Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

denisocka
autor
14. apr 2009

mne dnes prišla sprava z liečenia,ale neni su všetky vysedky - niečo že ma ampulkovu panvičku oličkovu,spleno ..neviem čo-to je mierne zväčšená slezina a ten CMV virus

markiza
14. apr 2009

Deni, skus Annaq

denisocka
autor
14. apr 2009

marci, a načo? nechapem 😕

markiza
15. apr 2009

vysvetlila by ti co nevies z tej spravy

denisocka
autor
15. apr 2009

to netreba,šak som dajaka sestrička ... to len tu som tak napísala v rýchlosti 😉

denisocka
autor
24. apr 2009

dnes nam došli nejake doplnujuce autorpotilatkove vysledky,tak
nejake ANCA je negat,ale ANA - antinuklearne protilatky su slabo pozit. netuším čo to je

anica
24. apr 2009

su to protilatky, ktore sa vytvaraju pri autoimunnych ochoreniach..../ napr. Lupus erythematosus, reumaticka artritida a vela, vela dalsich chorob. Je to stav, ked telo bojuje proti vlastnym antigenom.

denisocka
autor
25. apr 2009

no to viem .... len ktovie ktoru "chorobu" mame my?

anica
25. apr 2009

denisocka, ja som necitala tuto diskusiu, lebo nemam vela casu....ale ake mate este priznaky- problemy? Asi mate znizenu imunitu, to som pochopila z nazvu temy.....ale co este?

lienocka235
25. apr 2009

Zruš no to viem .... len ktovie ktoru "chorobu" mame my?
myslis ty ci maly? 😀

moze to byt uplne kludne pozostatok protilatok po CMV viruse.. inak tento virus prekona vacsina populacie... a ma protilatky.. v krvi uz dozivotne..

pokial som citala.. tak maly ma imunitu uplne v poriadku denisocka to pisala uz predtym..

denisocka
autor
25. apr 2009

ano,imunita vyzera OK,ten nazov vznikol,ked nam vyšla ťažka porucha v našom poondianom labaku ...

lienočka,myslíš že tie ANA protilatky by boli z CMV? ,.,, a chiorobu myslím maleho,aj ked boh vie čo mám ja,ked som sama autoimunita pozitivita 😅

lienocka235
25. apr 2009

Infekce
cytomegalovirem (CMV) může být příčinou hepatomegalie, co je zvacsenie pecene alebo sleziny.. je to pomerne bezna vec po tom CMV.. zvykne to byt aj po mononukleoze.. kt. napr. sposobuje.. virus kt. je tak laicky.. bratrancom prave CMV

podla mna tieto vsetky priznaky.. spolu hovoria ze tvoj maly mal aktivnu infekciu CMV , ktora sa prejavila prave po tretej davke MMR / je mozne ze ten virus mal v sebe uz davno pred tym/ a preto aj tie priznaky..

hlavne si treba uvedomit ze toto su virusove ochorenia.. / petechie.. je jednym zo sprievodnych prejavov toho ze pecen ma toho dost co robit/ a tie ATB co bral mu prilis zatazili pecen.. pozor na vitaminy kt. nadmerne mnozstvo je pre pecen skodlive je to A a D. skuste cosi na podporu pecene..

lienocka235
25. apr 2009

zabudla som.. a prave pri hepatomegalii mozu byt zvysene ANA ale cele to suvisi s CMV..

ale podotykam podstatne bude vyjadrenie lekara..

denisocka.. hlavne klud pokoj relax.. mozno surodenca simonkovi... 😎

denisocka
autor
25. apr 2009

daj pokoj so surodencom 😀

hej,slezinu ma hraničnu .... petechie sa mi teraz nerobia,teda asi 1-2 bodky na stehnach a potom na ušnych laločikoch -ked ho vyzliekam a trička maju maly otvor a pricvihnem mu uška tým vyzliekním,tak ma potom par petechii na uškach

no a hej,všetko sa to spustilo po 3. infanrix hexa,ale asi to mal skor,možno to chyil v prvých týždnoch v nemocnici,ked so mnou 2x ležal pre abscesy prsnika,možno to mal odomna,lebo aj ja som (podla mna) čosi jak mononukl.prekonala,podla príznakov,ake som mala kedysi v puberte !

na imunologiu ideme v utorok,som fakt zvedava,alebo pani Dr.je dosť študovana,taka divna osoba,kus mimo bežny ludsky jav,trochu prehnane opatrenia voči všetkemu,tak som fakt zvedava čo z nej vylezie,lebo prvy krat nam stranovila CELIAKIU 🙄

denisocka
autor
25. apr 2009

ešte o tie vitaminy- Ačko je mrkva a D- vigantol? lebo niekedy ked jedol denne mrkvu tak mal palce na rukách,nohách,nos a uši žlte 😝 a teraz asi v febr/marci? dostal prvy krat nie vigantol,ale to jednorazove Dečko - to sme už preberali v inej teme,či toto mu to tiež nejk nepomohlo,už sice neviem k čomu,ale kecali sme aj o tom 😖

lienocka235
25. apr 2009

a to preco vam dal ten jednorazovy... sak to sa uz nedava.. teda len vynimocne ak sa nezrasta fontanela tak ako ma.. a pod.. no spomen to imunologicke.. ze mal jednorazovo velku davku D vitaminu./ a nie vigantol ako dovtedy/. a ano ta zlta farba prstov na rukach.. nos.. to je nadbytok A vtaminu.. a pecen nestiha..
mojmu bratrancovi tak zistili ze ma nosit okuliare a teta mu naordinovala mrkvovu kuru.. a tiez tak cely ozltol.. 😀 ale okuliarom sa nevyhol..

