Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

denisocka
autor
27. aug 2009

no a ešte raz a idem už fakt,na tej stranke mate aj tu knihu o vit.C na stiahnutie http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont... naľavo - s oranžovým pomarančom 😀

lencul559
28. aug 2009

denisočka-skúšala si ACEROLU? Toto brala dcéra mojej kamošky. Bola tiež stále chorá, ale zasa na zápal močového mechúra. Ale je to tiež C-čko. To si objednávala priamo s tej stránky? Som blbá, lebo neviem, kto je Damián Tun 😀 😀 😀 😀

denisocka
autor
28. aug 2009

arerolu nie 😀

to na tej stranke badatel napíšeš mail tomu Damianovi,on vedie tu stranku a on to Csalts obj,z ameriky tušíma posiela kto chce,ma toho vela. Inač,kludne mu možeš napísať aky maš problem,on ti aj poradi čo a jak,určite povie vydat kravske mlieko,to je prvorade

junovka
28. aug 2009

lencul, Timka brala Acerolu z Finn clubu...a ci nam to pomahalo???neviem 😒

lencul559
28. aug 2009

Ta moja kamoška si to nevie vynachváliť/tiež z Finn clubu/. A keď bola väčšia,tak jej ku tomu dávala ešte 1000 vit.C.Je relatívne zdravá, oproti tomu , aká bola. Ale my už konečne nemáme horúčku,ťuk-ťuk , nechcem zakríknuť. Za to afty v pusinke.
denisocka-budem ho kontaktovať

denisocka
autor
28. aug 2009

na afty sommmalemu dala tee tree z oriflame , pomaha aj mne + b-kompex rozdrveny na palci do aftu

lencul559
28. aug 2009

ja som dnes v lekarni kúpila robenú vodičku a dá si to urobiť aj keď plače,ale asi ho to riadne bolí. Z toho orifliamu to nemám,dlho by trvalo než by mi to došlo,tak som riešila rýchlo 😉

denisocka
autor
28. aug 2009

to si dala aku?fialovu vodičku robiť?

junovka
28. aug 2009

lencul, dufam,ze fialovu vodu mu nedavas.Na to tiez existuje homeopatika.Aj s tym mam dobre skusenosti 😉

denisocka
autor
28. aug 2009

tak aj fialova vodička je lepšie ako nič,ked doma nema nič po ruke

lencul559
29. aug 2009

Nie,neviek ako sa to volá,ae je to hnedé a asi to štípe. A manžel doniesol MUNDISAL gél. ...a babulky - ste zlaté,rada si s vami píšem. 🙂 Ďakujeeeem !

miholka
31. aug 2009

Baby ahojte, prosim vas poradte, mate to aj vy, ze vase dieta je aspon 1-2 x za mesiac poriadne usoplene, ukaslane...som na MD,s detmi sa stretavame, ale akosi sa mi to nezda, podchvilkou je maly chory, doktorka nam dala ribomunyl na podporu imunity, no maly ma od vikendu sopliky, kasel a dnes mu prisla aj teplota. Vobec neviem, ci mu to mam dat alebo nie...uz mame 3tyzdn. kuru za sebou, teraz mame pokracovat, ale ked je chory tak neviem...zajtra lekarke asi zavolam...no vy - nemate skusenost? nebrali ste niektora? pomohlo? dakujem

lencul559
31. aug 2009

miholka - dávaj , to určite! To je reakcia na ten ribomunyl. Moja dcéra ho užívala asi 3x a je s toho vonku. Fakt je to dobrý liek. Môžeš dať niečo na teplotu, ale neprestávaj dávať ten liek. To ti lekár nepovedal, že to tak má byť? Ale čudujem sa, lebo si myslím, že je tvoj malý ešte strašne malý. Možno to už môžu aj takéto deti. Bolo by to riešenie aj pre môjho malého 🙂

denisocka
autor
1. sep 2009

miholka davaj,možno yb si mohla skusiť aj nejake cečko vo vyšších davkach , skus vynechať mlieko ak pije KM

miholka
10. sep 2009

Lencul, denisocka, dakujem za rady, na druhy den som bola u lekarky, tiez hovorila, aby som mu ten ribomunyl dala aj ked ma sopliky, tak som pokracovala a zatial sme ok, mame to az do januara, tak dufam, ze to bude ok a ze nam to naozaj zaberie.
dakujem a prajem aj vam vela zdravych - bezsoplikovych dni, pa holky

