Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

danielahamar
5. mar 2009

tie druhé mal, keď mal menší, potom dostal on /znova/a potom tato 😀

denisocka
autor
6. mar 2009

no v noci sme mali 38st,dnes rano 37,5 a teraz mal zas 38stC,tak hadam to už vyššie nepojde (po Prevenare)

jarus74
6. mar 2009

deni takze vas neobisli teplotky co? a len teplotuje nas to caka v utorok ak do vtedy zas neochorie. 😒

denisocka
autor
6. mar 2009

no hej,len to-jest mu chuti,akurat strašne prdi,boh vie či to z očkovania 😅

danielahamar
7. mar 2009

moji dvaja z prevenaru nemali žiadnu reakciu, chvalabohu, neviem či to pomohlo, aj starší od vtedy bol chorý len raz, ale už má 6 rokov tak si myslím, že už z toho vyrastá a u mladšieho je to tak isto ako bolo pred očkovaním, ale hádam aj on z toho vyrastie

denisocka
autor
7. mar 2009

tak teplotovali sme do dnešneho doobedia,o 11.00 dastal nurofen,zatial klesla pod 37.ale boli ho nožička,ma to stehno take kus trvdšie a napuchnute

denisocka
autor
11. mar 2009

no ,dnes sme boli na gastro-odbery na alergie + celiakia -výdledky budu o 10dni,a reflux sa nepotvrdil,teda iba mierny 😵 a že to ked sa mu vracia potrava do ust,to preto,že je taky nervak a ked je nervny tak tie brušne svaly mu to nratia hore 😅

martina46
11. mar 2009

a ten reflux vam nebudu teda riesit?
ved ked aj mierny, ale sposobuje problemy, tak snad s tym treba nieco....

denisocka
autor
11. mar 2009

no asi nebudu,ked sa k tomu nevyjadrila 😕

martina46
11. mar 2009

Super! 😠

denisocka
autor
11. mar 2009

nie je to lepšie ako žrať lieky? 😕 tak radšej mu budem davať viac X jesť počas dna,pred spaním odgrgnuť a čo ja viem čo ešte,ako lieky

denisocka
autor
13. mar 2009

baby, 24.3. ideme na liečenie do Tatier - do Smokovca 😝

jarus74
13. mar 2009

deni a na kolko idete? dost skoro vam to schvalili 🙂
ocakavas od toho nieco nejake zlepsenie?

markiza
13. mar 2009

gratulujem deni 😉

denisocka
autor
13. mar 2009

Minulu sobotu som poslala navrh a v stredu uz volali,dnes uz dali termin.ratam 3tyz,aj sa tesim,aj nie.ja idem akurat z usg prsnika,cela som vyplasena z hrcky,nartastie je to len 2mm fibrom.este idem teraz na STk ku gynekologicke,ta zas mam stres

jarus74
14. mar 2009

no deni je my luto z tou hrckou furt sa daco nalepi ked ne deti tak na nas ☹ ten fimbrom som mala aj ja brrr 😀
prajem ti nech mate pobyt v Smokovci co najprijemnejsi a Simonkovi nech pomoze 🙂 🙂
potom daj vediet co a ako bolo.

denisocka
autor
14. mar 2009

a ked si ho mala,tak kde je teraz? myslím fibrom 😝

jarus74
14. mar 2009

operativny zakrok a uz tam nieje ostala mala jazvicka ale nevidno ju ☹

denisocka
autor
14. mar 2009

aky si mala velky?moj ma 2,4mm 😅

jarus74
14. mar 2009

tiez nejakych 2.5 a rastie ti to este?mne to uz potom nerastlo ale aj tak som to musela dat zoperovat cakali sme asi polroka chodila som na ko a potom sa rozhodli ze to id von.

denisocka
autor
14. mar 2009

nie nerastie,je tu v pokožke,uplne v tej vrchnej vrstve, ani to nevedela najsť sonom,iba pohmatom...kazala o polrok na Ko

jarus74
15. mar 2009

deni presne som to mala takto aj ja sledovalo sa to a potom my to vybrali 🙂 mne sa to spravilo zas ale inde ☹ ale toto ma uz aj boli ked sa toho dotknem.

maly sa ako drzi nieje chory?my ideme na ockovanie v utorok takze sa tesim na teploty dufam ze nebude potom chory ☹

denisocka
autor
15. mar 2009

teraz sa drži,hadam vydrži ........ a s fibromu može byť dačo zle

jarus74
15. mar 2009

nie pokial nerastie aspon my to takto vraveli ze vraj je to nieco ako cudzie teleso v tele.

denisocka
autor
15. mar 2009

😅 jaj bože,a samo asi nezmytne

jarus74
15. mar 2009

oj tak to ti na 100%nepoviem mne to nezmizlo ☹ ale nezufaj su aj horsie veci ☹

kikaz
15. mar 2009

Ahoj Denisočka. Ja mám 10 ročného syna a on mal tiež také hodnoty. Prišlo sa na to keď bol každé dva týždne chorý. A priebeh? každé dva týždne chorý, najviac dýchačka asi do dvoch rokov. Potom nastúpili časté laryngitídy do 6 r. no a stále o polovicu častejšie chorý ako iné deti. Tie mali nádchu a môj horúčky a tááák. bral pravidelne imuno liečbu a dala som ho asi dva razy do Tatier na liečenie. Hodnoty sa upravili ale chorý býva stále pokašliava a je hraničný astmatik čiže preventívne berie inhalátor. Ale neboj okrem tých častých ochorení je ako iné deti ani som si neuvedomovala že má nízku imunitu. A teraz mám malú micku a tá je tiež každé dva týždne chorá tak jej zobrali krv a tiež znížená imunita takže ma asi čaká podobné obdobie. Ale sú aj horšie veci, lekár hovorí že z toho vyrastú a je to pravda synovi sa stav zlepšuje aj keď pomaly. Držím palčeky a neboj 😉

denisocka
autor
16. mar 2009

kikaz- joj laryngitidy,toho sa bojim ...a take važne? či len take lahke?

junovka
16. mar 2009

ahoj Deni!

Prajem aby vam ten liecebny pobyt priniesol co najviac zdravicka 😉

A citam, ze ti nasli v prsniku fibrom ☹ ...vcera som zrovna o tych fibromoch citala v casaku.Vraj je to nezhubne a nepredpoklada sa , zeby niekedy zhubnel.Vraj vela zien s tym zije cely zivot, ale da sa to odstranit jednodnovou chirurgiou.

Nemas dost starosti o maleho, tak este toto, ze?? ☹ ☹ 😔

Drzte sa! 🙂

denisocka
autor
16. mar 2009

to hej,penazi a problemov nemám nikdy dosť 😀 😝