denisocka
autor
25. apr 2009

ta,to Dečko som si ja pohodlna vypýtala sama 😔 lebo ma obťažovalo davať stale vigantol 2kv, kedže som už nekojila pravidelke a maly mi nechcel otvarať na to usta

denisocka
autor
25. apr 2009

ježiš,a som mu tým nejak neubižila? bože,no budem mať výčitky zas

korduna1
27. apr 2009

Ahoj holky, tak je malá zase nemocná. Má čtyřicítky teploty a jinak jí nic není, tak jdem dr., at se na ní podívá. Mě se, ale zdá, že je to angína, našla jsem myslím čepy na mandlích, ale nejsem si jistá. Nechápu, kde to zase vzala, nikam mezi děti nechodíme, nám z rodiny také nic není, nanuka jí nedávám. Byli jsme už 7 x od nového roku nemocní. Jinak na ty imuno testech jsme byli v pondělí, tak pak písnu, jak to dopadlo. Ta imunoložka mě říká, že děti takhle malé, že hodně jsou nemocní, ale každé 3 týdny, to mi připadá až moc. Přišlo mi jakoby to zlehčovala, ale uvidíme až vyjdou ty testy.... ☹

jarus74
27. apr 2009

korduna ta imunologicka ma pravdu my sme tiez boli tak casto chory hocikedy uz po 2 tyzdnoch sme boli zas chory ☹ keby jej aspon teploty klesli mate hrozne vysoku teplotu ☹
moze to byt aj laryngitida tiez su take prejavy az do zachripnutia.
prajem rychle uzdravenie bambulke 🙂

matru
27. apr 2009

Korduna: my jsme na tom podobně, Nelinka je už po4 od začátku března nemocná, nejprve měla chřipku, pak střevní virozu,bronchitidu a ted asi angínu.Ve výtěru nám vyšel pozitivní hemofil, na který je očkovaná(s očkováním máme problémy už od narození, vždy hrozné reakce)bereme už druhá antibiotika a ve středu nás čekají obděry krve.Taky s ní moc nechodím do kolektivu, tak nevím kde se to bere.Je to hrozný!Nedoporučili vám na té imunologii něco brát? Já chtěla koupit Wobenzym, prý je výborný, jenže jsou to veliké tablety které do Neli nedostanu zatím.

denisocka
autor
27. apr 2009

matru,my tiež mame stale vo vytere hemofila,už od 1. hexa vakcíny

matru
27. apr 2009

Denisocka fakt? a máte ho léčený, nám Augmentin nezabral tak ted máme Klacid...a má malej nějaké problémy?

denisocka
autor
27. apr 2009

nie,vraj ked nerobi problemy tak netreba,hemofilus kolonizuje telo bežne,v niektorých pripadoch sa premnoži,ako kvasinky a ine bacili v tele...my mame z neho stale červene hrdlo . a očkovanie v povinnom je vraj na toho nebezpečneho a ten nebezpečny to nie je ten,ktoreho mame vo výtere a myslím,že toho nemáte ani vy.

matru
27. apr 2009

aha, tak to já ani nevim, že jich je více.My zase máme pořád rýmu i ted přes antibiotika.Takže jste nebrali ani antibiotika? A řekla vám doktorka, jestli sám zmizí nebo už to má napořád?

denisocka
autor
27. apr 2009

nie,my to máme asi rok,teda každy druhy výter/raz je,/raz nie .... antibiotika na toto sme nikdy nebrali,ale brali sme od 12/2008 4x antibiotika,ktore boli aj na toto a aj tak to máme,takže nema zmysel toto riešiť
,lebo to nevykynožiš antibiotikami,proste dieťa sa preechladne,nachladi a premnoži sa to

matru
27. apr 2009

aha, tak to jsi mě nepotěšila, já myslela, že se toho zbavíme už ted po dobrání antibiotik.Tak aspon, že nemáme ten horší druh.Pokud tomu dobře rozumim, tak pravděpodobnost, že mi bude hodně marodit zůstane velká ☹

denisocka
autor
27. apr 2009

no trebalo by po tom patrať,aka je imunita,prečo ma stale sople...my sme toto prešli hadam všetko,vid cela diskusia a našiel sa cytomegalovirus

matru
27. apr 2009

nás čekají ve středu odběry krve na imunoglobuliny a podle výsledků se to bude řešit dále