dvojka
12. sep 2009

holky-já mám téměř 5 -ti letou dceru a co chodí do školkycca rok,tak je věčně nastydlá.Rýma,kašel,teploty.Když jdeme k doktorce,tak jí nikdy nic nenajde,když jí poslouchá...Takže nás tudíž ani nikam neposílá.
Ale já už toho mám dost.Ted celé dva měsíce nemarodila,v září začla chodit do školky a šup,po dvou týdnech je zase nastydlá.
Přes léto jsem jí dávala kapsle bio imunomare(žraločí játra)na podporu imunity.Má se to brát tři měsíce,ale přijde mi,i po těch dvou měsících užívání,že je to k ničemu 😒 😠 tak nevim jestli kupovat ještě jedno balení a nebo zkusit něco jinýho.
Koupila jsem jí ještě acerolu c,ale tu zatim nepodávám,páč ovoce a zeleniny máme více než dost.
Ted jsem našla nějaký přípravek od firmy GS imunustim,též na podporu imunity pro děti od tří let.
Už opravdu nevim co vyzkoušet. 😒

lencul559
12. sep 2009

To je aj náš problém. Ale interval medzi chorobami kratší. Je jasné, že v kolektíve je viacej bacilov. Deti sa spotia, potom im je zima.Niektoré deti chodia choré do škôlky. Pani učiteľky tiež, takže vieme, že to nemôžeme nijako ovplyvniť. 😠 My teraz bojujeme tiež s nádchou. Dávam CEBION kvapky 2x denne, Thymomel sirup 2x denne 1 veľká lyžica a do toho kvapnem 5 kvapiek Pleumolysin.Vytieram nos rakytníkovým olejom a do aromalampy čajovníková silica. Túto terapiu som vyčítala ,,s každého rožku - trošku,, 🙂 Nie, myslím, že ničím v tomto prípade sa ublížiť nedá. CEBION - vitamín, Thymomel - proti kašľu pre deti, Pleum.-utlmuje kašeľ,rakytník je dobrý na všetko a silica tea tre - antibakteriálna /aj pre nás dobré/. Keby bol ten kašeľ dráždivý, tak pridám 3x denne calcium sirup - malá lyžička.

dvojka
13. sep 2009

lencul,myslíš tohle?
http://www.docsimon.cz/zbozi/weleda-bio-rakytni...
ten je od weledy,ale našla jsem i levnější od jiných firem,píšou že slouží jako prevence proti chřipce a posiluje obranyschopnost....
Takže když jí budu dávat tohle,tak už jí asi nemůžu dávat tu ACEROLU?
Jinak,se mi ulevilo,že to neni jen u nás,že jsme stále nemocný.I když je mi teda líto,že to někdo musí podstupovat taky 😒

lencul559
13. sep 2009

dvojka,to je jedno od akej firmy.Ja mám od Agrokarpaty s.r.o.Je to výživový doplnok. Ja, ale iba dám na vatičku a vytriem nošček. Acerola je vitamín C - dá sa povedať z úplne čistého ovocia. Takže daj ten a nedávaj ten CEBION. Aj keď ja dám malému vždy na výber, či chce cukríček , alebo kvapky. 🙂 Ak ti môžem potradiť, tak používaj aj tú čajovníkovú silicu.Ono sa to zdá zbytočné, ale vážne to pomáha na dýchanie.

ingulka
15. sep 2009

Ahojte babenky, mala mi uz nastupila do jasliciek a po 5-tich dnoch uz mala sopliky a kasel, tak sme ostali doma liecit sa. Teraz pojde znova. Az mam strach, kedy bude opat chora ☹

Poradite nieco ako tomu predchadzat? Ako jej podporit imunutu? Nejake babske recepty. Ma jeden rocik, takze moc liekmi ju zatazovat nechcem...

