemali také pižamo,potom látkovu plienku s ktorou t obviažem a nechám to až do rána.Opakujem to 3 dni.Vždy mi prestali kašlať.Teraz najmenšiemu dávam stodal.Má taktiež soplíky a troška kašlal.Kašel už prešiel od tej masti ale stodal mu dávam lebo ma soplíky a nechcem aby začal zova kašlať.Vela šťastia k liečbe😉

marketka1
27. okt 2009

Ahoj biba ja mám podobný problém ako ty.Môj malý Kubko ma podobný problém kašeľ a soplíky máme dosť často a tiež som z toho na nervy. Asi o to viac že malého máme adoptovaného a dosť nám robí starosti že mamina mu bola astmatička a alergička.Ale podľa krvných výsledkov je zatiaľ všetko v poriadku aspoň podľa lekárov.Nám na kašeľ celkom dobre zaberá sirup ambrobene, ale soplíkov sa nevieme zbaviť.Pozn.pred mesiacom sme skončili až na pľúcnom pretože sme mali strašný kašeľ p.doktorka nám dala pediatrickú masku a dva spreje na dýchanie flixotaide a ventolin. Teraz máme plánovanú operáciu v novembri a Kubko sa včera rozhodol znova ochorieť takže ak náhodou by nám niekto vedel pomôcť ako sa rýchlo zbaviť soplíkov bola by som veľmi rada. Dávame na neho strašný pozor aby nebol chorý ale vychádza nám to tak že striedame 2 týždne prechladnutia a týždeň sme o.k.

ingulka
27. okt 2009

biba12 ... neskusila si na kasel cibulovy caj? apson jednu - dve lyzice pre maleho...

katyl
27. okt 2009

biba, neviem ci to tu este sledujes, ale mozno hej,alebo mozno to pomoze niekomu. Ja zas mam taku skusenost, ze to moze byt psychyckeho povodu. Moja dcera voveku okolo 6 rokov mala toto iste, sopliky, kasel, hlavne kasel, dlhe mesiace kaslala,rano ,v noc,i vecer. Presli sme vsetkymi vysetreniami, bakterie, virusy alergie.....nejaka drazdivost v byte,vonku...nic sa nepotvrdilo. Bolo topresne v tom obdobi, ked sme mali s manzelom problemy, ktore sme neriesili, nehadali sme sa, nebojovali,ale pod pokrievkou vrelo.Navonok vsak vsetko v poriadku.Az ked som sa odhodlala tieto problemyriesit a odstahovala som sa, tak sa to zacalo lepsit. Ked som sa definitvne rozviedla a upratala si zivot, kasle a sople zmizli, dovolim si povedat zo dna na den.Teraz akonahle ma dcera "bezdovodny "kasel, myslim ze nie je chora a kasle, viem, ze sa nieco deje,ze sa trapi, ze niecomu nerozumie alebo ze mi nechce nieco povedat.Vtedy problem najdeme, vyriesime a ideme dalej. Nikdy by som nepovedala predtym, ze takto sa moze telo vyrovnavat s napatim a psych, trapenim. Kasel znamena odmietanie niecoho, co nas dusi. Mozno ze to nie je tvoj pripad, ale skus porozmyslat, ci dietatko nevnima nieco utajene v rodine

biba12
autor
27. okt 2009

Ingulka, skusala a vracal sa z toho. Takze cibulu a cesnak skusim neskor, mozno bude jeho zaludok zrelsi.
Katyl, toto nebude nas pripad. Malemu sa venujeme, s manzelom sa nehadame. Ako v normalnom manzelstve, ale nic strasne a nikdy nie pred malym. A ani po sebe neziapeme, skor diskutujeme... Nemyslim, ale skusim ho viac pozorovat dakujem. Ci ho nahodou nieco netrapi. Ale nechodi aeste ani do skolky, som s nim doma. Tak neviem.

helena001
27. okt 2009

biba12 - este ma napadlo. Moj syn prave bol vysetreny na vsetko mozne kvoli tomu, ze ma zapchaty nos, pochrapkaval v noci a dychal cez usta. Nakoniec zistili zvacsenu nosnu mandlu, avsak poslali nas aj na potne testy - to je vysetrenie na cysticku fibrozu. Dobry imunolog tam posiela, lebo velakrat sa lieci alergia a pritom sa na tuto nemoc pozabuda. Pri vcasnej diagnostike su dobre prognozy. nechcem strasit, ale aj toto skus. Tiez ma napadlo,ze podla cinskej mediciny je nos v drahe s oblickami. Robili aj moc? Skuste sa aj na toto pozriet.

dadis
28. okt 2009

Biba - inak tie alergolog.testy robia az v 3 rokoch u nas, pretoze su deti vtedy rozumnejsie 😠 . Mam sesterku v nemecku a malemu ich robili ked mal rok...takze ak ti na tom zalezi, tak si to budes vediet vybavit (vyhadat 😒 ) Inak ta cysticka fibroza, okrem toho ze by mu vysli pozitivne potne testy, tak by mu uz pravdepodobne nasli v kultivacii bakterie typicke pre CF, napr. pseudomonas aeruginosa, ale ak chces mat klud na dusi skus sa na to spytat, ale skor si myslim, ze v tom problem nebude.

biba12
autor
28. okt 2009

Dievcata dakujem Vam. CF nikto neriesil. Na ORL vysetreni som s nim bola minuly tyzden, ale nosne mandle zvacsene nema. On v noci nekasle, ani nechrape. Iba cez den vykasliava tie hlieny, ktore mu stecu z nosa do hrdielka. Robili mu vytery z nosa a z ust a vsetko ok, nic tam nemal. K alergologicke idem na kontrolu, opytam sa na tu CF. Ale tiez si myslim, ze v tomto problem nebude. Mozno je naozaj alergik /aj Mudr na ORl tvrdi, ze je podla sliznice/, ale kedze neviem naco, tak ani neviem zariadit aby mu ten sopel prestal stekat do hradla a on z toho nekaslal. Dnes dostal nadchu, takze odsavam, davam Nasivin a cakam, kedy sa mu ta nadcha zlepsi.

biba12
autor
28. okt 2009

A este som zabudla, ze Mudr. na ORL mu doporucila nespecificku alergolog.liecbu, kym sa nezisti, naco je alergik. Berie taky sirup Aerius na alerg.nadchu, ale zatial nejake super zlepsenie nevidim. Trocha ano, ale zeby to preslo, to zasa nie.

dadex
30. okt 2009

biba my sme mali to iste. casto sopliky, na tretikrat to preslo do kasla a az na priedusky. vsetky vysledky ok, rengen ok, ale nasadili mu preventivnu liecbu. dali mu pediatrickú masku a dva spreje na dýchanie ecobec a ventolin. po mesiaci liecby pridala alergol. singulair granulat. spreje su totiz kortigoidy, ktore to vyriesie hned a singulair je nahrada za tieto spreje. odvtedy sme nemali sople, ani kasel. je to dlhodoba liecba.