Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

denisocka
autor
27. apr 2009

tak ti prajem,aby sa prišlo na príčinu,určite to bude lepšie riešitelne ako take plátanie antibiotikami

korduna1
27. apr 2009

Matru: na té imunologii mi zatím žádné podpůrné léky nedoporučila až po tom imunologickém vyšetření, jak to dopadne. Jinak máme anginu a našla se krev v moči. Nesla jsem to do nemocnice na rozbor. Prý to může být k té angině, což se mi nezdá, anebo ledviny. Máme ATB už potřetí tento rok.. 😢 Vysoké teploty jsou u nás pořád. Začínají nevinně několik dní a pak najednou i po užívání čípků proti teplotě, vystoupí přes 39. Jednou se dokonce vůbec nezjistilo z čeho ta horečka je....Něměla žádné jiné potíže...

denisocka
autor
27. apr 2009

bože,to jakeby som čítala u nas,my sme tak mali .... horučky,nepomahalo nič,len kupel ! ani lieky,čipky,zabaly .... 😔

matru
28. apr 2009

tak to my ani nemáme problémy s horečkou, Neli má spíše jen zvýšené teploty a většinou jen odpoledne, přes den vůbec.A čípky nám zatím zabíraly.No jsem zvědavá zítra na tu krev,nevíte za jak dlouho budou výsledky? Ty imunoglobuliny asi nějaký den trvají.Fakt jsem napnutá, protože na jednu stranu je pořád nemocná, ale když byla v kontaktu s neštovicema , 6 nemocí a salmonelou, tak nic z toho nechytla, tak nevim jak tou s tou imunitou vlastně je.

denisocka
autor
28. apr 2009

no imunoglobuliny by mali byť hned,teda v ten den ... neviem ako u vas

matru
28. apr 2009

je tak to by bylo prima,odběr máme zítra ráno, tak snad to budeme vědět už zítra...
a co tvůj malý, je ted v pořádku?

korduna1
28. apr 2009

Mě teda dr řekla, že ty imunoglobiny trvaj až měsíc. Druhý den se mi zdá dost brzy...

korduna1
28. apr 2009

Jo holky neslyšeli jste někdy o nějakých bacilonosičích? My chodíme za jednou holčičkou a přijde mi, že vždy to od ní chytí, ale ona je zdravá. Myslíte, že to může přenášet? Dá se to nějak zjistit?

matru
28. apr 2009

já taky slyšela, že to nějaký den potrvá, no uvidíme....asi ta základní krev jako krevní obraz bude hned....

korduna1
28. apr 2009

Jo to jo, krevní obraz byl hned. a pak i ty minerály a vitaminy, to trvalo tak 2 dny.

matru
28. apr 2009

no tak aspon něco, už chci vědět co tam najdou, to čekání je hrozný ☹
pořád doufám, že to bude v pořádku a že to ted bylo jen blbé období....

korduna1
28. apr 2009

My jsme tam taky výsledky měli v poho, akorát čekám právě na tu imunitu... 😲

matru
28. apr 2009

já myslím, že bacilonosiče poznáš pouze podle výtěru, musela by se tam holčička poslat na odběr,může to mít v sobě a jí se to neprojevuje...do té doby bych se jí radši vyhnula pokud to lze....

jarus74
28. apr 2009

matru u´plne s tebou suhlasim-
korduna inac to nezistis a ta dotycna ti to urcite nepovie a mozno ani o tom nevie ked nebola s dietatom na vyter takze sa im momentalne snaz vyhybat..

korduna1
28. apr 2009

Ona to určitě ani netuší, zkusím jí to nějak rozumně říct, aby tam zašla. Doufám, že se neurazí, je to známá, tak snad to pochopí.

jarus74
28. apr 2009

no tak len jemne na nu lebo mozno sa urazi nikdy nevies hoc to myslis v dobrom ludia su vselijaky a nevies ako to vezmu a mozu to byt aj najlepsi priatelia.

matru
29. apr 2009

Ahoj holky, tak máme za sebou odběr a výsledky budou skutečně všechny hned zítra v poledne, takže Denisocka mela pravdu 😉 tak čekáme.....

denisocka
autor
29. apr 2009

😉 držim palce!

matru
29. apr 2009

děkuju, mám strach co mi zítra řeknou ☹

denisocka
autor
29. apr 2009

aky strach? prestan,uvedom si,nech povedia čokolvek -aspon budete vedieť na čom ste a bude sa to riešiť ! 😉

jarus74
29. apr 2009

presne tak! 🙂

denisocka
autor
29. apr 2009

baby a tu som sa chválila,že už 3.den nekojíme? 😵

matru
29. apr 2009

ty jo, tak to jsem zvědavá na nás, protože mně malá bez prsa večer neusne, plánuju odstavovat až po létě...jste šikulky 😉

korduna1
29. apr 2009

Matru: přeji ať to dopadne dobře... 😉 Pak písni..Tak tady u nás na Kladně ty výsledky trvaj měsíc. Nechápu, že Vám to řeknou druhej den. Tak ta kamarádka se naštěstí neurazila, jde zítra dr., tak se jí na to zeptá, myslím na to bacilonosičství..Holky vy kojíte? Já myslela, že nemocné děti maj nižší imunitu, právě, že jsou nekojené. Já nekojila skoro vůbec..

matru
30. apr 2009

Ahoj holky, tak máme výsledky, všechny imunoglobuliny a bílkovny jsou v pořádku, vyšly nám zvýšené jaterní testy(asi po antibioticích) a pak taky zvýšené leukocyty, které znamenají zánět v těle, ostatní má v pořádku i červené krvinky, hemoblobin a železo vše dobré, tak máme skončit antibiotika, chodit ven a za týden se odběry zkontrolují, zda to klesne.
ke kojení, obě holky jsem kojila stejně, Kačku 18 měsíců a nikdy neměla ani rýmu, zatímco Nelinku stále kojím a je nemocná pořád, takže nevěřím, že kojení něco ovlivní, tím se vůbec netrap.

korduna1
30. apr 2009

Matru: to je dobře, že to dopadlo dobře...Moje kamarádka má právě ročního chlapečka a stále ho kojí a ten se pohybuje stále mezi marody a nikdy nic nechytne a prý jí dr. říkala, že je to tím kojením. Ale asi jak u koho. Malá mi do roka a půl taky nemarodila, ale teď marodí každé 3 neděle a to se s nikým nemocným ani nestýkáme. Prý to může chytit i v obchodě, ale to už bych nemohla jít nikam.

denisocka
autor
30. apr 2009

no my sme to mali asi tak ako ty a tie leukocyty,teda my sme mali vysoke lymfocyty,až 85% a to znamena VIRUSOVY POVOD, leukocyty sme mali vždy OK,max. okolo 14tis

matru
30. apr 2009

to my máme 31% tak to snad je dobré, ale leukocytů máme 18tisíc a to je moc ☹

denisocka
autor
30. apr 2009

neva,ved ste chorý,nie

matru
30. apr 2009

no od včera jsme bez antibiotik a kromě rýmy vypadá ok, uvidíme co odběr příští týden, ten by měl být lepší, doufám.....