Vopred dakujem

lencul559
16. sep 2009

Veľa OVOCIA 🙂

junovka
16. sep 2009

ingulka, hold to je to najhorsie obdobie, ked das dieta prvykrat do skol.zariadenia-same sople, kasel..... 😝 a kolotoc chorob sa roztaca a ty mas pocit, ze sa to hadam nikdy nezastavi...ale zastavi sa , ked nachyta imunitu na vsetke bacile okolo seba...niekomu to bude trvat rok, mesiac a niekomu aj cele skolkarske a skolske roky....ako vravia lekari: Dieta s tym rastie.......a kazdy rodic tym musi prejst 😉

lencul559
17. sep 2009

Áno , je to tak, len keď nám je tých detičiek tak veľmi ľúto a chceme im rýchlo pomôcť. 😉

denisocka
autor
8. apr 2010

tak už to je rok,čo som tu temu založila .... baby, ako máte po roku?

denisocka
autor
8. apr 2010

už rok a 3mesiace,kurnik ide to

janulkama
8. apr 2010

ahojte,škoda,že som si túto tému nevšimla skor...velmi vela rád tu zaznelo,ktoré som už dávnejšie potrebovala 🙂

denisocka
autor
8. apr 2010

tak ked tu od septembra nik nepísal ,tak bola niekde daleko

janulkama
8. apr 2010

denisocka-čítala som na začiatku vaše problémiky s chorobami,nečítala som to celé.Ako sa Vám darí?Bolo tam,že ste mali ísť na odber krvy a tak,niečo s imunitou.Ako ste dopadli?V Tvojich slovách som sa videla aj ja,tiež bláznim z každého vyšetrenia,ako to dopadne a mám strach či nezistia niečo zlé.

denisocka
autor
9. apr 2010

jani ahoj,
pozeram že temu som založila v january, nato mal tuším ešte 1-2x ATB , posledne zapal oboch str.uší - nato ma lekár uplne odstavil že nieje očkovaný Prevenarom, tak som ho tuším v marci dala očkovať,to som už dosrala uplne. na konci marca sme šli do Smokovca na liečenie,kde mu nerobili nič,iba vzali krv na alergie - tie našťastie nemal na nič , čo som si predtým myslela že fakt ma aspon na mlieko , ale nemal a ani celiakiu nemal .- čo sa zas bali lekári že to má.
akurat mu zistili aktívny cytomegalovirus,dali lieky na imunitu - ISOPRINOSINE a ja som ich ani nevybrala všetky, nasadlila som mu megadavky cečka. - teda iba 1g denne ked je zdravý a nejak sme to všetko prekonali. ale po to Prevenare začal mať take tyky a myky v spánku a pri zvyšenej teplote,tak sme ešte pochodili neurologiu či nema epilepsiu a niekedy začiatkom leta som to cele stopla,že dieťa len ja zbytočne traumatitzujem,prestala som na nom hladať choroby a myslím,že som urobila najlepšie ako sa dalo. mali sme akurat 1x atb v lete ked mal angine,a a ani tie sme nemuseli mať no ale hadaj sa s lekárom- to mu šli 4 stoličky naraz

janulkama
9. apr 2010

no super,ja som teda na tom horšie,vo februári a marci sme boli v nemocnici kvoli teplotám,mál angínu,ale zaujímavé je,že tiež nám išli stoličky.Prvý krát naraz 2 dolné,v marci jedna.Tiež nám dali ATB,že angína.Aj ja som sa s nimi dohadovala,že je to zo zubov a jasné,že jediné čo vedeli povedať,že zo zubov nie su teploty 😉 Teraz mu ide posledná,ale kedže ATB dobral v pondelok,tak chytil iba silný soplík,konečne mu to nedraplo aj mandle.
Ten Isoprinosine dala aj nám,ale vysadili sme ho,tolko liekov bral,že tento už nevládal,Bolo toho vela a ešte do toho som mala dávať 3 krát tú tabletku,síce len polku,ale aj to stačilo.
Zaujímavé za Prevenar,moj syn bol zaočkovaní hneď ako sa dalo,ale nepomohlo to.Tak neviem,čo stresovali,že nie je zaočkovaný.
Inak ja premýšlam aj nad tým,či naše chorobky nesposobuje aj to,že nám asi nezabralo očkovanie proti TBC.Vobec od narodenia nemal ani bodku po v pichu:Vraj musí ísť na nejaké vyšetrenie,prečo to nezabralo.Vieš čo očkujú do 6 týždňoch od narodenia.
Inak ako pozerám,máš rovnako starého chlapčeka 🙂 🙂 🙂