Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

marija
12. jan 2011

@janulkama ahoj, ako vam zistili ten syndrom periodickych horucok? Na zaklade IgD? U nas je nieco podobne... teda, casto chora je mala, ma za sebou 13 liecieb ATB, vyber mandli, zapal oblicky a stale sa vracajuce teploty, s vysokym CRP, niekedy bez inych priznakov... dnes by jej mali brat krv na IgD, aby sa to vylucili alebo potvrdilo... ako sa to lieci? Nic o tom neviem najst, teda okrem tej brozurky od Kovacsa... dakujem za odpoved.

janulkama
12. jan 2011

@marija ahojky,na základne IgD ani nie,lebo to mal len zvýšené,hodnta IgD by tuším mala byť do 140 a on mal 146,ale musela som si písať taký denník,ktorý mi dali na oddelení a keď dostal teploty,musela som všetko zapisovať.
Aj Martin mával vysoké CRP,najvyššie mal tuším 168,ale väčšinou to mal s niečim spojené-angína,laryngitída a pod.
Za to liečenie toho.Nám vraveli,že z toho dieťa vyrastie,druhou možnosťou,ak nechceme čakať než to prejde,je vybrať krčné mandle.Vtedy to vraj skončí.Preto ma zaráža,že máte mandle vybrané,neviem teda či krčné.

Je aj téme a tomto,ale veľa ludí tam nepísala,tam som písala ja,môžeš si to prečítať.

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/syndrom-periodickych-horucok-ake-mate-skusenosti/

My sme skoro vždy skončili v nemocnici a kortikoidoch,lebo nurofen,paralen,sprchy a ani zábale nám nepomáhali a mal skoro 41 teploty.Tak museli podávať infúzky...

Ak by si mala nejaké otázky,kludne sa opýtaj 🙂

janulkama
25. jan 2011

@marija ahoj,tak ako Vám dopadli výsledky?

denisocka
autor
8. jún 2011

ahojte , poprosili by sme o podporu v suťaži - velka vdaka za každý hlas ! https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/archiv-jun-2011-mesiac-so-samsung-vyhraj-fotoaparat-samsung-v-planeo-elektro-presov/ každý hlas nám pomože

ivettuch
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinabila
28. feb 2015

@eliska7 Ahoj,chcem sa spytat,ci sa Tvojej kamoske potom tie hodnoty znizili.my so zvysenym IgE bojujeme uz roky,vekom by sa to malo znizovat a nam sa aj napriek liecbe zvysuje..dakujem